Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - częstochowski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Gminy : Blachownia, Konopiska

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Grzegorz Czesław Dyner
    671 (6,29%)
  2. 6 Justyna Małgorzata Mielczarek
    58 (0,54%)
  3. 5 Anna Bałdyga
    358 (3,36%)
  4. 4 Nicoletta Dorota Baskiewicz
    345 (3,24%)
  5. 2 Roman Jan Gębuś
    396 (3,71%)
  6. 3 Krzysztof Mirosław Ściubidło
    517 (4,85%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 6 Agnieszka Katarzyna Kozak-Sroka
    50 (0,47%)
  2. 1 Karol Janusz Ostalski
    614 (5,76%)
  3. 2 Marcin Bogdan Żurek
    195 (1,83%)
  4. 4 Piotr Sławomir Chaładaj
    75 (0,70%)
  5. 3 Barbara Jadwiga Gradowicz
    92 (0,86%)
  6. 5 Natalia Karolina Sobala
    94 (0,88%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 6 Anna Iwona Winecka
    203 (1,90%)
  2. 1 Mieczysław Chudzik
    1 207 (11,32%)
  3. 5 Monika Katarzyna Oczkowska
    79 (0,74%)
  4. 3 Magdalena Karina Jarosz-Wawrzyńczak
    209 (1,96%)
  5. 2 Wojciech Stanisław Socha
    249 (2,33%)
  6. 4 Wojciech Hubert Krauze
    91 (0,85%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Bożena Barbara Forma
    385 (3,61%)
  2. 1 Magdalena Zofia Maciążka
    940 (8,81%)
  3. 5 Zbigniew Wacław Spałek
    108 (1,01%)
  4. 4 Jan Józef Dyner
    226 (2,12%)
  5. 2 Maria Marta Pyrkosz
    428 (4,01%)
  6. 6 Michał Adam Nalewajka
    427 (4,00%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Adam Parkitny
    756 (7,09%)
  2. 2 Małgorzata Zofia Grzybek
    95 (0,89%)
  3. 3 Marcin Janusz Gołdyn
    114 (1,07%)
  4. 6 Izabela Kowalska
    174 (1,63%)
  5. 4 Monika Beata Szczepańczyk
    82 (0,77%)
  6. 5 Krzysztof Kurdyk
    67 (0,63%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Maciej Bartosz Ryś
    225 (2,11%)
  2. 2 Joanna Magdalena Tekiela
    392 (3,68%)
  3. 1 Sebastian Zygmunt Cierpiał
    742 (6,96%)

Okręg 2

Gminy : Kamienica Polska, Poczesna, Starcza

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Kubat
    1 129 (11,15%)
  2. 6 Milena Katarzyna Gorgól
    88 (0,87%)
  3. 3 Cezary Wiesław Stempień
    478 (4,72%)
  4. 2 Andrzej Piotr Cupiał
    918 (9,06%)
  5. 5 Agnieszka Anna Sędziwa-Kogut
    43 (0,42%)
  6. 4 Aneta Barbara Podsiadlik-Frączek
    144 (1,42%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Henryk Eugeniusz Pijet
    109 (1,08%)
  2. 4 Danuta Katarzyna Broszkiewicz
    150 (1,48%)
  3. 6 Szczepan Jan Szumera
    360 (3,55%)
  4. 5 Urszula Halina Pluta
    32 (0,32%)
  5. 2 Alicja Krakowian
    294 (2,90%)
  6. 1 Andrzej Krzysztof Goldsztajn
    1 590 (15,70%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Grzegorz Zbigniew Kluska
    74 (0,73%)
  2. 1 Adam Edward Morzyk
    696 (6,87%)
  3. 2 Anna Hak-Benduska
    97 (0,96%)
  4. 3 Justyna Agnieszka Gajecka
    351 (3,47%)
  5. 6 Agnieszka Barbara Pidzik
    197 (1,95%)
  6. 5 Stanisław Adam Pietras
    156 (1,54%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Marek Czesław Morzyk
    337 (3,33%)
  2. 1 Maciej Andrzej Janowski
    766 (7,56%)
  3. 6 Tomasz Jerzy Muchla
    329 (3,25%)
  4. 2 Edyta Urszula Kundzicz
    194 (1,92%)
  5. 5 Magdalena Anna Musialik
    93 (0,92%)
  6. 4 Elżbieta Jadwiga Michałowska
    101 (1,00%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Izabela Jolanta Muchla
    97 (0,96%)
  2. 3 Mariusz Zbigniew Kowacki
    78 (0,77%)
  3. 1 Damian Michał Galicki
    235 (2,32%)
  4. 5 Elżbieta Anna Minkina
    160 (1,58%)
  5. 4 Henryka Pinda
    94 (0,93%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jolanta Elżbieta Banasiak
    156 (1,54%)
  2. 4 Danuta Iwona Minkina
    144 (1,42%)
  3. 1 Łukasz Jarosław Majewski
    321 (3,17%)
  4. 5 Wojciech Roman Nabiałek
    40 (0,39%)
  5. 6 Leszek Tadeusz Pluta
    38 (0,38%)
  6. 2 Grażyna Helena Tebin
    38 (0,38%)

Okręg 3

Gmina Mykanów

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krzysztof Smela
    2 079 (29,49%)
  2. 2 Adam Wochal
    738 (10,47%)
  3. 5 Magdalena Maria Brewczyńska-Jeziak
    276 (3,92%)
  4. 4 Klaudia Paulina Worwąg
    98 (1,39%)
  5. 3 Krzysztof Maciej Nabiałczyk
    293 (4,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Michał Marek Krzysiński
    410 (5,82%)
  2. 3 Romuald Ryszard Leciak
    130 (1,84%)
  3. 2 Magdalena Monika Kuban
    159 (2,26%)
  4. 4 Małgorzata Bińczyk
    160 (2,27%)
  5. 5 Paweł Piotr Kokot
    350 (4,97%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Ignacy Jan Palutek
    722 (10,24%)
  2. 5 Mariusz Tomasz Chudzicki
    484 (6,87%)
  3. 4 Jarosław Henryk Piątek
    221 (3,14%)
  4. 2 Mariola Koćwin
    250 (3,55%)
  5. 3 Marzena Teresa Bachniak
    113 (1,60%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Cezary Adrian Jachymski
    57 (0,81%)
  2. 3 Aleksander Jerzy Rychlewski
    42 (0,60%)
  3. 4 Beata Katarzyna Florek
    73 (1,04%)
  4. 1 Maria Janina Głowienkowska
    91 (1,29%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Magdalena Iwona Chiluta-Korycka
    151 (2,14%)
  2. 2 Artur Krzysztof Krysiak
    83 (1,18%)
  3. 3 Olga Barbara Szcześniewska
    69 (0,98%)

Okręg 4

Gminy: Kłomnice, Kruszyna

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Bożena Maria Lara
    541 (6,68%)
  2. 1 Leszek Eugeniusz Wiśniewski
    394 (4,86%)
  3. 3 Adam Paweł Śliwakowski
    307 (3,79%)
  4. 4 Joanna Katarzyna Stacherczak
    177 (2,18%)
  5. 5 Sławomir Michał Pruciak
    210 (2,59%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Marian Miarzyński
    1 091 (13,46%)
  2. 4 Przemysław Waldemar Zieliński
    191 (2,36%)
  3. 3 Iwona Marianna Zatoń
    104 (1,28%)
  4. 5 Halina Krystyna Koza
    111 (1,37%)
  5. 2 Andrzej Borkowski
    230 (2,84%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Teresa Zatoń
    80 (0,99%)
  2. 1 Adam Michał Zając
    383 (4,73%)
  3. 3 Dariusz Kaczmarek
    23 (0,28%)
  4. 5 Zbigniew Andrzej Modlasiński
    47 (0,58%)
  5. 2 Katarzyna Małgorzata Mucha
    256 (3,16%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Elżbieta Małgorzata Łągiewka
    903 (11,14%)
  2. 4 Henryka Łucja Mazur
    81 (1,00%)
  3. 5 Robert Józef Kępa
    465 (5,74%)
  4. 2 Tomasz Maj
    641 (7,91%)
  5. 3 Włodzimierz Szymon Mostowski
    73 (0,90%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Anna Teresa Tyras
    58 (0,72%)
  2. 1 Paweł Piotr Łapeta
    631 (7,79%)
  3. 2 Jerzy Wąsikowski
    210 (2,59%)
  4. 5 Barbara Maria Mizera
    425 (5,24%)
  5. 4 Paweł Piotr Leśniak
    122 (1,51%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Daria Ewa Król-Berdys
    253 (3,12%)
  2. 2 Małgorzata Czech
    45 (0,56%)
  3. 3 Piotr Tomasz Smolarek
    52 (0,64%)

Okręg 5

Gminy : Mstów, Rędziny

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Michalik
    320 (3,35%)
  2. 4 Magdalena Agnieszka Całusińska
    368 (3,85%)
  3. 3 Adam Norbert Jaruga
    643 (6,73%)
  4. 2 Maria Anna Cierniak
    269 (2,81%)
  5. 5 Mateusz Marcin Mstowski
    31 (0,32%)
  6. 6 Mariola Bożena Tomczyk
    497 (5,20%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Stanisław Marek Kitala
    138 (1,44%)
  2. 1 Jolanta Małgorzata Brzozowska-Ciura
    502 (5,25%)
  3. 2 Zbigniew Mieczysław Wawrzyniak
    581 (6,08%)
  4. 3 Mariola Krystyna Zgrzebna
    238 (2,49%)
  5. 5 Adam Zbigniew Michalak
    222 (2,32%)
  6. 6 Urszula Marianna Całusińska
    606 (6,34%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Katarzyna Maria Kapica
    1 447 (15,14%)
  2. 3 Aleksandra Ilona Kowalczyk
    505 (5,28%)
  3. 4 Piotr Dariusz Witkowski
    95 (0,99%)
  4. 5 Karol Zbigniew Kowalski
    62 (0,65%)
  5. 6 Katarzyna Agnieszka Gołkowska
    114 (1,19%)
  6. 2 Robert Grzegorz Knysak
    822 (8,60%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Stanisław Marian Dzwonnik
    935 (9,78%)
  2. 2 Andrzej Dariusz Lenort
    126 (1,32%)
  3. 5 Agata Marta Figzał
    87 (0,91%)
  4. 4 Monika Bożena Chwat
    37 (0,39%)
  5. 3 Bożena Grażyna Cieślik
    109 (1,14%)
  6. 6 Artur Tadeusz Kaźmierski
    131 (1,37%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Paweł Stanisław Wawrzak
    418 (4,37%)
  2. 2 Małgorzata Katarzyna Smolarek
    157 (1,64%)
  3. 3 Janusz Bernard Guliński
    100 (1,05%)

Okręg 6

Gminy : Dąbrowa Zielona, Koniecpol, Przyrów

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Henryk Adam Kasiura
    1 206 (16,13%)
  2. 2 Tadeusz Stafan Ciastko
    903 (12,08%)
  3. 3 Małgorzata Józefa Brodek
    398 (5,32%)
  4. 4 Joanna Ewa Kiepal
    24 (0,32%)
  5. 5 Andrzej Stanisław Orzeł
    47 (0,63%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Gwidon Marek Jelonek
    785 (10,50%)
  2. 3 Mieczysława Ewa Kolan
    171 (2,29%)
  3. 4 Danuta Joanna Ledzińska
    104 (1,39%)
  4. 5 Jarosław Krzysztof Rydzek
    60 (0,80%)
  5. 1 Artur Grzegorz Sygit
    574 (7,68%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Roman Ignacy Hyla
    365 (4,88%)
  2. 3 Wiesław Stanisław Sikora
    42 (0,56%)
  3. 4 Ilona Felicja Ludas
    17 (0,23%)
  4. 2 Gabriel Andrzej Knap
    96 (1,28%)
  5. 5 Urszula Krystyna Krzywańska
    25 (0,33%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Edyta Maria Wierzbińska
    907 (12,13%)
  2. 2 Jacek Stanisław Stencel
    209 (2,79%)
  3. 3 Elżbieta Halina Lipka
    137 (1,83%)
  4. 5 Dorota Justyna Jakubowska
    513 (6,86%)
  5. 4 Andrzej Adam Hamerla
    109 (1,46%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Waldemar Zdzisław Dors
    162 (2,17%)
  2. 2 Jolanta Fyda
    206 (2,75%)
  3. 3 Aneta Genowefa Pośpiech
    35 (0,47%)
  4. 4 Iwona Wanda Sztajnowska
    47 (0,63%)
  5. 5 Adam Marek Odrzywolski
    120 (1,60%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Małgorzata Ewa Pietruszka
    39 (0,52%)
  2. 3 Barbara Alicja Majewska
    37 (0,49%)
  3. 1 Bartłomiej Józef Sobczak
    140 (1,87%)

Okręg 7

Gminy : Janów, Lelów, Olsztyn

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Tadeusz Ozga
    29 (0,34%)
  2. 4 Krzysztof Jan Szczepanek
    307 (3,58%)
  3. 6 Rafał Tomasz Ciszewski
    253 (2,95%)
  4. 3 Joanna Alina Haładyn
    488 (5,70%)
  5. 1 Danuta Barbara Tomza
    526 (6,14%)
  6. 2 Marianna Irena Dziura
    1 010 (11,79%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Renata Jolanta Samek
    397 (4,63%)
  2. 5 Marek Krzysztof Stępień
    149 (1,74%)
  3. 4 Grzegorz Józef Trąbski
    259 (3,02%)
  4. 6 Janusz Zygmunt Solak
    189 (2,21%)
  5. 3 Sylwia Kozioł
    105 (1,23%)
  6. 1 Monika Anna Kosielak
    764 (8,92%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jerzy Adam Szydłowski
    384 (4,48%)
  2. 4 Edyta Beata Czajkowska
    201 (2,35%)
  3. 1 Adam Przemysław Markowski
    1 004 (11,72%)
  4. 3 Teresa Ewa Pala
    454 (5,30%)
  5. 5 Janina Teresa Trojakowska
    84 (0,98%)
  6. 6 Zbigniew Marek Leszczyński
    303 (3,54%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Andrzej Tomasz Włochowicz
    71 (0,83%)
  2. 1 Andrzej Sebastian Gaudziński
    152 (1,77%)
  3. 3 Marcin Jan Gawron
    198 (2,31%)
  4. 4 Ewa Grzywna
    45 (0,53%)
  5. 5 Monika Grażyna Kozierkiewicz
    24 (0,28%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marzena Monika Maniszewska
    843 (9,84%)
  2. 3 Zbigniew Janusz Napora
    55 (0,64%)
  3. 1 Piotr Grabowski
    272 (3,18%)