Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Sokółka

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sokółka ulice: 11 Listopada, Adama Asnyka, Adolfa Sawickiego, Aleja ks. Dr Dariusza Sańko, B. Prusa, Bartosza Głowackiego, Bohaterów Monte Cassino, C. K. Norwida, Cicha, Ciepła, Dywizjonu 303, Emilii Plater, Fabryczna, Gen. Franciszka Klebeerga, Gen. Józefa Hallera, Gęsia, Grodzieńska, H. Sienkiewicza, Hugona Kołłątaja, Jana Pawła II, Jasna, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, K. I. Gałczyńskiego, K. K. Baczyńskiego, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Kazimierza Lewickiego, Kolejowa, Krecia, Kresowa, Kryńska, Lniana, Lotników Lewoniewskich, Łąkowa, Majowa, Mała, Mariańska, Nadrzeczna, Nowa, Os. Buchwałowo, Os. Zielone, Pocztowa, Poprzeczna, Porucznika Ryszarda Pawłowskiego, Przemysłowa, Słoneczna, Spokojna, St. Skarżyńskiego, Stawowa, Stefana Żeromskiego, Torowa, W. Reymonta, Wesoła, Wierzbowa, Władysława Broniewskiego, Wodna, Wschodnia, Wspólna, Z. Nałkowskiej, Zdrojowa, Zimowa, Żwirki i Wigury.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Daniel Supronik
    299 (8,21%)
  2. 2 Krystyna Gołko
    142 (3,90%)
  3. 3 Helena Kozłowska
    161 (4,42%)
  4. 4 Łukasz Lenkiewicz
    156 (4,28%)
  5. 8 Dorota Kozaczyńska
    43 (1,18%)
  6. 7 Zdzisław Sidorowicz
    46 (1,26%)
  7. 9 Joanna Eliza Bieszczad
    71 (1,95%)
  8. 5 Robert Górka
    109 (2,99%)
  9. 6 Hubert Paweł Ignatowicz
    18 (0,49%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DIALOG I WSPÓŁPRACA 2018

kandydatliczba głosów

  1. 9 Paweł Woronowicz
    53 (1,45%)
  2. 2 Mariusz Bienasz
    114 (3,13%)
  3. 1 Krzysztof Szczebiot
    267 (7,33%)
  4. 3 Piotr Kirpsza
    149 (4,09%)
  5. 4 Natalia Tomaszewska
    20 (0,55%)
  6. 6 Julian Struczewski
    28 (0,77%)
  7. 5 Małgorzata Domin
    18 (0,49%)
  8. 7 Monika Ewa Sawicka
    32 (0,88%)
  9. 8 Ilona Szuchnicka
    20 (0,55%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA SOKÓŁKI

kandydatliczba głosów

  1. 3 Iwona Grzybowska
    43 (1,18%)
  2. 1 Piotr Kułakowski
    194 (5,33%)
  3. 6 Olga Miejłuk
    14 (0,38%)
  4. 5 Izabela Ratkowska
    4 (0,11%)
  5. 2 Stanisław Marchiel
    38 (1,04%)
  6. 4 Barbara Kruchelska
    88 (2,42%)
  7. 7 Włodzimierz Jurgiel
    14 (0,38%)
  8. 8 Olaf Michał Gliniecki
    49 (1,35%)
  9. 9 Tomasz Grynczel
    79 (2,17%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDOWO-CHRZEŚCIJAŃSKI

kandydatliczba głosów

  1. 7 Monika Klim
    67 (1,84%)
  2. 8 Tomasz Fiłonowicz
    142 (3,90%)
  3. 2 Joanna Zajczyk
    92 (2,53%)
  4. 9 Michał Tochwin
    159 (4,36%)
  5. 4 Przemysław Dziaduła
    92 (2,53%)
  6. 1 Helena Czaplejewicz
    218 (5,98%)
  7. 3 Andrzej Bakunowicz
    150 (4,12%)
  8. 5 Adam Radkiewicz
    29 (0,80%)
  9. 6 Magdalena Klejbuk
    26 (0,71%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOKÓLSKI KLUB SAMORZĄDOWY

kandydatliczba głosów

  1. 2 Ewa Dzienis
    28 (0,77%)
  2. 6 Katarzyna Martens
    19 (0,52%)
  3. 5 Jacek Dziewiątkowski
    5 (0,14%)
  4. 4 Katarzyna Sienkiel
    11 (0,30%)
  5. 7 Henryk Białobłocki
    5 (0,14%)
  6. 8 Zbigniew Kieda
    7 (0,19%)
  7. 1 Jerzy Kazimierowicz
    116 (3,18%)
  8. 3 Romuald Winarski
    21 (0,58%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anna Ponikwicka
    77 (2,11%)
  2. 2 Szymon Karpiuk
    24 (0,66%)
  3. 3 Alicja Matuk
    27 (0,74%)
  4. 5 Małgorzata Osial
    7 (0,19%)
  5. 7 Andrzej Paszko
    10 (0,27%)
  6. 4 Sylwia Borko
    20 (0,55%)
  7. 6 Monika Ewa Wojciszyn
    10 (0,27%)
  8. 8 Andrzej Szczesiul
    12 (0,33%)

Okręg 2

Sokółka ulice: 1 Maja, 3 Maja, Adama Mickiewicza, Agnieszki Osieckiej, Akacjowa, Armii Krajowej, Białostocka, Bolesława Chrobrego, Czesława Niemena, Dolna, Dr Antoniego i Janiny Docha, Drzewna, Elizy Orzeszkowej, Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, Gen. Walerego Wróblewskiego, Gen. Władysława Sikorskiego, Górna, I. Mościckiego, Icchoka Malmeda, Ignacego Krasickiego, Jana Matejki, Jana Tarasiewicza, Janusza Korczaka, Joachima Lelewela, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Kpt. Józefa Kłopotowskiego, Króla Zygmunta Starego, Królowej Bony, Krótka, Krucza, Krzysztofa Jakuba Putry, Ks. Piotra Ściegiennego, Kwiatowa, Leśna, Letnia, Lipowa, Ludwika Zamenhofa, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Marka Grechuty, Marsz. Józefa Piłsudskiego, Miejska, Mieszka I, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja, Miła, Mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala", Modrzewiowa, Norberta Barlickiego, Ogrodowa, Os. Centrum (całe), Piaskowa, Piękna, Pl. Jana Kilińskiego, Pl. Kościuszki, Pl. Szkolny, Pogodna, Polna, Północna, Ptasia, Romualda Traugutta, Roski Małe, Sienna, Sosnowa, Sportowa, St. Mikołajczyka, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Batorego, Świerkowa, Szkolna, Szpitalna, Targowa, Tęczowa, Turystyczna, Upalna, Warszawska, Wasilkowska, Wąska, Wincentego Witosa, Wiosenna, Wiśniowa, Władysława Łokietka, Wojska Polskiego, Zabrodzie, Zacisze, Żytnia.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 9 Ewa Halina Sarosiek
    37 (0,91%)
  2. 5 Maria Julita Budrowska
    142 (3,48%)
  3. 4 Dorota Babynko
    49 (1,20%)
  4. 10 Marek Raczkowski
    45 (1,10%)
  5. 1 Piotr Karol Bujwicki
    536 (13,13%)
  6. 2 Jadwiga Bieniusiewicz
    202 (4,95%)
  7. 7 Ewa Szomko
    70 (1,72%)
  8. 3 Andrzej Łukaszewicz
    50 (1,23%)
  9. 6 Krzysztof Stelmaszek
    73 (1,79%)
  10. 8 Anetta Kiercul
    24 (0,59%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DIALOG I WSPÓŁPRACA 2018

kandydatliczba głosów

  1. 9 Mariusz Dąbała
    6 (0,15%)
  2. 5 Joanna Szyłak
    63 (1,54%)
  3. 7 Anna Maria Borowska
    47 (1,15%)
  4. 6 Jerzy Czarnecki
    2 (0,05%)
  5. 8 Izabela Parchanowicz
    15 (0,37%)
  6. 4 Omar Szczęsnowicz
    26 (0,64%)
  7. 1 Piotr Borowski
    270 (6,62%)
  8. 2 Maciej Wierzbicki
    113 (2,77%)
  9. 3 Elżbieta Konieczko
    38 (0,93%)
  10. 10 Mirosław Krzysztof Śliżewski
    33 (0,81%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA SOKÓŁKI

kandydatliczba głosów

  1. 6 Elżbieta Szomko
    102 (2,50%)
  2. 5 Beata Chromińska
    27 (0,66%)
  3. 3 Małgorzata Ejsmont
    58 (1,42%)
  4. 1 Robert Rybiński
    122 (2,99%)
  5. 9 Paweł Zajkowski
    16 (0,39%)
  6. 2 Jerzy Piotr Saciłowski
    98 (2,40%)
  7. 4 Jadwiga Dorota Szarkowska
    74 (1,81%)
  8. 10 Anna Kuklicz
    56 (1,37%)
  9. 7 Ewa Kuklicz
    105 (2,57%)
  10. 8 Wiesław Puszko
    9 (0,22%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDOWO-CHRZEŚCIJAŃSKI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Ewa Kulikowska
    594 (14,56%)
  2. 2 Jarosław Sawoń
    116 (2,84%)
  3. 4 Aneta Szoka
    18 (0,44%)
  4. 6 Szczepan Antuszewski
    54 (1,32%)
  5. 7 Emilia Jaroszewicz
    37 (0,91%)
  6. 8 Paweł Chomko
    41 (1,00%)
  7. 3 Waldemar Franciszek Lesiak
    55 (1,35%)
  8. 5 Marta Jarosz
    76 (1,86%)
  9. 9 Piotr Borowski
    40 (0,98%)
  10. 10 Ewa Karczewska
    127 (3,11%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOKÓLSKI KLUB SAMORZĄDOWY

kandydatliczba głosów

  1. 7 Jerzy Jaszczuk
    13 (0,32%)
  2. 5 Joanna Citko
    16 (0,39%)
  3. 6 Czesław Tokarewicz
    12 (0,29%)
  4. 1 Krystyna Helena Węgierska
    38 (0,93%)
  5. 4 Józef Bałakier
    13 (0,32%)
  6. 3 Hubert Jonasz
    25 (0,61%)
  7. 8 Anna Maksymowicz
    6 (0,15%)
  8. 2 Beata Krupowicz
    16 (0,39%)
  9. 10 Michał Grusznis
    18 (0,44%)
  10. 9 Andrzej Mandrosz
    5 (0,12%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 4 Bartosz Chomko
    8 (0,20%)
  2. 8 Wiesław Puszko
    9 (0,22%)
  3. 6 Andrzej Sklepkowski
    6 (0,15%)
  4. 5 Joanna Śliż
    13 (0,32%)
  5. 9 Elżbieta Borowska
    46 (1,13%)
  6. 7 Agnieszka Chmielewska
    2 (0,05%)
  7. 1 Marek Awdziej
    80 (1,96%)
  8. 3 Elżbieta Zofia Mazur
    15 (0,37%)
  9. 2 Antoni Cydzik
    65 (1,59%)
  10. 10 Kamil Krzysztof Michałowski
    9 (0,22%)

Okręg 3

Sołectwa: Bachmatówka, Bilwinki, Bobrowniki, Bogusze (miejscowości: Bogusze, Boguszowski Wygon, Ściebielec, Zaścianki k. Bogusz), Bohoniki, Drahle, Dworzysk, Geniusze (miejscowości: Geniusze, Lipowa Góra, Maślanka), Gliniszcze Małe, Gliniszcze Wielkie (miejscowości: Dąbrówka, Gliniszcze Wielkie), Hałe (miejscowości: Hałe, Halańskie Ogrodniki), Igryły, Jałówka (miejscowości: Jałówka, Podjałówka), Janowszczyzna (miejscowości: Janowszczyzna, Podjanowszczyzna), Jelenia Góra, Kantorówka (miejscowości: Kantorówka, Podkantorówka), Kraśniany (miejscowości: Kraśniany, Wroczyńszczyzna), Kundzicze (miejscowości: Kundzicze, Kuryły, Tartak), Kundzin (miejscowości: Kundzin, Kundzin Kościelny), Kurowszczyzna (miejscowości: Kurowszczyzna, Zaścianki k. Kurowszczyzny), Lebiedzin (miejscowości: Lebiedzin, Sakowo, Starzynka), Lipina (miejscowości: Lipina, Ostrówek, Podlipina, Pogibło), Malawicze Dolne, Malawicze Górne, Miejskie Nowiny (miejscowości: Miejskie Nowiny, Nowinka), Nomiki, Nowa Kamionka, Nowa Rozedranka, Orłowicze (miejscowości: Buchwałowo, Orłowicze, Tatarszczyzna), Pawełki, Planteczka, Plebanowce, Podkamionka, Polanki, Poniatowicze, Puciłki, Słojniki (miejscowości: Słojniki, Stodolne), Smolanka, Sokolany, Stara Kamionka, Stara Moczalnia (miejscowości: Nowa Moczalnia, Stara Moczalnia), Stara Rozedranka (miejscowości: Gnidzin, Stara Rozedranka), Stary Szor (miejscowości: Stary Szor, Wilcza Jama), Straż, Szyndziel-Gilbowszczyzna (miejscowości: Gilbowszczyzna, Kozłowy Ług, Szyndziel), Szyszki, Wierzchjedlina (miejscowości: Mićkowa Hać, Pawłowszczyzna, Wierzchjedlina, Zamczysk), Wierzchłowce, Wojnachy, Woroniany, Wysokie Laski, Zadworzany (miejscowości: Karcze, Zadworzany), Zaśpicze, Zawistowszczyzna, Żuki-Sierbowce (miejscowości: Sierbowce, Żuki).

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Karol Puszko
    249 (7,40%)
  2. 1 Tomasz Tolko
    302 (8,97%)
  3. 3 Andrzej Tomaszczyk
    120 (3,57%)
  4. 4 Krystyna Stanisława Haponik
    126 (3,74%)
  5. 7 Marzena Świetlicka
    33 (0,98%)
  6. 6 Anna Brzosko
    80 (2,38%)
  7. 5 Daniel Dzienis
    48 (1,43%)
  8. 8 Krzysztof Bakunowicz
    124 (3,68%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DIALOG I WSPÓŁPRACA 2018

kandydatliczba głosów

  1. 3 Justyna Raczkowska
    16 (0,48%)
  2. 6 Natalia Wysocka
    26 (0,77%)
  3. 7 Iwona Rećko
    4 (0,12%)
  4. 4 Marcin Maliton
    66 (1,96%)
  5. 1 Kazimierz Szomko
    143 (4,25%)
  6. 2 Wojciech Czabatorowicz
    146 (4,34%)
  7. 5 Leszek Szczebiot
    42 (1,25%)
  8. 8 Krzysztof Jacuński
    10 (0,30%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA SOKÓŁKI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Antoni Czaplejewicz
    74 (2,20%)
  2. 6 Monika Krawiel
    9 (0,27%)
  3. 3 Bożena Galej
    57 (1,69%)
  4. 8 Robert Mazur
    75 (2,23%)
  5. 7 Teresa Panasiuk
    12 (0,36%)
  6. 5 Karol Krokos
    132 (3,92%)
  7. 4 Stanisław Mucuś
    80 (2,38%)
  8. 2 Czesław Poskrobko
    130 (3,86%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUDOWO-CHRZEŚCIJAŃSKI

kandydatliczba głosów

  1. 3 Waldemar Szczesiul
    89 (2,64%)
  2. 2 Ewa Lucyna Rećko
    101 (3,00%)
  3. 1 Andrzej Kirpsza
    280 (8,32%)
  4. 4 Beata Bałakier
    17 (0,51%)
  5. 8 Jarosław Panasiuk
    298 (8,85%)
  6. 5 Janusz Jerzy Chmielewski
    139 (4,13%)
  7. 7 Aneta Piekarska
    64 (1,90%)
  8. 6 Anna Rabiczko
    31 (0,92%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOKÓLSKI KLUB SAMORZĄDOWY

kandydatliczba głosów

  1. 4 Teresa Saniukiewicz
    5 (0,15%)
  2. 1 Adam Taudul
    77 (2,29%)
  3. 2 Mirosława Horosz
    40 (1,19%)
  4. 3 Grzegorz Deputat
    20 (0,59%)
  5. 5 Józef Kabelis
    14 (0,42%)
  6. 6 Beata Adamska
    6 (0,18%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 6 Dariusz Sikorski
    0 (0,00%)
  2. 1 Krzysztof Bułatewicz
    31 (0,92%)
  3. 2 Jerzy Kochanowicz
    16 (0,48%)
  4. 3 Paweł Sochoń
    11 (0,33%)
  5. 4 Karol Szuchnicki
    4 (0,12%)
  6. 5 Iwona Chmielewska
    7 (0,21%)
  7. 7 Ewa Jacewicz
    9 (0,27%)
  8. 8 Ewelina Sołowiej
    3 (0,09%)