Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - zielonogórski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sulechów

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Roman Piotr Bajor
    511 (5,06%)
  2. 2 Ewa Katarzyna Przybyła-Mężyńska
    413 (4,09%)
  3. 3 Mariusz Franciszek Bieława
    274 (2,71%)
  4. 4 Danuta Helena Hołołub
    226 (2,24%)
  5. 7 Piotr Kruhlik
    185 (1,83%)
  6. 6 Andrzej Piórkowski
    33 (0,33%)
  7. 5 Barbara Jolanta Majewska-Durda
    325 (3,22%)
  8. 8 Hubert Mielcarek
    12 (0,12%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Klaudia Marta Hajduła
    82 (0,81%)
  2. 1 Romualda Maria Jarecka-Cieślak
    539 (5,33%)
  3. 3 Piotr Wenne
    62 (0,61%)
  4. 5 Andrzej Roch Kowalski
    113 (1,12%)
  5. 2 Dorota Anna Mackiewicz
    103 (1,02%)
  6. 7 Agnieszka Maria Vogel
    36 (0,36%)
  7. 6 Mariusz Wudarski
    28 (0,28%)
  8. 8 Tomasz Miter
    101 (1,00%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Ryszard Górnicki
    837 (8,28%)
  2. 3 Renata Siemaszko
    246 (2,43%)
  3. 4 Włodzimierz Bolesław Grafka
    179 (1,77%)
  4. 2 Edward Szyjka
    299 (2,96%)
  5. 6 Anna Małgorzata Gawrońska
    127 (1,26%)
  6. 5 Jan Zdzisław Hołołub
    265 (2,62%)
  7. 7 Ryszard Teterycz
    167 (1,65%)
  8. 8 Dorota Wanda Mospan
    239 (2,36%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Monika Angelina Beśka
    47 (0,47%)
  2. 1 Edwin Łazicki
    1 014 (10,03%)
  3. 3 Czesław Hołołub
    944 (9,34%)
  4. 5 Andrzej Wróblewski
    113 (1,12%)
  5. 4 Julian Kozłowski
    0 (0%)
  6. 7 Beata Barbara Kędziora
    198 (1,96%)
  7. 2 Krystyna Elżbieta Szczepańska
    279 (2,76%)

KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Ewa Małgorzata Łysień
    323 (3,20%)
  2. 2 Józef Jan Krycia
    371 (3,67%)
  3. 1 Mirosław Andrasiak
    642 (6,35%)
  4. 5 Magda Katarzyna Sadło
    72 (0,71%)
  5. 4 Karol Cegłowski
    163 (1,61%)
  6. 7 Grażyna Kaźmierczak
    42 (0,42%)
  7. 8 Paweł Wincenty Bartusz
    223 (2,21%)
  8. 6 Radosław Krzysztof Stachowski
    141 (1,40%)

Okręg 2

Babimost, Kargowa

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Dariusz Jerzy Wróblewski
    728 (14,89%)
  2. 2 Zdzisław Jan Krupa
    99 (2,02%)
  3. 3 Stanisław Baer
    102 (2,09%)
  4. 4 Celina Andrzejewska
    122 (2,49%)
  5. 5 Halina Masłowska
    79 (1,62%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Tomasz Lemanowicz
    102 (2,09%)
  2. 3 Cezary Juliusz Cieślikowski
    159 (3,25%)
  3. 1 Alfred Franciszek Hajduła
    231 (4,72%)
  4. 4 Katarzyna Anna Karpowicz
    86 (1,76%)
  5. 5 Luiza Maria Ostafin
    118 (2,41%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Iwona Bielawska
    81 (1,66%)
  2. 1 Alicja Szułcik
    423 (8,65%)
  3. 2 Tadeusz Jan Mleczak
    281 (5,75%)
  4. 3 Janusz Kłys
    153 (3,13%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Maria Stanisława Ciemnoczołowska
    82 (1,68%)
  2. 1 Krzysztof Woziński
    357 (7,30%)
  3. 3 Justyna Przygocka
    203 (4,15%)
  4. 4 Dariusz Piotr Spiralski
    103 (2,11%)
  5. 2 Ireneusz Henryk Plechan
    756 (15,46%)

KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Katarzyna Długosz
    38 (0,78%)
  2. 1 Henryk Stanisław Jagoda
    519 (10,61%)
  3. 3 Halina Bondyra
    35 (0,72%)
  4. 4 Jacek Teofil Karaś
    33 (0,67%)

Okręg 3

Bojadła, Trzebiechów, Zabór

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Anna Maria Adamczyk
    34 (0,77%)
  2. 2 Jadwiga Zofia Konaszyk
    208 (4,72%)
  3. 1 Przemysław Piotr Żurawiecki
    404 (9,16%)
  4. 3 Józef Wolniewicz
    58 (1,32%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Szymon Jerzy Zadworny
    53 (1,20%)
  2. 1 Marian Władysław Witkowicz
    63 (1,43%)
  3. 3 Paweł Grzegorz Modrzejewski
    30 (0,68%)
  4. 4 Monika Sylwia Broniszewska
    25 (0,57%)
  5. 2 Martyna Sekuła
    41 (0,93%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tadeusz Ryszard Cygański
    514 (11,66%)
  2. 2 Krzysztof Okińczyc
    150 (3,40%)
  3. 5 Gabriela Weronika Ośka
    191 (4,33%)
  4. 3 Tadeusz Kiwka
    217 (4,92%)
  5. 4 Teresa Bogumiła Rożek
    46 (1,04%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Gabriela Maria Maciejewska
    439 (9,95%)
  2. 4 Jolanta Sidoruk
    384 (8,71%)
  3. 5 Jerzy Guzikowski
    69 (1,56%)
  4. 1 Grzegorz Stanisław Doszel
    267 (6,05%)
  5. 3 Alina Radoch
    162 (3,67%)

KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Piotr Wacław Sienkiewicz
    81 (1,84%)
  2. 2 Justyna Agnieszka Hutor
    120 (2,72%)
  3. 1 Aleksandra Sylwia Szubert
    580 (13,15%)
  4. 3 Piotr Bruder
    28 (0,63%)
  5. 5 Joanna Mariola Aniśkiewicz
    246 (5,58%)

Okręg 4

Czerwieńsk

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Janina Barska
    17 (0,52%)
  2. 1 Mariola Joanna Szopa
    80 (2,43%)
  3. 3 Kinga Marta Olszewska
    67 (2,03%)
  4. 5 Zdzisław Horochowski
    18 (0,55%)
  5. 2 Jan Wacław Doliński
    116 (3,52%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Ewa Sylwia Strycharz
    18 (0,55%)
  2. 1 Paweł Wincenty Sarnowski
    76 (2,31%)
  3. 3 Anna Patrycja Kryś
    16 (0,49%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Magdalena Waśkowiak-Bogdanowicz
    177 (5,37%)
  2. 3 Anna Agnieszka Przybyszewska
    81 (2,46%)
  3. 5 Paweł Plewko
    81 (2,46%)
  4. 4 Rafał Paweł Nowicki
    22 (0,67%)
  5. 1 Beata Kazimiera Zawada
    475 (14,41%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Kazimierz Ruszel
    72 (2,18%)
  2. 5 Zygmunt Jan Świniarek
    72 (2,18%)
  3. 2 Monika Stolińska
    176 (5,34%)
  4. 1 Jacek Gębicki
    852 (25,84%)
  5. 4 Halina Irena Solecka
    78 (2,37%)

KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Urszula Marianna Wąchała-Jędras
    194 (5,88%)
  2. 1 Jolanta Matuszkiewicz
    111 (3,37%)
  3. 5 Wojciech Grzegorz Kozakiewicz
    149 (4,52%)
  4. 2 Henryk Olizarowicz
    171 (5,19%)
  5. 4 Damian Mariusz Wolski
    178 (5,40%)

Okręg 5

Nowogród Bobrzański, Świdnica

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Agata Aleksandra Białkowska
    46 (0,70%)
  2. 1 Adam Konstanty Jaskulski
    998 (15,23%)
  3. 6 Marta Ewa Wojtkowiak
    217 (3,31%)
  4. 2 Tomisław Tylczak
    310 (4,73%)
  5. 3 Stefania Jawornicka
    114 (1,74%)
  6. 5 Piotr Bartłomiej Łukasiewicz
    36 (0,55%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tomasz Krzysztof Bańbura
    282 (4,30%)
  2. 2 Patrycja Anna Koszela
    81 (1,24%)
  3. 3 Krzysztof Kazimierz Pańtak
    77 (1,18%)
  4. 4 Malwina Marianna Borowczak
    17 (0,26%)
  5. 5 Artur Jan Januszewski
    65 (0,99%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marian Cygan
    530 (8,09%)
  2. 2 Michał Bandziak
    123 (1,88%)
  3. 3 Aleksandra Weronika Babiszak
    56 (0,85%)
  4. 6 Ewelina Gabriela Kołodziejczyk
    81 (1,24%)
  5. 5 Anna Maria Świątek
    129 (1,97%)
  6. 4 Mateusz Brodzik
    216 (3,30%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Elżbieta Opaczyńska
    127 (1,94%)
  2. 5 Beata Małgorzata Najgebauer
    44 (0,67%)
  3. 2 Leokadia Maria Loch
    1 020 (15,57%)
  4. 1 Paweł Kierzek
    751 (11,46%)
  5. 3 Marek Jarosław Maciantowicz
    80 (1,22%)

KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Danuta Pyrtko
    371 (5,66%)
  2. 3 Renata Beata Diaków
    52 (0,79%)
  3. 4 Roman Marian Mączkowski
    197 (3,01%)
  4. 2 Lech Jan Pawlisiak
    267 (4,08%)
  5. 5 Małgorzata Anna Juszczak
    235 (3,59%)
  6. 6 Krzysztof Wróblewski
    30 (0,46%)