Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - gdański

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto Pruszcz Gdański

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNY POWIAT”

kandydatliczba głosów

  1. 6 Urszula Niklas
    581 (4,94%)
  2. 1 Stefan Leon Skonieczny
    1 460 (12,41%)
  3. 5 Ryszard Czesław Jankowski
    270 (2,29%)
  4. 2 Piotr Paweł Ołowski
    865 (7,35%)
  5. 8 Jarosław Karnath
    1 807 (15,36%)
  6. 4 Michał Jan Trembacz
    1 733 (14,73%)
  7. 3 Małgorzata Mularczyk
    426 (3,62%)
  8. 7 Elżbieta Alina Urbanowicz
    144 (1,22%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU GDAŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Magdalena Barbara Ślozowska
    285 (2,42%)
  2. 5 Ewa Małgorzata Jechna
    78 (0,66%)
  3. 8 Jacek Kazimierz Wałdoch
    241 (2,05%)
  4. 1 Dariusz Mirosław Wróbel
    1 177 (10,00%)
  5. 7 Aleksandra Jolanta Lataszewicz
    41 (0,35%)
  6. 6 Maria Danuta Kardasińska
    80 (0,68%)
  7. 2 Łukasz Dziedziejko
    293 (2,49%)
  8. 4 Krzysztof Łukasz Formela
    138 (1,17%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 8 Józef Czesław Żelazny
    282 (2,40%)
  2. 6 Agnieszka Monika Stefańczyk
    251 (2,13%)
  3. 3 Łukasz Kret
    148 (1,26%)
  4. 1 Dominik Szefer
    861 (7,32%)
  5. 7 Luiza Bogumiła Szewel
    56 (0,48%)
  6. 4 Henryk Polita
    66 (0,56%)
  7. 2 Helena Szymańska
    436 (3,71%)
  8. 5 Janusz Zbigniew Pischke
    47 (0,40%)

Okręg 2

Gminy: Cedry Wielkie, Pszczółki, Suchy Dąb

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNY POWIAT”

kandydatliczba głosów

  1. 5 Marzena Czesława Biernacka
    866 (11,50%)
  2. 1 Bożena Teresa Daszewska
    732 (9,72%)
  3. 6 Bogdan Dombrowski
    1 013 (13,45%)
  4. 2 Bernard Piotr Pawlak
    509 (6,76%)
  5. 4 Agnieszka Marta Kamela
    108 (1,43%)
  6. 3 Sławomir Józef Kaźmierski
    180 (2,39%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU GDAŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Dawid Henryk Pietrucha
    561 (7,45%)
  2. 1 Magdalena Izabela Janas
    525 (6,97%)
  3. 2 Jarosław Jan Juchniewicz
    833 (11,06%)
  4. 3 Adrian Piotr Krzewiński
    212 (2,82%)
  5. 5 Anna Zbroszczyk
    77 (1,02%)
  6. 6 Beata Bożena Trzcińska
    210 (2,79%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Anna Brożek
    173 (2,30%)
  2. 5 Jan Edmund Guszkowski
    231 (3,07%)
  3. 1 Ireneusz Lech
    558 (7,41%)
  4. 3 Alicja Katarzyna Linda
    235 (3,12%)
  5. 2 Wojciech Kozłowski
    508 (6,75%)

Okręg 3

Gmina Kolbudy

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNY POWIAT”

kandydatliczba głosów

  1. 2 Aleksandra Romanowska
    395 (5,38%)
  2. 1 Marian Cichon
    1 184 (16,14%)
  3. 4 Michał Mikołaj Kaniewski
    224 (3,05%)
  4. 5 Natalia Lucyna Błońska
    1 055 (14,38%)
  5. 3 Jolanta Helena Górecka
    541 (7,37%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU GDAŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Adam Piotr Smolarczyk
    371 (5,06%)
  2. 3 Magdalena Ewa Gruszecka
    295 (4,02%)
  3. 1 Anna Wacława Burzymska
    1 230 (16,76%)
  4. 4 Małgorzata Zofia Darska
    352 (4,80%)
  5. 5 Wojciech Sosnowski
    233 (3,18%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Grzegorz Janusz Zieliński
    539 (7,35%)
  2. 2 Jan Dykta
    269 (3,67%)
  3. 3 Halina Gomułka
    95 (1,29%)
  4. 4 Bożena Maria Rzepiak
    87 (1,19%)
  5. 5 Adam Stanisław Wittstock
    467 (6,36%)

Okręg 4

Gminy: Przywidz, Trąbki Wielkie

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNY POWIAT”

kandydatliczba głosów

  1. 1 Dorota Irena Bąk
    1 008 (17,15%)
  2. 6 Michał Andrzej Olejnik
    310 (5,27%)
  3. 4 Beata Łyskowska
    293 (4,98%)
  4. 3 Maria Grażyna Kinder
    142 (2,42%)
  5. 5 Zdzisław Wrocławski
    74 (1,26%)
  6. 2 Dariusz Andrzej Czaiński
    725 (12,33%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU GDAŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 5 Anna Elżbieta Kolaska
    133 (2,26%)
  2. 1 Józef Sroka
    720 (12,25%)
  3. 3 Wioleta Maliszewska
    207 (3,52%)
  4. 2 Anna Małgorzata Zulewska
    141 (2,40%)
  5. 4 Krzysztof Jankowski
    115 (1,96%)
  6. 6 Jan Wiczling
    414 (7,04%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Ewelina Maria Kloka
    81 (1,38%)
  2. 5 Edyta Jadwiga Klonowska
    175 (2,98%)
  3. 1 Tomasz Olgierd Kempa
    582 (9,90%)
  4. 4 Jerzy Konstanty Gębura
    324 (5,51%)
  5. 2 Bogdan Stanisław Oberlan
    241 (4,10%)
  6. 3 Grażyna Rzepka
    194 (3,30%)

Okręg 5

Gmina Pruszcz Gdański

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNY POWIAT”

kandydatliczba głosów

  1. 1 Barbara Małgorzata Biedrzycka
    1 407 (12,33%)
  2. 3 Leszek Nawrot
    709 (6,21%)
  3. 2 Andrzej Wacław Pastuszek
    1 290 (11,30%)
  4. 7 Cezary Czesław Bieniasz-Krzywiec
    401 (3,51%)
  5. 8 Izabela Adamowicz
    807 (7,07%)
  6. 4 Waldemar Roman Mik
    353 (3,09%)
  7. 5 Adam Mocarski
    320 (2,80%)
  8. 6 Sandra Bernadetta Gorczyca-Sztuka
    282 (2,47%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU GDAŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zygmunt Marek Rzaniecki
    1 130 (9,90%)
  2. 7 Tadeusz Władysław Jałoszyński
    150 (1,31%)
  3. 3 Daria Anna Wysocka
    592 (5,19%)
  4. 4 Ryszard Mazurowski
    151 (1,32%)
  5. 8 Elżbieta Teresa Kruglik
    186 (1,63%)
  6. 5 Janusz Chajewski
    133 (1,17%)
  7. 2 Joanna Gwizdała
    864 (7,57%)
  8. 6 Grzegorz Jedynak
    171 (1,50%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Regina Ewa Lepak-Figarska
    247 (2,16%)
  2. 7 Roman Stanisław Chylewski
    118 (1,03%)
  3. 1 Marcin Daniel Wittner
    1 231 (10,78%)
  4. 5 Stanisław Richert
    161 (1,41%)
  5. 4 Mariola Kulwikowska
    237 (2,08%)
  6. 8 Patrycja Czarnecka
    204 (1,79%)
  7. 3 Joanna Bożena Zarówna
    167 (1,46%)
  8. 6 Agata Jolanta Witowska
    104 (0,91%)