Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Orzesze

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Orzesze ulice: Brzechwy, Bukowina, Bzów, Chopina, Dąbrowskiego, Diamentowa, Dolna, Emilii Plater, Fitelberga, gen. Józefa Bema, Gliwicka 1A, Górna, J. Piłsudskiego, J. Poniatowskiego, J. Wybickiego, Jasna, Kochanowskiego, Kolorowa, Kołłątaja, Kominiarska, Konarskiego, Kopernika, Kościuszki, Kraszewskiego, Kwiatowa, Ligonia, Lompy, Łukasiewicza, Mała, Matejki, Miarki, Mickiewicza, Mielęckiego, Międzydomowa, Mikołowska 2 - 49 z wyjątkiem 46 i 48, 51 - 109 nieparzyste, Moniuszki, Na Górce, Ogródki, P. Czajkowskiego, Parkowa, Partyzantów, Plebiscytowa, Prosta, Prusa, Pszczela, Reymonta, Rybnicka 1 - 126C, 128, z wyjątkiem 125, Rynek, Salamander, Sienkiewicza, Sikorskiego, Sobieskiego, Stalmacha, Stanisława Wyspiańskiego, Staszica, Śniadeckiego, Środkowa, Św. Wawrzyńca, Trójkątna, Tuwima, Waryńskiego, Wieniawskiego, Wincentego Witosa, Wiosny Ludów, Żeromskiego, Żorska 1 - 57, Żwirki i Wigury

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIUSZA OLESIA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Robert Pluta
    18 (0,91%)
  2. 3 Dariusz Joachim Stroczyk
    7 (0,36%)
  3. 4 Magdalena Jadwiga Chojecka
    12 (0,61%)
  4. 1 Mariusz Mirosław Oleś
    226 (11,47%)
  5. 5 Stenia Zuzanna Leszczyńska
    2 (0,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GÓRNOŚLĄSKICH SAMORZĄDOWCÓW LOKALNYCH

kandydatliczba głosów

  1. 4 Stanisław Edward Kaczmarczyk
    7 (0,36%)
  2. 6 Katarzyna Maria Makosz
    30 (1,52%)
  3. 7 Stanisław Bernard Szydło
    26 (1,32%)
  4. 5 Maria Elżbieta Kuczok
    78 (3,96%)
  5. 2 Patrycja Alicja Białas
    40 (2,03%)
  6. 3 Michał Marian Furgoł
    82 (4,16%)
  7. 1 Lechosław Adam Łukasik
    98 (4,97%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Agata Helena Żołędziewska
    18 (0,91%)
  2. 1 Michał Wincenty Macioszek
    92 (4,67%)
  3. 2 Franciszek Szymura
    37 (1,88%)
  4. 5 Aleksandra Maria Matuszczyk
    70 (3,55%)
  5. 4 Irena Katarzyna Waleczek
    13 (0,66%)
  6. 7 Łukasz Jerzy Loska
    26 (1,32%)
  7. 6 Bogdan Andrzej Bonczek
    44 (2,23%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Wojciech Sławomir Dudek
    211 (10,71%)
  2. 1 Piotr Henryk Siwek
    142 (7,20%)
  3. 4 Sylwia Iwona Chmiel
    45 (2,28%)
  4. 5 Władysław Wilhelm Bossard
    47 (2,38%)
  5. 2 Anna Iwona Pukocz
    29 (1,47%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA BLASKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Paweł Mach
    139 (7,05%)
  2. 3 Damian Krzysztof Mrowiec
    153 (7,76%)
  3. 2 Józef Ignacy Bańczyk
    71 (3,60%)
  4. 5 Alicja Anna Bogdanowicz
    52 (2,64%)
  5. 4 Joanna Anna Podsada
    3 (0,15%)
  6. 7 Arkadiusz Gerard Bartniczek
    90 (4,57%)
  7. 6 Katarzyna Agnieszka Kurpas
    63 (3,20%)

Okręg 2

Orzesze, Jaśkowice Ulice: 1 Maja, 22 Lipca, Bieni, Brzozowa, Budowlanych, Cynkowa, Drużynowa, Drzymały, Dworcowa, Fabryczna, Gen. Ziętka, Gliwicka od 2 do końca, Grzegorczyka, Jaśkowicka, Kolejowa, Korczaka, Krótka, Leśna, Słowiańska, Marksa, Miła, Ogrodowa, Pawlicy, Pocztowa, Podgórska, Poprzeczna, Powstańców, Radosna, Rajcy, Ramży, Rolnicza, Skautów, Skośna, Słoneczna, Stalowa, Stuska, Szafrańca, Szklarska, Szymały, Traugutta, Ulbrycha, Wolności, Zielona, Zuchów, Zwycięstwa

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GÓRNOŚLĄSKICH SAMORZĄDOWCÓW LOKALNYCH

kandydatliczba głosów

  1. 3 Beata Maria Erfurt
    19 (1,02%)
  2. 1 Adam Piotr Muras
    128 (6,87%)
  3. 5 Jan Alojzy Ptak
    23 (1,23%)
  4. 2 Marcin Grzegorz Biel
    34 (1,82%)
  5. 4 Henryk Andrzej Kubida
    26 (1,39%)
  6. 6 Monika Helena Michałowska
    25 (1,34%)
  7. 7 Barbara Krystyna Więcek
    19 (1,02%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Urszula Małgorzata Zienc
    131 (7,03%)
  2. 5 Krzysztof Józef Kuszek
    20 (1,07%)
  3. 2 Józef Stanisław Banaś
    37 (1,98%)
  4. 4 Sandra Sara Baranowski
    24 (1,29%)
  5. 7 Artur Dawid Sroka
    20 (1,07%)
  6. 6 Krystian Feliks Luks
    18 (0,97%)
  7. 3 Jadwiga Macioszek
    15 (0,80%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Marek Piotr Kiełbus
    26 (1,39%)
  2. 5 Michał Kaczmarzyk
    26 (1,39%)
  3. 2 Iwona Jolanta Janisz
    53 (2,84%)
  4. 3 Joanna Dulewicz
    97 (5,20%)
  5. 1 Grzegorz Kaczmarczyk
    235 (12,61%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA BLASKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Adam Jerzy Kurpas
    83 (4,45%)
  2. 2 Eugeniusz Michał Szala
    91 (4,88%)
  3. 3 Eugeniusz Franciszek Buchalik
    74 (3,97%)
  4. 5 Piotr Dariusz Szola
    178 (9,55%)
  5. 4 Teresa Aniela Potysz
    109 (5,85%)
  6. 6 Danuta Maria Łączyńska
    53 (2,84%)
  7. 7 Joanna Ewa Kalus-Grzegorzek
    300 (16,09%)

Okręg 3

Sołectwa: Gardawice, Zawada, Zawiść

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIUSZA OLESIA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Karina Agnieszka Mucha
    39 (1,54%)
  2. 3 Tomasz Marek Leszczyński
    15 (0,59%)
  3. 5 Anna Teresa Wyra
    9 (0,36%)
  4. 2 Krzysztof Jacek Konsek
    7 (0,28%)
  5. 1 Piotr Szafran
    31 (1,22%)
  6. 4 Agata Helena Schmidt
    38 (1,50%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GÓRNOŚLĄSKICH SAMORZĄDOWCÓW LOKALNYCH

kandydatliczba głosów

  1. 1 Stanisław Wincenty Wycisło
    147 (5,80%)
  2. 4 Kinga Barbara Łukasik
    6 (0,24%)
  3. 7 Mateusz Tadeusz Szendera
    75 (2,96%)
  4. 6 Patryk Sebastian Malcher
    68 (2,68%)
  5. 2 Maria Henryka Czajka
    13 (0,51%)
  6. 3 Martyna Bernadeta Dworczyk
    42 (1,66%)
  7. 5 Tomasz Jan Pinkowski
    71 (2,80%)
  8. 8 Marcin Jerzy Wyra
    47 (1,85%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 7 Wioleta Maria Szewczyk
    12 (0,47%)
  2. 5 Przemysław Bolesław Pieniężny
    12 (0,47%)
  3. 3 Artur Rafał Brandys
    72 (2,84%)
  4. 4 Adrian Zenon Braszczok
    44 (1,74%)
  5. 8 Sylwia Adrianna Cebula
    40 (1,58%)
  6. 1 Janusz Józef Kurek
    72 (2,84%)
  7. 2 Barbara Monika Potocka-Szafraniec
    29 (1,14%)
  8. 6 Sonia Teresa Przybyła
    20 (0,79%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mikołaj Marek Szafraniec
    122 (4,81%)
  2. 3 Anna Maria Kaniewska
    117 (4,62%)
  3. 4 Zbigniew Fugalewicz
    54 (2,13%)
  4. 5 Małgorzata Urszula Baranowska
    33 (1,30%)
  5. 1 Mateusz Adam Szweda
    201 (7,93%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA BLASKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 7 Mariusz Jan Wojtanowicz
    125 (4,93%)
  2. 5 Sylwia Magdalena Białas
    36 (1,42%)
  3. 8 Tomasz Roman Mrowiec
    93 (3,67%)
  4. 4 Joanna Iwona Kurasz
    166 (6,55%)
  5. 3 Tomasz Rafał Kalinowski
    63 (2,49%)
  6. 6 Renata Teresa Drapacz-Falkowska
    94 (3,71%)
  7. 1 Rajmund Piotr Gazda
    367 (14,48%)
  8. 2 Damian Krzysztof Kiecka
    155 (6,11%)

Okręg 4

Sołectwa: Mościska, Królówka, Woszczyce, Zazdrość, Zgoń

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GÓRNOŚLĄSKICH SAMORZĄDOWCÓW LOKALNYCH

kandydatliczba głosów

  1. 4 Franciszek Józef Porwolik
    14 (0,66%)
  2. 3 Łukasz Paweł Duran
    4 (0,19%)
  3. 5 Katarzyna Maria Scheer
    106 (4,99%)
  4. 7 Ksenia Ewa Błażyca
    20 (0,94%)
  5. 2 Katarzyna Sabina Buchta
    32 (1,51%)
  6. 1 Krzysztof Kazimierz Giel
    182 (8,56%)
  7. 6 Daniel Łukasz Spendel
    62 (2,92%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krystyna Maria Kieś
    123 (5,79%)
  2. 2 Tomasz Michał Steuer
    75 (3,53%)
  3. 6 Artur Jerzy Wróbel
    9 (0,42%)
  4. 4 Joanna Maria Langer-Górny
    41 (1,93%)
  5. 3 Elżbieta Bogusława Totuszyńska
    55 (2,59%)
  6. 5 Józef Zygmunt Zimnol
    2 (0,09%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jan Alojzy Szczęsny
    45 (2,12%)
  2. 2 Anna Katarzyna Szymik
    52 (2,45%)
  3. 1 Adam Władysław Ratka
    164 (7,71%)
  4. 4 Maria Teresa Szafraniec
    63 (2,96%)
  5. 5 Sebastian Mirosław Siwek
    33 (1,55%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA BLASKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Grażyna Gabriela Bortlik
    220 (10,35%)
  2. 2 Jan Romuald Spendel
    200 (9,41%)
  3. 3 Grażyna Krystyna Matuszczyk
    198 (9,31%)
  4. 4 Janusz Jerzy Zgoł
    108 (5,08%)
  5. 5 Piotr Józef Oleś
    177 (8,33%)
  6. 6 Katarzyna Weronika Śmieszek
    55 (2,59%)
  7. 7 Marcin Paweł Kiel
    86 (4,05%)