Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - oleski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

gminy: Praszka, Rudniki

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Damian Piotr Troczka
    90 (0,93%)
  2. 8 Jacek Stanisław Owczarek
    108 (1,12%)
  3. 5 Teresa Ewa Wączek
    164 (1,70%)
  4. 1 Stanisław Edward Belka
    1 147 (11,87%)
  5. 4 Krzysztof Adam Pietrzyński
    155 (1,60%)
  6. 3 Kordian Krzysztof Poniatowski
    448 (4,64%)
  7. 7 Sylwia Krystyna Pawelczak
    86 (0,89%)
  8. 2 Marianna Krzykawiak
    236 (2,44%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAMY LOKALNIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Rasztar
    569 (5,89%)
  2. 5 Teresa Kalinowska
    59 (0,61%)
  3. 7 Grzegorz Henryk Noga
    91 (0,94%)
  4. 4 Robert Stanisław Bukalski
    455 (4,71%)
  5. 6 Olga Namyślak
    45 (0,47%)
  6. 3 Dariusz Leszek Niedrygoś
    277 (2,87%)
  7. 2 Krystyna Katarzyna Preś
    122 (1,26%)
  8. 8 Bartosz Józef Kałwak
    113 (1,17%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Edmund Franciszek Olszowy
    145 (1,50%)
  2. 6 Renata Irena Sieja
    71 (0,73%)
  3. 7 Małgorzata Macheta
    36 (0,37%)
  4. 8 Waldemar Andrzej Przybyła
    23 (0,24%)
  5. 1 Czesław Widera
    199 (2,06%)
  6. 2 Leszek Kałwak
    355 (3,67%)
  7. 3 Dorota Ewa Zając
    110 (1,14%)
  8. 4 Marek Bakalarczyk
    111 (1,15%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Henryk Krześniak
    361 (3,74%)
  2. 2 Tadeusz Antoni Mucha
    115 (1,19%)
  3. 3 Katarzyna Stefania Majda
    62 (0,64%)
  4. 4 Andrzej Sylwester Cieślak
    52 (0,54%)
  5. 5 Grażyna Chojnowska
    37 (0,38%)
  6. 6 Artur Szymański
    64 (0,66%)
  7. 7 Anna Katarzyna Chruściel
    58 (0,60%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Ryszard Molski
    291 (3,01%)
  2. 1 Krzysztof Józef Chudzicki
    924 (9,56%)
  3. 4 Kornelia Jurczyk
    110 (1,14%)
  4. 3 Aneta Jarząb
    423 (4,38%)
  5. 6 Maria Jolanta Wiatr
    319 (3,30%)
  6. 8 Tomasz Szymański
    674 (6,98%)
  7. 7 Waldemar Jan Majtyka
    95 (0,98%)
  8. 5 Łukasz Marcin Kubica
    117 (1,21%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA OLESKA-NASZA PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Sabina Ewa Wacowska
    36 (0,37%)
  2. 3 Marcin Paweł Kołacha
    77 (0,80%)
  3. 1 Janusz Józef Tobiś
    319 (3,30%)
  4. 2 Adam Adamski
    94 (0,97%)
  5. 4 Ewelina Polak
    89 (0,92%)
  6. 7 Andrzej Michnik
    59 (0,61%)
  7. 6 Joanna Sylwia Milka
    34 (0,35%)
  8. 8 Artur Chęciński
    38 (0,39%)

Okręg 2

gminy: Gorzów Śląski, Radłów

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Rudolf Jan Gnacy
    62 (1,54%)
  2. 3 Jacek Piotr Wróbel
    200 (4,95%)
  3. 4 Bożena Zajączkowska
    115 (2,85%)
  4. 2 Sylwia Joanna Kus
    510 (12,63%)
  5. 5 Brygida Magdalena Chuć
    87 (2,15%)
  6. 1 Roland Rudolf Fabianek
    846 (20,95%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Agnieszka Irena Janikowska-Skupin
    10 (0,25%)
  2. 1 Marek Stefan Rubelt
    177 (4,38%)
  3. 4 Monika Magdalena Kochman
    6 (0,15%)
  4. 6 Gerard Ferdynand Blaszczok
    39 (0,97%)
  5. 2 Leszek Krzysztof Bartela
    100 (2,48%)
  6. 5 Iwona Maria Kutz
    7 (0,17%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAMY LOKALNIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Beniamin Wincenty Godyla
    414 (10,25%)
  2. 5 Danuta Maria Czuchnicka
    44 (1,09%)
  3. 2 Alojzy Jan Bardorz
    127 (3,14%)
  4. 6 Rafał Józef Gnot
    69 (1,71%)
  5. 3 Regina Elżbieta Szirch
    140 (3,47%)
  6. 4 Teresa Gielsok
    128 (3,17%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mieczysław Andrzej Naumowicz
    101 (2,50%)
  2. 3 Alina Róża Boćko
    12 (0,30%)
  3. 1 Alojzy Gnot
    60 (1,49%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Sławomir Jan Kałwak
    78 (1,93%)
  2. 2 Mariola Barbara Gilowska-Madeja
    73 (1,81%)
  3. 3 Kazimierz Wężyk
    6 (0,15%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Przemysław Roman Bachowski
    171 (4,23%)
  2. 2 Sandra Barbara Tomys
    60 (1,49%)
  3. 3 Helena Maria Sówka
    51 (1,26%)
  4. 4 Tadeusz Jan Dubiel
    119 (2,95%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA OLESKA-NASZA PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Justyna Klaudia Wróbel
    26 (0,64%)
  2. 3 Anna Łucja Sikora-Wypasek
    16 (0,40%)
  3. 1 Cezary Andrzej Łuczak
    84 (2,08%)
  4. 2 Paweł Tomasz Oblonk
    101 (2,50%)

Okręg 3

gminy: Dobrodzień, Zębowice

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Teresa Maria Czaja
    384 (8,58%)
  2. 1 Barbara Maria Kaczmarczyk
    542 (12,10%)
  3. 3 Dariusz Szymon Dykta
    179 (4,00%)
  4. 5 Kamil Mateusz Kisielewicz
    153 (3,42%)
  5. 4 Kamil Piotr Niesłony
    129 (2,88%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Aneta Anna Dzikowicz
    264 (5,90%)
  2. 2 Grzegorz Piotr Libera
    53 (1,18%)
  3. 5 Erwin Jan Dziuba
    185 (4,13%)
  4. 3 Alicja Maria Gierach
    32 (0,71%)
  5. 4 Irena Hermańska
    47 (1,05%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAMY LOKALNIE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Maria Joanna Sitarska
    34 (0,76%)
  2. 1 Dionizy Jerzy Brylka
    487 (10,88%)
  3. 2 Beata Małgorzata Kubiciel
    324 (7,24%)
  4. 3 Krystian Joachim Jarzombek
    140 (3,13%)
  5. 4 Małgorzata Magdalena Szaton
    45 (1,00%)
  6. 5 Manfred Norbert Barowski
    56 (1,25%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Małgorzata Anna Ochman-Lizurek
    251 (5,61%)
  2. 3 Kamil Marek Tangermann
    61 (1,36%)
  3. 2 Brygida Marta Langer
    130 (2,90%)
  4. 4 Anna Grzebińska
    151 (3,37%)
  5. 5 Jonasz Dominik Sowada
    69 (1,54%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA OLESKA-NASZA PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Stanisław Adam Grzesik
    364 (8,13%)
  2. 5 Joachim Tomasz Ptok
    97 (2,17%)
  3. 2 Sylwia Maria Wiśniewska
    116 (2,59%)
  4. 3 Eugeniusz Stefan Konik
    102 (2,28%)
  5. 4 Wioletta Maria Koźlik
    83 (1,85%)

Okręg 4

gmina Olesno

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Krzysztof Franciszek Baron
    122 (2,15%)
  2. 4 Aneta Maria Pyka
    73 (1,29%)
  3. 1 Damian Józef Hutsch
    486 (8,57%)
  4. 5 Adrian Józef Lesch
    72 (1,27%)
  5. 2 Joanna Renata Szubert
    212 (3,74%)
  6. 6 Ewa Sojka
    38 (0,67%)
  7. 7 Sebastian Marek Jokiel
    169 (2,98%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Wiesław Stanisław Waroch
    68 (1,20%)
  2. 7 Witold Tomasz Głogowski
    104 (1,83%)
  3. 2 Krzysztof Kazimierz Antonowicz
    147 (2,59%)
  4. 1 Katarzyna Wiecha
    255 (4,50%)
  5. 5 Jan Kazimierz Górski
    49 (0,86%)
  6. 4 Joanna Lidia Lech
    74 (1,31%)
  7. 6 Grażyna Kamińska
    60 (1,06%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAMY LOKALNIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Mateusz Praszczyk
    110 (1,94%)
  2. 2 Linda Maria Wolna
    137 (2,42%)
  3. 7 Patrycja Małgorzata Sigmund-Pluta
    51 (0,90%)
  4. 3 Krzysztof Piotr Owczarski
    55 (0,97%)
  5. 6 Alfred Piotr Nowak
    34 (0,60%)
  6. 5 Ewelina Urszula Deja
    37 (0,65%)
  7. 4 Monika Wanda Świt
    26 (0,46%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Ewa Monika Warzecha
    23 (0,41%)
  2. 2 Bożena Lidia Dubas
    104 (1,83%)
  3. 3 Marzena Daniela Bazuń
    25 (0,44%)
  4. 4 Sebastian Jan Jurczyk
    31 (0,55%)
  5. 6 Andrzej Paweł Pruski
    30 (0,53%)
  6. 1 Paweł Piotr Polak
    270 (4,76%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Justyna Sabina Wengel
    26 (0,46%)
  2. 1 Józef Krzemiński
    80 (1,41%)
  3. 3 Andrzej Wiesław Zgajewski
    22 (0,39%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Zdzisław Ryszard Pytka
    144 (2,54%)
  2. 1 Henryk Józef Zug
    362 (6,38%)
  3. 3 Lila Maria Matusiak-Brzęczek
    134 (2,36%)
  4. 4 Rafael Szymon Wolny
    88 (1,55%)
  5. 6 Katarzyna Wioletta Podusowska
    57 (1,01%)
  6. 7 Maria Anna Kaniuka
    58 (1,02%)
  7. 5 Jan Stanisław Pisarek
    91 (1,60%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA OLESKA-NASZA PRZYSZŁOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Ewa Maria Cichoń
    476 (8,40%)
  2. 4 Korneliusz Adam Wiatr
    153 (2,70%)
  3. 2 Janusz Paweł Wojczyszyn
    466 (8,22%)
  4. 6 Bernadeta Maria Gurok-Imiołczyk
    73 (1,29%)
  5. 5 Joanna Maria Hęcińska
    191 (3,37%)
  6. 7 Ernest Paweł Hober
    156 (2,75%)
  7. 1 Piotr Stanisław Antkowiak
    231 (4,07%)