Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - augustowski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

miasto Augustów

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU AUGUSTOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 6 Lidia Surażyńska
    59 (0,53%)
  2. 7 Tomasz Choroszewski
    148 (1,33%)
  3. 11 Dariusz Bednarczyk
    101 (0,91%)
  4. 8 Elżbieta Kwiecień
    57 (0,51%)
  5. 9 Andrzej Władysław Kłoczko
    79 (0,71%)
  6. 10 Edyta Różyńska
    22 (0,20%)
  7. 1 Jarosław Szlaszyński
    757 (6,82%)
  8. 3 Andrzej Zarzecki
    343 (3,09%)
  9. 2 Katarzyna Beata Sturgulewska
    170 (1,53%)
  10. 4 Anna Rozmysłowicz
    53 (0,48%)
  11. 5 Bogusław Józef Falkowski
    93 (0,84%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Andrzej Bukowski
    291 (2,62%)
  2. 6 Krzysztof Masłowski
    211 (1,90%)
  3. 1 Elżbieta Puczyłowska
    1 330 (11,98%)
  4. 3 Hubert Rafał Kołodziejski
    75 (0,68%)
  5. 2 Grzegorz Kazimierz Drążek
    286 (2,58%)
  6. 5 Mieczysław Lucjan Sobolewski
    296 (2,67%)
  7. 7 Magdalena Jasińska
    104 (0,94%)
  8. 11 Adrian Kleczkowski
    289 (2,60%)
  9. 9 Iwona Prawdzik
    100 (0,90%)
  10. 8 Renata Łaskowska
    68 (0,61%)
  11. 10 Andrzej Narolewski
    57 (0,51%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Bożenna Lech
    11 (0,10%)
  2. 4 Tadeusz Karczewski
    18 (0,16%)
  3. 10 Leszek Kierklo
    21 (0,19%)
  4. 8 Danuta Karczewska
    5 (0,05%)
  5. 2 Jan Jabłoński
    29 (0,26%)
  6. 1 Andrzej Jan Krzywicki
    115 (1,04%)
  7. 7 Anna Jabłońska
    8 (0,07%)
  8. 5 Maciej Lech
    33 (0,30%)
  9. 6 Agnieszka Krupińska
    11 (0,10%)
  10. 9 Wacław Milewski
    13 (0,12%)
  11. 11 Marek Morgownik
    9 (0,08%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Anna Masiewicz
    152 (1,37%)
  2. 5 Ewa Weronika Grygo
    90 (0,81%)
  3. 8 Grzegorz Stankiewicz
    32 (0,29%)
  4. 2 Michał Jeruć
    319 (2,87%)
  5. 1 Joanna Lisek
    585 (5,27%)
  6. 3 Bożenna Łukaszewicz
    276 (2,49%)
  7. 4 Filip Łoboda
    106 (0,95%)
  8. 7 Paulina Modzelewska
    37 (0,33%)
  9. 9 Robert Charko
    136 (1,22%)
  10. 10 Adam Cilulko
    157 (1,41%)
  11. 11 Leszek Czokajło
    158 (1,42%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO AUGUSTÓW

kandydatliczba głosów

  1. 1 Michał Kotarski
    783 (7,05%)
  2. 2 Maciej Daniel Kaszuba
    419 (3,77%)
  3. 5 Justyna Maria Krzywińska
    201 (1,81%)
  4. 4 Małgorzata Grygo
    272 (2,45%)
  5. 3 Jerzy Grąbczewski
    336 (3,03%)
  6. 9 Joanna Walicka
    107 (0,96%)
  7. 7 Jakub Rutkowski
    69 (0,62%)
  8. 6 Anna Babkowska
    101 (0,91%)
  9. 8 Edyta Dzieniszewska - Kierkla
    153 (1,38%)
  10. 10 Barbara Eugenia Korzeniewska
    80 (0,72%)
  11. 11 Artur Kleczkowski
    114 (1,03%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - DOBRY WYBÓR

kandydatliczba głosów

  1. 1 Dariusz Jan Szkiłądź
    331 (2,98%)
  2. 2 Leszek Płoński
    86 (0,77%)
  3. 3 Anna Urban
    66 (0,59%)
  4. 7 Dariusz Sudyk
    49 (0,44%)
  5. 4 Wojciech Szostak
    53 (0,48%)
  6. 5 Joanna Walulik
    238 (2,14%)
  7. 10 Anna Maria Żylińska
    48 (0,43%)
  8. 8 Sławomir Furmanik
    38 (0,34%)
  9. 9 Katarzyna Trochimowicz
    79 (0,71%)
  10. 11 Wojciech Szymon Krzywiński
    89 (0,80%)
  11. 6 Agnieszka Renata Milanowska
    83 (0,75%)

Okręg 2

gminy Płaska, Lipsk, Sztabin

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU AUGUSTOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Alina Saczek
    185 (3,43%)
  2. 5 Irena Szyper
    62 (1,15%)
  3. 4 Izabela Szczęsna
    27 (0,50%)
  4. 2 Andrzej Mursztyn
    773 (14,33%)
  5. 1 Leszek Marian Skubis
    508 (9,42%)
  6. 6 Wiesław Jarmusik
    202 (3,75%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Dariusz Władysław Trojanowski
    314 (5,82%)
  2. 1 Piotr Rusiecki
    540 (10,01%)
  3. 4 Ewa Paciorko
    106 (1,97%)
  4. 6 Wiesław Sapieszko
    136 (2,52%)
  5. 3 Bogumiła Sawastynowicz
    95 (1,76%)
  6. 5 Urszula Gałańczuk
    17 (0,32%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Tadeusz Drągiewicz
    339 (6,29%)
  2. 5 Anna Stanulewicz
    41 (0,76%)
  3. 1 Artur Bogusław Rozmysłowicz
    223 (4,13%)
  4. 3 Janusz Jermak
    226 (4,19%)
  5. 4 Anna Barbara Matyskieła
    69 (1,28%)
  6. 6 Grażyna Chomiczewska
    43 (0,80%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO-GMINA LIPSK

kandydatliczba głosów

  1. 2 Henryk Hawrylik
    57 (1,06%)
  2. 3 Urszula Czokało
    174 (3,23%)
  3. 1 Mariusz Rokita
    181 (3,36%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - DOBRY WYBÓR

kandydatliczba głosów

  1. 3 Maciej Zdancewicz
    273 (5,06%)
  2. 1 Wojciech Marek Protasiewicz
    405 (7,51%)
  3. 2 Dorota Zdzichowska
    81 (1,50%)
  4. 4 Andrzej Kapla
    147 (2,73%)
  5. 5 Agnieszka Pietrewicz
    169 (3,13%)

Okręg 3

gminy Augustów, Nowinka, Bargłów Kościelny

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU AUGUSTOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Bożena Eugenia Szulc-Busińska
    180 (3,33%)
  2. 1 Marek Dobkowski
    795 (14,72%)
  3. 2 Andrzej Sobolewski
    216 (4,00%)
  4. 5 Paulina Lipińska
    43 (0,80%)
  5. 4 Agnieszka Katarzyna Kwiecińska
    159 (2,94%)
  6. 6 Ireneusz Sokołowski
    367 (6,80%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Krzysztof Suchocki
    308 (5,70%)
  2. 4 Anna Gorajewska - Harasimowicz
    95 (1,76%)
  3. 1 Waldemar Jedliński
    583 (10,80%)
  4. 2 Magdalena Sokołowska
    279 (5,17%)
  5. 5 Sylwia Elżbieta Piętko
    166 (3,07%)
  6. 6 Krzysztof Grygo
    257 (4,76%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Bogdan Sienkiewicz
    85 (1,57%)
  2. 1 Jerzy Dobkowski
    349 (6,46%)
  3. 5 Krystyna Szurant
    50 (0,93%)
  4. 2 Agnieszka Ejzel
    109 (2,02%)
  5. 4 Ewa Pietrewicz
    90 (1,67%)
  6. 6 Jarosław Andrzej Cudnowski
    70 (1,30%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - DOBRY WYBÓR

kandydatliczba głosów

  1. 4 Marek Augustyński - Jutkiewicz
    182 (3,37%)
  2. 1 Karol Grabowski
    158 (2,93%)
  3. 2 Elżbieta Pszczoła
    393 (7,28%)
  4. 3 Wiesława Chrulska
    307 (5,69%)
  5. 5 Andrzej Hrynko
    159 (2,94%)