Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Starogard Gdański

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sołectwo Dąbrówka

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Wacław Wika

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

233 (59,29%)

Monika Eugenia Maszka

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

160 (40,71%)

Okręg 2

Sołectwo Jabłowo, Janowo

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Grażyna Maria Biodrowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

306 (59,65%)

Krzysztof Wydrowski

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

207 (40,35%)

Okręg 3

Sołectwa Kolincz, Owidz

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Krzysztof Przemysław Tuski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

191 (33,22%)

Adam Zgoda

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „NASZ STAROGARD”

160 (27,83%)

Kamila Marta Mikołajska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA

88 (15,30%)

Stanisław Kleina

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

41 (7,13%)

Michał Apolinary Gűnther

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

95 (16,52%)

Okręg 4

Sołectwa Lipinki Szlacheckie, Klonówka, Barchnowy

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marzena Gornowicz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

182 (37,68%)

Natalia Brożek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA

120 (24,84%)

Lucyna Ewa Mania

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

104 (21,53%)

Józef Tomasz Gawlik

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

77 (15,94%)

Okręg 5

Sołectwa Brzeźno Wielkie, Rywałd

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jacek Piotr Olszewski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

103 (25,00%)

Marek Jerzy Brejza

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BREJZA MAREK

309 (75,00%)

Okręg 6

Sołectwo Szpęgawsk

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Mieczysław Stanisław Lampkowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

78 (37,14%)

Jerzy Roman Adamski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

31 (14,76%)

Angelika Stanisława Witek

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

101 (48,10%)

Okręg 7

Sołectwa Zduny , Siwiałka, Trzcińsk, Ciecholewy

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Katarzyna Justyna Haracz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

144 (23,38%)

Dagmara Werner

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „NASZ STAROGARD”

195 (31,66%)

Renata Danuta Krawczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA

125 (20,29%)

Janusz Ignacy Borowski

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

77 (12,50%)

Krystyna Patrycja Piechowska

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

43 (6,98%)

Zofia Kleczkowska

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

32 (5,19%)

Okręg 8

Część sołectwa Kokoszkowy: Akacjowa, Dekarska, Jaśminowa, Kasztanowa, Kwiatowa, Lawendowa, Leśna, Liliowa, Lipowa, Perłowa, Południowa, Różana, Rubinowa, Słoneczna, Sosnowa, Spokojna, Spółdzielcza, Szafirowa, Transportowa, Wiśniowa, Wrzosowa, Zielona

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Maria Jolanta Szczurowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

117 (26,77%)

Anna Katarzyna Liebrecht

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

263 (60,18%)

Beata Draszanowska

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

57 (13,04%)

Okręg 9

Część sołectwa Kokoszkowy: Braterska, Brzozowa, Chabrowa, Dębowa, Dh. J. Grzybka, Gdańska, Jesionowa, Klonowa, Podgórna, Podmiejska, Polna, Rumiankowa, Spacerowa, Szkolna, Topolowa

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Artur Dawid Osnowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

134 (35,83%)

Daniel Tuskowski

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „NASZ STAROGARD”

44 (11,76%)

Wojciech Grzegorz Rychlicki

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

83 (22,19%)

Tomasz Marian Stoltman

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

34 (9,09%)

Bożena Pałkowska

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

79 (21,12%)

Okręg 10

Sołectwa Krąg, Linowiec, Okole, Janin

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Przemysław Grzegorz Brzeziński

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

200 (26,74%)

Marcin Piotr Hinca

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA

204 (27,27%)

Małgorzata Teresa Meyer-Niklewska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANIN-LINOWIEC-KRĄG-OKOLE

79 (10,56%)

Zbigniew Kazimierz Nadolny

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

180 (24,06%)

Kamil Piotr Dziczek

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

85 (11,36%)

Okręg 11

Sołectwo Nowa Wieś Rzeczna, Żabno

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Janina Wanda Kałbukowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

133 (25,73%)

Czesław Janeczek

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „NASZ STAROGARD”

135 (26,11%)

Władysław Kamola

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

13 (2,51%)

Zbigniew Jan Komorowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA KOMOROWSKIEGO

86 (16,63%)

Anna Maria Potocka

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

67 (12,96%)

Mariusz Jerzy Kiełpiński

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

83 (16,05%)

Okręg 12

Sołectwa Rokocin, Stary Las

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Dawid Tadeusz Kukawka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

147 (27,53%)

Paweł Burnicki

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „NASZ STAROGARD”

209 (39,14%)

Wojciech Tadeusz Glinkowski

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

69 (12,92%)

Bożena Barbara Worzała

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

109 (20,41%)

Okręg 13

Sołectwa Sucumin

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jan Grzegorz Gmer

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

146 (52,71%)

Jerzy Mielewczyk

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

131 (47,29%)

Okręg 14

Sołectwo Sumin

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Jan Stormowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

142 (45,37%)

Michał Tomasz Piaskowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SUMIN2018

163 (52,08%)

Ewa Bogumiła Kirstein

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

8 (2,56%)

Okręg 15

Sołectwo Koteże

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Zenon Józef Michna

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

283 (62,47%)

Łukasz Mieczysław Kuchta

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

67 (14,79%)

Lech Edmund Lewandowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

70 (15,45%)

Kamil Jan Komorowski

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

29 (6,40%)

Sławomir Nalborski

KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNY BLOK DLA STAROGARDU

4 (0,88%)