Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - giżycki

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto Giżycko

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAMY MAZURY - DOBRO WSPÓLNE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Sabina Wanda Kirson
    101 (0,92%)
  2. 8 Marek Hryniewicki
    59 (0,54%)
  3. 5 Tomasz Paweł Aniszewski
    75 (0,68%)
  4. 6 Wiesław Sakowski
    110 (1,00%)
  5. 7 Grzegorz Piech
    42 (0,38%)
  6. 10 Dorota Grochocka
    56 (0,51%)
  7. 9 Urszula Agata Siergiej-Todryk
    97 (0,88%)
  8. 11 Dariusz Magura
    52 (0,47%)
  9. 2 Renata Stanisława Filipkowska
    116 (1,06%)
  10. 3 Anna Leczycka
    320 (2,91%)
  11. 4 Dorota Tarara
    382 (3,48%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Wacław Jan Strażewicz
    563 (5,12%)
  2. 11 Mieczysław Smoleński
    55 (0,50%)
  3. 7 Stanisław Wiesław Łydziński
    21 (0,19%)
  4. 4 Jarosław Lucjan Borowski
    34 (0,31%)
  5. 8 Wioleta Renata Miedzianowska-Konopka
    20 (0,18%)
  6. 3 Kazimierz Ambroziak
    73 (0,66%)
  7. 10 Justyna Paulina Sakowska
    39 (0,35%)
  8. 2 Alina Aleszczyk-Jurek
    67 (0,61%)
  9. 5 Ewa Cichocka
    63 (0,57%)
  10. 6 Jolanta Łbik
    18 (0,16%)
  11. 9 Ewa Ostrowska
    515 (4,69%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Mirosław Dariusz Drzażdżewski
    1 045 (9,51%)
  2. 8 Krzysztof Skrzypczyk
    106 (0,96%)
  3. 2 Beata Barbara Kurowicka
    337 (3,07%)
  4. 10 Anna Małgorzata Daraż
    147 (1,34%)
  5. 4 Grzegorz Niezbecki
    165 (1,50%)
  6. 5 Beata Ratkiewicz
    73 (0,66%)
  7. 6 Marian Mieńko
    483 (4,39%)
  8. 11 Krystyna Chrapowicka
    112 (1,02%)
  9. 7 Artur Janusz Fursewicz
    97 (0,88%)
  10. 3 Mariusz Piotrowski
    141 (1,28%)
  11. 9 Wojciech Krzysztof Caban
    304 (2,77%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Krysiuk
    719 (6,54%)
  2. 11 Agnieszka Haliasz
    106 (0,96%)
  3. 10 Sandra Ewa Gembal
    48 (0,44%)
  4. 3 Tomasz Szostkowski
    436 (3,97%)
  5. 2 Leonard Zajączkowski
    377 (3,43%)
  6. 4 Ewa Subocz-Hołubowicz
    100 (0,91%)
  7. 6 Barbara Krystyna Kropielnicka
    81 (0,74%)
  8. 9 Antoni Włodkowski
    94 (0,86%)
  9. 7 Jakub Szostak
    132 (1,20%)
  10. 5 Monika Anszczak
    127 (1,16%)
  11. 8 Stefan Święs
    28 (0,25%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO

kandydatliczba głosów

  1. 11 Krystyna Kralkowska
    187 (1,70%)
  2. 6 Dymitris Cumanis
    36 (0,33%)
  3. 1 Paweł Grądzki
    239 (2,17%)
  4. 7 Regina Ludwiszewska
    67 (0,61%)
  5. 2 Dariusz Kowalczyk
    182 (1,66%)
  6. 4 Marlena Krawiec
    85 (0,77%)
  7. 5 Marian Mirosław Lemecha
    328 (2,98%)
  8. 3 Marzena Romanowska-Wojtków
    93 (0,85%)
  9. 10 Mirosław Janusz Stabiński
    31 (0,28%)
  10. 9 Urszula Danuta Wagner
    38 (0,35%)
  11. 8 Monika Walendziak
    58 (0,53%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 11 Ireneusz Grzegorz Bunkowski
    106 (0,96%)
  2. 2 Lidia Ina Należyty
    254 (2,31%)
  3. 3 Tomasz Edward Szmit
    235 (2,14%)
  4. 1 Jacek Łożyński
    400 (3,64%)
  5. 5 Jolanta Ewa Siedlecka
    72 (0,66%)
  6. 7 Aleksandra Elżbieta Kempska
    24 (0,22%)
  7. 8 Mariusz Henryk Łempicki
    86 (0,78%)
  8. 9 Andrzej Łach
    81 (0,74%)
  9. 10 Beata Gabriela Michalicha
    36 (0,33%)
  10. 4 Bożena Rogala
    147 (1,34%)
  11. 6 Leszek Jerzy Moro
    70 (0,64%)

Okręg 2

Gmina Giżycko, Miasto i Gmina Ryn

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAMY MAZURY - DOBRO WSPÓLNE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Ewa Beata Maziarz
    157 (2,96%)
  2. 4 Arkadiusz Adam Adamczyk
    81 (1,52%)
  3. 1 Dorota Agata Grygianiec
    127 (2,39%)
  4. 2 Piotr Mirosław Kwiatek
    470 (8,85%)
  5. 6 Antoni Jarosław Wróbel
    136 (2,56%)
  6. 5 Renata Janowska
    162 (3,05%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anna Dworak
    223 (4,20%)
  2. 4 Marianna Siemaszko
    44 (0,83%)
  3. 2 Jacek Pożaroszczyk
    221 (4,16%)
  4. 3 Jolanta Przymorska
    153 (2,88%)
  5. 5 Mateusz Andrzej Sieroński
    448 (8,43%)
  6. 6 Mirosław Stanisław Stańczyk
    140 (2,64%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Mirosław Stanisław Kowalski
    234 (4,41%)
  2. 4 Justyna Maliszewska
    73 (1,37%)
  3. 3 Henryk Dadełło
    221 (4,16%)
  4. 1 Józef Karpiński
    780 (14,68%)
  5. 2 Magdalena Milbrat-Pyżyńska
    222 (4,18%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Marta Mikosza
    93 (1,75%)
  2. 2 Zdzisław Świder
    271 (5,10%)
  3. 3 Anna Duszyńska
    199 (3,75%)
  4. 4 Joanna Natalia Kulej
    57 (1,07%)
  5. 1 Mirosław Kazimierz Nowakowski
    464 (8,73%)
  6. 6 Sebastian Cyruliński
    115 (2,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Wojciech Tomasz Kozioł
    54 (1,02%)
  2. 1 Bogusława Sienkiewicz
    70 (1,32%)
  3. 2 Cezary Karol Bogdański
    44 (0,83%)
  4. 4 Renata Kozioł
    53 (1,00%)

Okręg 3

Gminy: Kruklanki, Miłki, Wydminy

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Anna Skrypoczka
    155 (3,02%)
  2. 2 Stanisław Grzegorz Gąsior
    325 (6,32%)
  3. 3 Wojciech Kruszewski
    270 (5,25%)
  4. 5 Ignacy Ludwik Ramotowski
    174 (3,39%)
  5. 1 Maria Teresa Dolecka
    592 (11,52%)
  6. 4 Ewa Elżbieta Kulpińska-Mejor
    43 (0,84%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Monika Łępicka-Gij
    801 (15,59%)
  2. 2 Marian Feliks Włodzimierski
    152 (2,96%)
  3. 6 Roman Stefaniak
    69 (1,34%)
  4. 3 Bogdan Andrzej Tech
    88 (1,71%)
  5. 4 Aleksandra Giza
    208 (4,05%)
  6. 5 Karolina Patrycja Macina
    137 (2,67%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Izabela Kamila Szostak
    466 (9,07%)
  2. 3 Marek Kropielnicki
    91 (1,77%)
  3. 6 Adam Jerzykowski
    60 (1,17%)
  4. 2 Teresa Grażyna Stielow
    191 (3,72%)
  5. 4 Monika Sylwia Tytła
    175 (3,41%)
  6. 5 Eugeniusz Michał Łucaś
    110 (2,14%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Elżbieta Januszkiewicz
    671 (13,06%)
  2. 3 Małgorzata Helena Sękowska
    104 (2,02%)
  3. 2 Robert Pieńkosz
    65 (1,26%)
  4. 4 Eugeniusz Łucko
    9 (0,18%)
  5. 6 Grażyna Barbara Korytko
    49 (0,95%)
  6. 5 Jacek Stanisław Szot
    21 (0,41%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Marianna Nowik
    5 (0,10%)
  2. 2 Mateusz Kaszucki
    56 (1,09%)
  3. 1 Ewa Watkowska
    22 (0,43%)
  4. 3 Krzesław Jan Kasperek
    21 (0,41%)
  5. 4 Krzysztof Nowosielski
    9 (0,18%)