Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - nowomiejski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Gmina Biskupiec

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marek Jan Romanowski
    282 (7,75%)
  2. 6 Urszula Lidia Tudek
    64 (1,76%)
  3. 2 Wiesław Antoni Pisarski
    151 (4,15%)
  4. 3 Tomasz Władysław Kreft
    188 (5,16%)
  5. 5 Jolanta Ciskowska
    54 (1,48%)
  6. 4 Jadwiga Kondeja
    169 (4,64%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 6 Marzena Maria Gapska
    138 (3,79%)
  2. 2 Barbara Tęgowska
    156 (4,28%)
  3. 5 Tadeusz Sławomir Skuzjus
    83 (2,28%)
  4. 4 Janusz Szewczyk
    84 (2,31%)
  5. 1 Daniel Adrian Zdanowski
    358 (9,83%)
  6. 3 Hanna Emilia Majas
    179 (4,92%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Henryka Łucja Kołpacka
    71 (1,95%)
  2. 5 Dorota Beata Kardyś
    112 (3,08%)
  3. 6 Jerzy Piotr Czapliński
    201 (5,52%)
  4. 1 Kazimierz Zygmunt Wiśniewski
    397 (10,90%)
  5. 2 Jolanta Bożena Smaciarz
    200 (5,49%)
  6. 3 Grzegorz Stanisław Dembek
    180 (4,94%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT NOWOMIEJSKI

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marcin Lesiński
    118 (3,24%)
  2. 3 Lilla Monika Rutkowska
    74 (2,03%)
  3. 1 Stanisław Andrzej Czajka
    243 (6,67%)
  4. 4 Anita Maria Szramowska
    25 (0,69%)
  5. 6 Krzysztof Cichocki
    87 (2,39%)
  6. 5 Joanna Maria Ochlak
    27 (0,74%)

Okręg 2

Gmina Grodziczno, Kurzętnik

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Beata Maria Kujawska
    328 (5,18%)
  2. 4 Jan Rochewicz
    492 (7,77%)
  3. 7 Krystyna Kamińska
    381 (6,02%)
  4. 3 Andrzej Lewandowski
    493 (7,78%)
  5. 2 Jacek Tomasz Rydel
    679 (10,72%)
  6. 5 Michał Staszyński
    97 (1,53%)
  7. 6 Teresa Gruźlewska
    215 (3,39%)
  8. 8 Patryk Marek Kostrubała
    200 (3,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Andrzej Kwiecień
    150 (2,37%)
  2. 2 Ewa Głowacka
    180 (2,84%)
  3. 1 Piotr Stanisław Socha
    283 (4,47%)
  4. 6 Emilia Helena Nowakowska
    29 (0,46%)
  5. 3 Jacek Błaszkowski
    85 (1,34%)
  6. 4 Magda Sylwia Margalska
    84 (1,33%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mirosław Kazimierz Galiński
    518 (8,18%)
  2. 1 Teresa Łątkowska
    639 (10,09%)
  3. 7 Henryk Stanisław Rogoziński
    276 (4,36%)
  4. 4 Lucyna Łużyńska
    212 (3,35%)
  5. 5 Ryszard Kłosowski
    269 (4,25%)
  6. 3 Wojciech Kozłowski
    282 (4,45%)
  7. 6 Dorota Weronika Pawłowska
    180 (2,84%)
  8. 8 Dariusz Kazimierz Falkowski
    262 (4,14%)

Okręg 3

Gmina Nowe Miasto Lubawskie

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jan Zbigniew Czapliński
    489 (19,21%)
  2. 1 Leszek Jan Sargalski
    356 (13,99%)
  3. 3 Krystyna Hanna Rojewska
    79 (3,10%)
  4. 4 Alina Gorzycka
    40 (1,57%)
  5. 5 Katarzyna Władysława Grzybowska
    42 (1,65%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Edward Kazimierz Namsołek
    75 (2,95%)
  2. 4 Grażyna Bąkowska
    36 (1,41%)
  3. 2 Paulina Ewertowska
    104 (4,09%)
  4. 1 Marek Arentowicz
    163 (6,40%)
  5. 3 Ireneusz Piotr Kowalski
    42 (1,65%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Barbara Wadecka
    47 (1,85%)
  2. 2 Barbara Marta Grzywacz
    325 (12,77%)
  3. 5 Anna Gosik
    116 (4,56%)
  4. 1 Marcin Buliński
    520 (20,43%)
  5. 3 Ryszard Franciszek Pruchniewski
    111 (4,36%)

Okręg 4

Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Mieczysław Łydziński
    264 (6,25%)
  2. 2 Krystyna Maria Kapitulska
    244 (5,78%)
  3. 3 Rafał Adam Tesmer
    147 (3,48%)
  4. 5 Daria Magdalena Sobczak
    44 (1,04%)
  5. 4 Kamila Anna Wilga-Godzińska
    83 (1,96%)
  6. 6 Michał Adam Sargalski
    165 (3,91%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jerzy Adam Resicki
    198 (4,69%)
  2. 5 Mariola Teresa Orzechowska
    80 (1,89%)
  3. 1 Romuald Janusz Koszewski
    337 (7,98%)
  4. 3 Justyna Katarzyna Chełkowska
    46 (1,09%)
  5. 4 Lech Bober
    192 (4,55%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Ryszard Ochlak
    898 (21,26%)
  2. 6 Bogumił Kazimierz Kurowski
    200 (4,73%)
  3. 5 Justyna Danuta Haska
    117 (2,77%)
  4. 2 Marek Andrzej Piątkowski
    244 (5,78%)
  5. 3 Elżbieta Katarzyna Grzonkowska
    102 (2,41%)
  6. 4 Katarzyna Justyna Olęcka
    65 (1,54%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT NOWOMIEJSKI

kandydatliczba głosów

  1. 2 Michał Edmund Błaszkowski
    88 (2,08%)
  2. 1 Andrzej Ignacy Korecki
    321 (7,60%)
  3. 3 Bożena Jadwiga Dąbrowska
    153 (3,62%)
  4. 6 Krystyna Marta Zawadzka
    40 (0,95%)
  5. 4 Jerzy Zaciera
    145 (3,43%)
  6. 5 Teresa Halina Ziółkowska
    51 (1,21%)