Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Wschowa

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto Wschowa-ulice: 17 Pułk Ułanów, 55 Poznański Pułk Piechoty, Arcybiskupa Stablewskiego, Boczna, Bohaterów Westerplatte, Chopina, Czarna, Daszyńskiego, Dworcowa, Działkowa, Garbarska, Generała Bema, Głogowska, Głowackiego, Gospody, Herbergera, Kasztanowa, Kazimierza Wielkiego, Kilińskiego, Klasztorna, Kolejowa, Konradowska, Kopernika, Kościelna, Krótka, Księdza Andrzeja Kostki, Kurpińskiego, Kuśnierska, Lipowa, Lwia, Łazienna, Łąkowa, Matejki, Mickiewicza, Moniuszki, Nowa, Nowopolna, Obrońców Warszawy Ogińskiego, Okrężna, Osadnicza, Parkowa, Piaskowa, Plac Ćwiczeń, Plac Farny, Plac Kosynierów, Plac Świętego Jana, Plac Zamkowy, Pocztowa, Podgórna, Poprzeczna, Powstańców Wielkopolskich, Przemysłowa, Ratuszowa, Rynek, Rzemieślnicza, Rzeźnicka, Słoneczna, Sportowa, Staroleszczyńska, Strzelecka, Szymanowskiego, Towarowa, Wałowa, Wieniawskiego, Zakątek Kamienny, Zielona, Zielony Rynek, Żwirki i Wigury, Szpital Miejski Wschowa.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD

kandydatliczba głosów

  1. 3 Halina Danuta Stachowska
    53 (2,06%)
  2. 6 Marian Piotr Kaminiarz
    62 (2,41%)
  3. 5 Jan Stanisław Wołyński
    25 (0,97%)
  4. 4 Beata Katarzyna Przybylska
    22 (0,86%)
  5. 1 Emanuela Stanek-Juśkiewicz
    122 (4,75%)
  6. 9 Magdalena Jankowska-Filipek
    21 (0,82%)
  7. 2 Przemysław Jarosław Kuchcicki
    63 (2,45%)
  8. 8 Jakub Michał Stefaniak
    6 (0,23%)
  9. 7 Wojciech Stanisław Sitarz
    10 (0,39%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA-ROZWÓJ-PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Andrzej Nowicki
    81 (3,15%)
  2. 1 Hanna Genowefa Knaflewska-Walkowiak
    147 (5,72%)
  3. 3 Roman Stocki
    49 (1,91%)
  4. 4 Agata Wiesława Bartkowiak
    7 (0,27%)
  5. 7 Marta Jolanta Stasiak-Mirecka
    20 (0,78%)
  6. 6 Łukasz Topa
    14 (0,54%)
  7. 5 Jakub Aleksander Chałupka
    59 (2,30%)
  8. 8 Stanisław Jerzy Rękoś
    25 (0,97%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONRAD ANTKOWIAK

kandydatliczba głosów

  1. 8 Wioletta Halina Zarzycka
    44 (1,71%)
  2. 9 Aleksander Filip Ziemek
    66 (2,57%)
  3. 4 Dawid Jastrzębski
    43 (1,67%)
  4. 3 Andżelika Drzewicz
    13 (0,51%)
  5. 1 Konrad Piotr Antkowiak
    249 (9,69%)
  6. 2 Kamil Paweł Binkowski
    5 (0,19%)
  7. 6 Natalia Nowak
    39 (1,52%)
  8. 7 Katarzyna Owoc-Kochańska
    69 (2,69%)
  9. 5 Marek Mirosław Kraśny
    25 (0,97%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Magdalena Angelika Pietrzczyk
    39 (1,52%)
  2. 1 Wiesław Piotr Widera
    227 (8,84%)
  3. 6 Stefan Tadeusz Maćkowiak
    115 (4,48%)
  4. 2 Andrzej Marek Orłowski
    107 (4,17%)
  5. 5 Zenon Marian Mrozkowiak
    3 (0,12%)
  6. 8 Danuta Barć
    24 (0,93%)
  7. 4 Marek Anioła
    57 (2,22%)
  8. 3 Jolanta Barbara Budziszewska
    110 (4,28%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA WSCHOWY, DLA LUDZI"

kandydatliczba głosów

  1. 2 Robert Wojtyła
    40 (1,56%)
  2. 5 Karolina Maria Nycz
    6 (0,23%)
  3. 6 Marcin Jasiak
    9 (0,35%)
  4. 4 Ewa Alicja Kurkowiak
    18 (0,70%)
  5. 1 Rafał Franciszek Nowiński
    26 (1,01%)
  6. 3 Magdalena Helena Staniszewska
    30 (1,17%)
  7. 7 Bartosz Jan Górski
    2 (0,08%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZWYCZAJNI RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Roksana Ewa Dworkiewicz
    43 (1,67%)
  2. 4 Justyna Wioleta Prałat
    17 (0,66%)
  3. 2 Barbara Agnieszka Sternal
    20 (0,78%)
  4. 1 Jacek Piotr Kowalczyk
    283 (11,02%)
  5. 6 Krystian Józef Brambor
    27 (1,05%)
  6. 5 Joanna Maria Franas
    9 (0,35%)
  7. 8 Karol Kuba Horbulewicz
    11 (0,43%)
  8. 7 Mieczysław Józef Szczepaniak
    7 (0,27%)

Okręg 2

Miasto Wschowa-ulice: 31 Stycznia, Akacjowa, Berwińskiego, Bukowa, Brzozowa, Cicha, Cisowa, Czereśniowa, Czeska, Jabłoniowa, Jagiellońska, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jasna, Jeżynowa, Jodłowa, Kamienna, Klonowa, Konopnicka, Kościuszki, Kraszewskiego, Królowej Jadwigi, Leszczynowa, Leśna, Magnoliowa, Malinowa, Modrzewiowa, Morelowa, Niepodległości, Nowe Ogrody, Nowy Rynek, Ogrodowa, Orzechowa, Osiedle, Osiedle Jagiellonów, Paderewskiego, Piłsudskiego, Plac Grunwaldu, Polna, Pusta, Reymonta, Sadowa, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Solna, Sosnowa, Spokojna, Starowiejska, Strażacka, Świerkowa, Targowa, Tylna, Wąska, Wesoła, Węgierska, Wierzbowa, Wiśniowa, Wolności, Wolsztyńska, Zacisze, Zygmunta Starego.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD

kandydatliczba głosów

  1. 3 Mirosław Andrzej Zgrzebnicki
    12 (0,44%)
  2. 5 Jerzy Leon Łakomy
    49 (1,80%)
  3. 1 Miłosz Czopek
    385 (14,11%)
  4. 2 Dawid Mariusz Techman
    54 (1,98%)
  5. 6 Justyna Nogalska
    26 (0,95%)
  6. 7 Marta Anna Wojciechowska
    3 (0,11%)
  7. 8 Krystyna Kamińska
    16 (0,59%)
  8. 4 Elwira Honorata Świątek
    62 (2,27%)
  9. 9 Anna Katarzyna Józefiak
    7 (0,26%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA-ROZWÓJ-PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jolanta Anna Pawłowska
    193 (7,07%)
  2. 2 Zygmunt Gałecki
    60 (2,20%)
  3. 3 Zbigniew Jan Filipowski
    64 (2,35%)
  4. 5 Karolina Magdalena Kaczmarek
    16 (0,59%)
  5. 6 Marzena Barbara Grześkowiak
    13 (0,48%)
  6. 7 Patryk Amadeusz Ścigocki
    6 (0,22%)
  7. 8 Michał Drobnik
    148 (5,42%)
  8. 4 Krystyna Porańska
    39 (1,43%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONRAD ANTKOWIAK

kandydatliczba głosów

  1. 6 Krzysztof Stanisław Kola
    103 (3,77%)
  2. 7 Roman Stanisław Rokicki
    59 (2,16%)
  3. 8 Anna Stasiak
    65 (2,38%)
  4. 4 Maciej Piotr Gała
    88 (3,22%)
  5. 3 Agnieszka Angelika Feliczak
    43 (1,58%)
  6. 2 Dorota Teresa Fedorowicz
    26 (0,95%)
  7. 1 Piotr Władysław Buczek
    195 (7,15%)
  8. 5 Michał Piotr Kokociński
    27 (0,99%)
  9. 9 Magdalena Strzałkowska
    100 (3,66%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Małgorzata Katarzyna Reszel
    22 (0,81%)
  2. 1 Piotr Wieland
    150 (5,50%)
  3. 2 Jakub Mariusz Ślipko
    72 (2,64%)
  4. 3 Dariusz Faluta
    71 (2,60%)
  5. 4 Mieczysław Stanisław Badke
    38 (1,39%)
  6. 5 Lesław Huzar
    37 (1,36%)
  7. 8 Marlena Katarzyna Bieruta
    25 (0,92%)
  8. 7 Zofia Buras
    42 (1,54%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA WSCHOWY, DLA LUDZI"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Paweł Giezek
    128 (4,69%)
  2. 2 Emil Mirosław Furmańczak
    34 (1,25%)
  3. 4 Kinga Witczak
    17 (0,62%)
  4. 3 Barbara Pieprzyk
    8 (0,29%)
  5. 5 Monika Ewa Sekulska
    11 (0,40%)
  6. 6 Grzegorz Piotr Ptak
    30 (1,10%)
  7. 7 Marek Piotr Wawrzków
    27 (0,99%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZWYCZAJNI RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jolanta Michalak
    25 (0,92%)
  2. 7 Piotr Leszek Fiebig
    15 (0,55%)
  3. 1 Mirosław Marian Kościelak
    44 (1,61%)
  4. 3 Dorota Marta Głuch
    22 (0,81%)
  5. 5 Artur Robert Falicki
    22 (0,81%)
  6. 4 Tomasz Ratajczak
    10 (0,37%)
  7. 6 Zofia Ewa Ratajczak
    20 (0,73%)

Okręg 3

Miejscowość: Dębowa Łęka, Hetmanice, Kandlewo, Konradowo, Lgiń-przysiółek Klucz, Mały Bór, Łęgoń, Łysiny, Nowa Wieś – przysiółek Buczyna, Olbrachcice, Osowa Sień – przysiółek Wincentowo, Przyczyna Dolna, Przyczyna Górna, Siedlnica – przysiółek Czerlejewo, Tylewice, Wygnańczyce – przysiółek Pszczółkowo.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD

kandydatliczba głosów

  1. 3 Helena Maria Najdzion
    66 (2,49%)
  2. 4 Elżbieta Halina Bernacka
    13 (0,49%)
  3. 2 Danuta Genowefa Stefaniak
    70 (2,64%)
  4. 5 Ryszard Jan Grys
    87 (3,29%)
  5. 1 Helena Nikolin
    128 (4,84%)
  6. 6 Sabina Teresa Brambor
    153 (5,78%)
  7. 9 Bartłomiej Preisner
    17 (0,64%)
  8. 7 Dariusz Winiarski
    53 (2,00%)
  9. 8 Adrian Tomasz Pepliński
    10 (0,38%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA-ROZWÓJ-PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Jacek Dobrowolski
    51 (1,93%)
  2. 3 Tadeusz Edward Sobczuk
    191 (7,22%)
  3. 2 Maria Zofia Frąckowiak
    159 (6,01%)
  4. 4 Natalia Kowalczykowska
    38 (1,44%)
  5. 1 Agnieszka Katarzyna Nachaj
    178 (6,72%)
  6. 5 Kamil Grzeszczuk
    30 (1,13%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONRAD ANTKOWIAK

kandydatliczba głosów

  1. 8 Lech Marian Wojcieszak
    8 (0,30%)
  2. 5 Marta Panicz-Szajnkenig
    66 (2,49%)
  3. 3 Bogusław Stanisław Drąg
    26 (0,98%)
  4. 2 Karolina Adamska
    16 (0,60%)
  5. 7 Eryk Adam Szmania
    72 (2,72%)
  6. 6 Natalia Anna Rogozińska
    45 (1,70%)
  7. 1 Franciszek Baśczyn
    77 (2,91%)
  8. 4 Adam Małyniak
    28 (1,06%)
  9. 9 Krystyna Zarzycka
    6 (0,23%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Stanisław Edward Sadowski
    38 (1,44%)
  2. 3 Tomasz Grzegorz Śliwiński
    58 (2,19%)
  3. 4 Anna Oleśniewicz
    30 (1,13%)
  4. 6 Mirosława Olszuk
    3 (0,11%)
  5. 8 Dariusz Krzysztof Jędrzychowski
    7 (0,26%)
  6. 5 Mariusz Hilarski
    53 (2,00%)
  7. 1 Przemysław Grzegorz Gliński
    268 (10,12%)
  8. 7 Anna Katarzyna Gałka
    112 (4,23%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZWYCZAJNI RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Justyna Małgorzata Urbaniak
    72 (2,72%)
  2. 5 Andrzej Tadeusz Kowalczyk
    50 (1,89%)
  3. 8 Ewa Najdzion
    10 (0,38%)
  4. 1 Władysław Grzegorz Brzechwa
    204 (7,71%)
  5. 3 Paweł Wasyluk
    36 (1,36%)
  6. 6 Monika Marzena Tymczyszyn
    33 (1,25%)
  7. 7 Paweł Wojciech Ramboliński
    15 (0,57%)
  8. 4 Krzysztof Michalewicz
    70 (2,64%)