Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - gliwicki

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Knurów

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE MIESZKAŃCÓW POWIATU GLIWICKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marzena Jadwiga Zakrzewska
    445 (3,07%)
  2. 6 Sabina Anna Lampert
    65 (0,45%)
  3. 7 Jolanta Bożena Zacharuk
    32 (0,22%)
  4. 3 Elzbieta Zielińska
    121 (0,84%)
  5. 8 Dagmara Maria Grendziak
    46 (0,32%)
  6. 5 Urszula Maria Krawczyk
    107 (0,74%)
  7. 9 Krzysztof Stachyra
    45 (0,31%)
  8. 4 Adam Krzysztof Górka
    397 (2,74%)
  9. 10 Krzysztof Kozubowski
    88 (0,61%)
  10. 1 Henryk Hibszer
    484 (3,34%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Ireneusz Walenty Przywara
    539 (3,72%)
  2. 8 Eugeniusz Florian Szybiak
    197 (1,36%)
  3. 5 Dawid Kozak
    84 (0,58%)
  4. 2 Beata Katarzyna Erfurt
    92 (0,64%)
  5. 3 Katarzyna Ewa Janowska
    73 (0,50%)
  6. 4 Marcin Paweł Żakowski
    34 (0,23%)
  7. 7 Sonia Agnieszka Grochulska
    43 (0,30%)
  8. 6 Paweł Jan Sosna
    52 (0,36%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Adam Czesław Sobierajski
    723 (5,00%)
  2. 1 Stanisław Józef Rudzki
    1 037 (7,17%)
  3. 4 Iwona Bielawska
    187 (1,29%)
  4. 8 Krystyna Zofia Bieniek
    146 (1,01%)
  5. 5 Jacek Józef Żyła
    559 (3,86%)
  6. 10 Dawid Szymon Zakrzewski
    255 (1,76%)
  7. 7 Jacek Antoni Wandrasz
    125 (0,86%)
  8. 2 Jolanta Zuzanna Leśniowska
    758 (5,24%)
  9. 9 Ryszard Jan Nowak
    105 (0,73%)
  10. 6 Małgorzata Dorota Czarkowska
    155 (1,07%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "MOJA GMINA NASZ POWIAT"

kandydatliczba głosów

  1. 3 Katarzyna Elżbieta Szwarczyńska
    242 (1,67%)
  2. 2 Marek Jan Grabowski
    227 (1,57%)
  3. 6 Zbigniew Paweł Matuszek
    196 (1,35%)
  4. 8 Grzegorz Józef Antosz
    22 (0,15%)
  5. 7 Ewa Barbara Dudzińska
    47 (0,32%)
  6. 10 Włodzimierz Wojciech Gwiżdż
    314 (2,17%)
  7. 1 Ewa Jurczyga
    2 198 (15,19%)
  8. 4 Janusz Stanisław Sacha
    54 (0,37%)
  9. 5 Jadwiga Kotańska
    129 (0,89%)
  10. 9 Przemysław Kamil Grochal
    72 (0,50%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Dawid Adam Rams
    1 713 (11,84%)
  2. 4 Monika Barbara Michalska
    25 (0,17%)
  3. 7 Barbara Katarzyna Orzechowska
    44 (0,30%)
  4. 2 Piotr Paweł Dudło
    397 (2,74%)
  5. 3 Szymon Kościarz
    221 (1,53%)
  6. 6 Grzegorz Rafał Sobierajski
    389 (2,69%)
  7. 8 Krzysztof Eugeniusz Stolarek
    738 (5,10%)
  8. 5 Katarzyna Panfiluk
    37 (0,26%)
  9. 9 Dariusz Piotr Kędzierski
    362 (2,50%)
  10. 10 Agnieszka Baron
    52 (0,36%)

Okręg 2

Pyskowice

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE MIESZKAŃCÓW POWIATU GLIWICKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Paweł Piotr Bryła
    431 (6,52%)
  2. 1 Jacek Jakub Awramienko
    1 100 (16,65%)
  3. 4 Anna Maria Mikołajczuk-Rusinowska
    117 (1,77%)
  4. 5 Beata Elżbieta Płużek
    126 (1,91%)
  5. 3 Aleksander Jan Cichorz
    99 (1,50%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 4 Urszula Gertruda Czupryna
    14 (0,21%)
  2. 3 Izabela Maria Borusewicz
    43 (0,65%)
  3. 5 Waldemar Michał Kotliński
    46 (0,70%)
  4. 1 Marcin Krzysztof Skupin
    169 (2,56%)
  5. 2 Dominik Jan Ćwikliński
    27 (0,41%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Zbigniew Marek Łanowy
    390 (5,90%)
  2. 5 Małgorzata Roma Badurczyk
    68 (1,03%)
  3. 3 Ireneusz Henryk Kopania
    234 (3,54%)
  4. 4 Krzysztof Franciszek Ptak
    107 (1,62%)
  5. 1 Krystyna Regina Urbańska
    764 (11,57%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "MOJA GMINA NASZ POWIAT"

kandydatliczba głosów

  1. 3 Piotr Robert Magda
    497 (7,52%)
  2. 1 Henryk Marian Sibielak
    500 (7,57%)
  3. 5 Sebastian Fabian Bursakowski-Irzykowski
    53 (0,80%)
  4. 2 Jolanta Maria Mostowska
    160 (2,42%)
  5. 4 Grażyna Lucyna Kalitan
    204 (3,09%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Izabela Smyl
    732 (11,08%)
  2. 1 Leszek Kubiak
    396 (5,99%)
  3. 3 Wiesława Jadwiga Domin
    167 (2,53%)
  4. 4 Barbara Czerw
    77 (1,17%)
  5. 5 Adam Janusz Wochnik
    85 (1,29%)

Okręg 3

Gierałtowice, Pilchowice

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE MIESZKAŃCÓW POWIATU GLIWICKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 7 Piotr Jan Królicki
    75 (0,76%)
  2. 5 Bogusława Hepa
    86 (0,87%)
  3. 2 Barbara Elżbieta Mansfeld
    374 (3,79%)
  4. 1 Jerzy Korus
    395 (4,00%)
  5. 3 Eugeniusz Paweł Loska
    575 (5,83%)
  6. 4 Magdalena Jadwiga Kurpas
    377 (3,82%)
  7. 6 Patrycja Dominika Cempulik-Włodarz
    103 (1,04%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Justyna Jadwiga Kanclerz
    60 (0,61%)
  2. 1 Rajmund Jan Russin
    306 (3,10%)
  3. 3 Rafał Roman Mamok
    50 (0,51%)
  4. 5 Bożena Smuda
    19 (0,19%)
  5. 4 Justyna Weronika Tkocz
    75 (0,76%)
  6. 6 Piotr Łastawiecki
    46 (0,47%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Adam Wiktor Widenka
    224 (2,27%)
  2. 1 Marek Ireneusz Marcisz
    803 (8,13%)
  3. 4 Dorota Aleksandra Kroczek
    136 (1,38%)
  4. 2 Marek Roman Szolc
    620 (6,28%)
  5. 5 Aneta Ludwik
    135 (1,37%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "MOJA GMINA NASZ POWIAT"

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mirosław Sławomir Marcol
    508 (5,15%)
  2. 1 Wilhelm Krywalski
    504 (5,11%)
  3. 3 Małgorzata Maria Szmit
    307 (3,11%)
  4. 7 Dawid Dominik Szulc
    73 (0,74%)
  5. 4 Izabela Joanna Buchała
    330 (3,34%)
  6. 6 Janusz Andrzej Korus
    173 (1,75%)
  7. 5 Anna Maria Surdel
    213 (2,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Waldemar Józef Dombek
    1 624 (16,45%)
  2. 5 Ingemar Klos
    277 (2,81%)
  3. 2 Elwira Małgorzata Zajusz-Zubek
    164 (1,66%)
  4. 3 Winfryd Ficoń
    328 (3,32%)
  5. 4 Grażyna Joanna Gliklich
    323 (3,27%)
  6. 6 Barbara Jadwiga Golec
    125 (1,27%)
  7. 7 Tomasz Michał Kowol
    463 (4,69%)

Okręg 4

Rudziniec, Sośnicowice

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE MIESZKAŃCÓW POWIATU GLIWICKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 6 Marcin Andrzej Borkowski
    104 (1,32%)
  2. 1 Teresa Agnieszka Szymońska
    705 (8,96%)
  3. 4 Janusz Joachim Jarzina
    263 (3,34%)
  4. 2 Sylwia Jadwiga Żogała
    144 (1,83%)
  5. 3 Maria Magdalena Mikno
    59 (0,75%)
  6. 5 Jan Antoni Hasa
    251 (3,19%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jerzy Jan Gołombek
    198 (2,52%)
  2. 4 Barbara Elżbieta Żygłowicz
    46 (0,58%)
  3. 6 Ewelina Sylwia Cebula
    196 (2,49%)
  4. 1 Tomasz Taranowski
    647 (8,22%)
  5. 3 Barbara Krystyna Tutak
    122 (1,55%)
  6. 5 Patryk Horodecki
    48 (0,61%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "MOJA GMINA NASZ POWIAT"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Józef Maksymilian Kruczek
    731 (9,29%)
  2. 6 Maciej Witold Kozubski
    172 (2,18%)
  3. 5 Sylwia Katarzyna Masarczyk
    266 (3,38%)
  4. 2 Zdzisława Krystyna Mrózek
    249 (3,16%)
  5. 3 Brygida Genowefa Smuda
    175 (2,22%)
  6. 4 Tomasz Kutta
    269 (3,42%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Marcin Frejno
    1 426 (18,11%)
  2. 5 Helena Anita Derner
    221 (2,81%)
  3. 3 Gabriela Maria Machnik
    122 (1,55%)
  4. 2 Andrzej Wojciech Hosz
    897 (11,39%)
  5. 4 Małgorzata Dorota Szymańska
    392 (4,98%)
  6. 6 Tomasz Jan Starosta
    169 (2,15%)

Okręg 5

Toszek, Wielowieś

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE MIESZKAŃCÓW POWIATU GLIWICKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Mariusz Jan Podbrożny
    176 (3,11%)
  2. 5 Maria Barbara Bukowska
    70 (1,24%)
  3. 4 Lidia Gabriela Skowron-Rittau
    35 (0,62%)
  4. 2 Marcin Ginter Kuczkowski
    140 (2,48%)
  5. 3 Lidia Anna Badura
    132 (2,33%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Daria Weronika Podkowa
    107 (1,89%)
  2. 5 Ryszard Zbigniew Rupacz
    23 (0,41%)
  3. 1 Grzegorz Piotr Kamiński
    310 (5,48%)
  4. 3 Piotr Dariusz Kasprzak
    30 (0,53%)
  5. 4 Danuta Dorota Fielauf
    55 (0,97%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Sławomir Zarzecki
    516 (9,12%)
  2. 3 Tomasz Jarosław Stępień
    68 (1,20%)
  3. 2 Sylwia Gołombek
    130 (2,30%)
  4. 4 Patrycja Maria Lasota
    71 (1,26%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "MOJA GMINA NASZ POWIAT"

kandydatliczba głosów

  1. 2 Barbara Danuta Skibińska
    103 (1,82%)
  2. 4 Elwira Teresa Giemza
    94 (1,66%)
  3. 3 Krzysztof Józef Michel
    86 (1,52%)
  4. 5 Robert Witold Krzemiński
    77 (1,36%)
  5. 1 Jacek Józef Zarzycki
    607 (10,73%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Mieczysław Kurek
    871 (15,40%)
  2. 3 Patrycja Bernadeta Duda
    205 (3,62%)
  3. 4 Kornelia Małgorzata Galbierz
    268 (4,74%)
  4. 5 Krystian Antoni Kiełbasa
    704 (12,45%)
  5. 2 Adam Krzysztof Wojtowicz
    778 (13,76%)