Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - drawski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Gminy: Czaplinek, Wierzchowo

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "POJEZIERZE DRAWSKIE"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zbigniew Józef Dudor
    429 (7,08%)
  2. 5 Janusz Józef Ziętkiewicz
    87 (1,43%)
  3. 3 Janina Gąszcz
    310 (5,11%)
  4. 2 Przemysław Paweł Beńko
    188 (3,10%)
  5. 4 Elżbieta Danuta Chrzanowska
    89 (1,47%)
  6. 6 Emilia Dąbrowska
    54 (0,89%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Janusz Kowalczyk
    70 (1,15%)
  2. 1 Genowefa Polak
    705 (11,63%)
  3. 3 Patryk Humański
    81 (1,34%)
  4. 2 Marcin Jerzy Rachuta
    218 (3,60%)
  5. 5 Agnieszka Małgorzata Chrościcka
    256 (4,22%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Fabian Staręga
    19 (0,31%)
  2. 7 Jacek Piotr Siniarski
    68 (1,12%)
  3. 2 Marek Banaszek
    552 (9,10%)
  4. 1 Dariusz Kuczyński
    346 (5,71%)
  5. 4 Ewa Rybicka-Mosek
    55 (0,91%)
  6. 3 Paulina Polewacz
    125 (2,06%)
  7. 5 Katarzyna Anna Pękalska
    141 (2,33%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 6 Zdzisław Jan Wons
    160 (2,64%)
  2. 1 Wiesław Andrzej Burkiewicz
    233 (3,84%)
  3. 3 Wiesława Kazimiera Rutowicz
    51 (0,84%)
  4. 2 Urszula Wanda Kłoda
    36 (0,59%)
  5. 5 Zdzisław Jankowski
    26 (0,43%)
  6. 4 Paweł Łuczak
    105 (1,73%)
  7. 7 Teresa Rojewska
    37 (0,61%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marcin Krężel
    499 (8,23%)
  2. 3 Piotr Paweł Paszkiewicz
    160 (2,64%)
  3. 5 Tadeusz Brożek
    65 (1,07%)
  4. 6 Marzena Sława Samojedna
    57 (0,94%)
  5. 4 Jolanta Gawlik
    91 (1,50%)
  6. 7 Agnieszka Grzymała
    253 (4,17%)
  7. 1 Cyryl Mikołaj Turczyk
    497 (8,20%)

Okręg 2

Gminy: Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "POJEZIERZE DRAWSKIE"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Romuald Kurzątkowski
    546 (6,24%)
  2. 3 Zenon Rzęsa
    154 (1,76%)
  3. 2 Leszek Andrukianiec
    97 (1,11%)
  4. 7 Eleonora Stanisława Winiarska
    46 (0,53%)
  5. 5 Marek Stanisław Załuskowski
    48 (0,55%)
  6. 4 Anna Iwona Mielec
    79 (0,90%)
  7. 6 Róża Anna Kursa
    77 (0,88%)
  8. 8 Jadwiga Stasiełowicz
    39 (0,45%)
  9. 9 Marcin Kańczugowski
    66 (0,75%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Michał Józef Heppner
    76 (0,87%)
  2. 1 Wiesław Gerard Przytarski
    135 (1,54%)
  3. 8 Zenon Wiśniewski
    50 (0,57%)
  4. 6 Dorota Agnieszka Izdebska
    25 (0,29%)
  5. 7 Andrzej Rudź
    98 (1,12%)
  6. 2 Tomasz Kołtun
    138 (1,58%)
  7. 3 Sylwia Zofia Kondratowicz
    26 (0,30%)
  8. 9 Maria Iwona Bujak
    42 (0,48%)
  9. 5 Agnieszka Szklarz
    46 (0,53%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Elżbieta Ewa Motyl
    214 (2,45%)
  2. 5 Adam Mularczyk
    186 (2,13%)
  3. 6 Aneta Stanek
    62 (0,71%)
  4. 4 Kazimierz Sebastian Wieczorek
    137 (1,57%)
  5. 3 Jarosław Piskorz
    120 (1,37%)
  6. 8 Edyta Brzychcy
    70 (0,80%)
  7. 2 Marek Zdzisław Tobiszewski
    243 (2,78%)
  8. 7 Karolina Agata Dróżdż
    21 (0,24%)
  9. 9 Anna Jolanta Banaszek
    17 (0,19%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Zbigniew Chołuj
    301 (3,44%)
  2. 5 Stanisława Józefa Górnik
    119 (1,36%)
  3. 4 Jarosław Ludwik Smolarek
    125 (1,43%)
  4. 1 Stanisław Cybula
    921 (10,53%)
  5. 6 Damian Krzysztof Świercz
    166 (1,90%)
  6. 2 Halina Samek
    860 (9,83%)
  7. 7 Brygida Katarzyna Rosa
    24 (0,27%)
  8. 8 Ryszard Henryk Domka
    36 (0,41%)
  9. 9 Ewa Genowefa Bukowska
    32 (0,37%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Leonard Stanek
    73 (0,83%)
  2. 5 Arleta Jadwiga Kukulska-Stańkowska
    53 (0,61%)
  3. 6 Damian Zygmunt Giszczak
    89 (1,02%)
  4. 1 Mariusz Nagórski
    617 (7,05%)
  5. 3 Zenon Antoni Centkowski
    180 (2,06%)
  6. 4 Renata Regina Sewerynowicz
    106 (1,21%)
  7. 2 Dariusz Guziak
    149 (1,70%)
  8. 8 Agnieszka Joanna Krawczyk
    76 (0,87%)
  9. 9 Iwona Maria Andrearczyk
    44 (0,50%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NASZA GMINA NASZ POWIAT-TO MY”

kandydatliczba głosów

  1. 4 Kazimierz Zygmunt Pokutyński
    175 (2,00%)
  2. 1 Karol Adam Korczyński
    525 (6,00%)
  3. 2 Zbigniew Tomasz Kwiatkowski
    62 (0,71%)
  4. 7 Paulina Sokołowska
    66 (0,75%)
  5. 3 Janina Pertek
    31 (0,35%)
  6. 5 Mariusz Rufkiewicz
    113 (1,29%)
  7. 6 Piotr Jerzy Skrzypczak
    348 (3,98%)
  8. 9 Małgorzata Elżbieta Zawiła
    170 (1,94%)
  9. 8 Mariola Wardzała
    159 (1,82%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Zbigniew Jakomulski
    91 (1,04%)
  2. 4 Danuta Walenciej
    24 (0,27%)
  3. 3 Hanna Gozdera
    24 (0,27%)
  4. 1 Patryk Centkowski
    108 (1,23%)
  5. 5 Agnieszka Monika Minda
    22 (0,25%)

Okręg 3

Gminy: Złocieniec, Ostrowice

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "POJEZIERZE DRAWSKIE"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Urszula Henryka Ptak
    601 (8,99%)
  2. 2 Halina Elżbieta Radlińska
    132 (1,98%)
  3. 5 Romana Irena Kowalewicz
    241 (3,61%)
  4. 3 Hanna Osak
    279 (4,17%)
  5. 4 Mariusz Józef Łapuć
    196 (2,93%)
  6. 7 Henryk Szreta
    349 (5,22%)
  7. 6 Krzysztof Mieczysław Wanecki
    59 (0,88%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Grażyna Bogusława Buczek
    371 (5,55%)
  2. 2 Ireneusz Stanisław Adamczyk
    283 (4,23%)
  3. 1 Jacek Jerzy Kozłowski
    923 (13,81%)
  4. 4 Beata Gorkowienko
    140 (2,09%)
  5. 5 Maciej Mateusz Janik
    109 (1,63%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Janina Jung
    287 (4,29%)
  2. 4 Katarzyna Mularczyk
    36 (0,54%)
  3. 2 Stefan Sobociński
    66 (0,99%)
  4. 7 Roman Andrzej Kopeć
    74 (1,11%)
  5. 5 Tomasz Kuprowski
    41 (0,61%)
  6. 3 Jowita Eliza Ferenc
    12 (0,18%)
  7. 6 Paweł Kursa
    32 (0,48%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Roman Stanisław Pentelski
    211 (3,16%)
  2. 6 Marek Stanisław Przekadziński
    85 (1,27%)
  3. 2 Robert Kubat
    70 (1,05%)
  4. 7 Anna Stasiak
    56 (0,84%)
  5. 3 Marzena Jarosik
    40 (0,60%)
  6. 5 Beata Katarzyna Suszko
    42 (0,63%)
  7. 4 Roman Marian Kozak
    96 (1,44%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jarosław Mariusz Markiewicz
    122 (1,83%)
  2. 3 Bożena Kulicz
    142 (2,12%)
  3. 1 Barbara Głowacka
    573 (8,57%)
  4. 5 Renata Małgorzata Barańska
    214 (3,20%)
  5. 4 Stanisław Marian Eret
    60 (0,90%)
  6. 6 Joanna Ewa Kowalczyk
    154 (2,30%)
  7. 7 Jerzy January Czyżak
    152 (2,27%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Wojciech Eugeniusz Chmiel
    161 (2,41%)
  2. 5 Kamila Kornelia Mysik
    99 (1,48%)
  3. 2 Anna Jasińska
    26 (0,39%)
  4. 4 Antoni Lesław Gadzina
    124 (1,86%)
  5. 1 Roman Józef Mroczko
    25 (0,37%)