Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Białystok

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Osiedla: Nr 5 - Piaski Nr 6 - Przydworcowe Nr 16 - Bema Nr 17 - Kawaleryjskie Nr 18 - Nowe Miasto

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Janina Czyżewska
    259 (1,25%)
  2. 4 Agnieszka Maria Jaroszewicz
    857 (4,15%)
  3. 3 Krzysztof Jan Stawnicki
    1 031 (5,00%)
  4. 2 Konrad Zieleniecki
    1 182 (5,73%)
  5. 1 Jacek Krzysztof Chańko
    3 006 (14,56%)
  6. 6 Maria Ściepko
    154 (0,75%)
  7. 7 Krzysztof Karwowski
    433 (2,10%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Tomasz Kalinowski
    1 012 (4,90%)
  2. 1 Tadeusz Truskolaski
    6 437 (31,19%)
  3. 2 Katarzyna Bagan-Kurluta
    906 (4,39%)
  4. 4 Krystyna Jachimczuk
    432 (2,09%)
  5. 5 Ewa Tarasewicz
    215 (1,04%)
  6. 6 Rafał Sebastian Grzyb
    755 (3,66%)
  7. 7 Maciej Marek Garley
    242 (1,17%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZA ARŁUKOWICZA "BIAŁYSTOK NA TAK"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Eugeniusz Muszyc
    736 (3,57%)
  2. 2 Marcin Siegieńczuk
    488 (2,36%)
  3. 3 Joanna Szapiel Baszeń
    45 (0,22%)
  4. 4 Robert Kądzior
    54 (0,26%)
  5. 6 Izabela Koniuch
    118 (0,57%)
  6. 5 Elżbieta Janina Kasiak
    34 (0,16%)
  7. 7 Barbara Grażyna Olszewska
    84 (0,41%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA DLA BIAŁEGOSTOKU

kandydatliczba głosów

  1. 1 Katarzyna Małgorzata Sztop-Rutkowska
    1 172 (5,68%)
  2. 2 Jakub Popławski
    195 (0,94%)
  3. 6 Edgar Filip Różycki
    44 (0,21%)
  4. 4 Maciej Niewiński
    91 (0,44%)
  5. 3 Danuta Tarka
    99 (0,48%)
  6. 7 Monika Pietkiel
    99 (0,48%)
  7. 5 Halina Kurianowicz-Zielińska
    32 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOZA SITWY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zenon Zdrodowski
    194 (0,94%)
  2. 3 Jerzy Kozłowski
    86 (0,42%)
  3. 2 Marcin Konrad Aleturowicz
    37 (0,18%)
  4. 5 Henryka Cimoch
    41 (0,20%)
  5. 4 Irena Janina Krasowska
    70 (0,34%)

Okręg 2

Osiedla: Nr 1 - Centrum Nr 2 - Białostoczek Nr 3 - Sienkiewicza Nr 9 - Jaroszówka Nr 10 - Wygoda

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Alicja Biały
    1 341 (5,35%)
  2. 8 Mirosław Krzysztof Konopko
    823 (3,28%)
  3. 3 Kazimierz Dudziński
    1 029 (4,11%)
  4. 6 Jolanta Wojdanowicz
    285 (1,14%)
  5. 7 Izabela Sarosiek
    376 (1,50%)
  6. 5 Łukasz Bardłowski
    337 (1,34%)
  7. 1 Henryk Dębowski
    3 493 (13,94%)
  8. 2 Piotr Jankowski
    2 338 (9,33%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marcin Moskwa
    1 450 (5,79%)
  2. 1 Jowita Chudzik
    2 881 (11,49%)
  3. 3 Adam Musiuk
    2 623 (10,47%)
  4. 4 Elżbieta Barbara Szymczukiewicz
    445 (1,78%)
  5. 5 Elżbieta Kadłubowska
    546 (2,18%)
  6. 6 Zbigniew Bartłomiej Wojno
    460 (1,84%)
  7. 8 Marek Stanisław Tyszkiewicz
    1 067 (4,26%)
  8. 7 Dawid Krzysztof Tomar
    536 (2,14%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZA ARŁUKOWICZA "BIAŁYSTOK NA TAK"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Rafał Gólcz
    529 (2,11%)
  2. 3 Anna Łukaszewicz
    94 (0,38%)
  3. 5 Mariusz Lisowski
    153 (0,61%)
  4. 6 Walentyna Sawicka
    54 (0,22%)
  5. 2 Ewa Elżbieta Jaworowska
    141 (0,56%)
  6. 4 Bogusław Koniuch
    158 (0,63%)
  7. 8 Marcin Szydłowski
    109 (0,43%)
  8. 7 Anna Balińska
    36 (0,14%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA DLA BIAŁEGOSTOKU

kandydatliczba głosów

  1. 6 Paulina Karczewska
    170 (0,68%)
  2. 7 Marcin Bernard Rogaczewski
    149 (0,59%)
  3. 8 Ilona Karpiuk-Dąbrowska
    243 (0,97%)
  4. 4 Małgorzata Linkiewicz
    183 (0,73%)
  5. 1 Radosław Puśko
    793 (3,16%)
  6. 3 Bartosz Czarniecki
    164 (0,65%)
  7. 2 Justyna Rembiszewska
    286 (1,14%)
  8. 5 Krystian Juliusz Różycki
    56 (0,22%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Ewa Godlewska
    262 (1,05%)
  2. 5 Marek Iwanowicz
    105 (0,42%)
  3. 4 Urszula Iwona Andrearczyk
    99 (0,39%)
  4. 3 Adam Antoni Łozowski
    92 (0,37%)
  5. 1 Sławomir Trochimczyk
    468 (1,87%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOZA SITWY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Wiesław Targoński
    51 (0,20%)
  2. 4 Bożena Rejzner
    62 (0,25%)
  3. 1 Bożena Sadowska
    297 (1,18%)
  4. 5 Grzegorz Markowski
    136 (0,54%)
  5. 2 Wojciech Zambrzycki
    144 (0,57%)

Okręg 3

Osiedla: Nr 4 - Bojary Nr 11 - Piasta I Nr 12 - Piasta II Nr 13 - Skorupy Nr 14 - Mickiewicza Nr 15 - Dojlidy Nr 28 - Dojlidy Górne

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Katarzyna Ancipiuk
    803 (3,38%)
  2. 2 Mariusz Krzysztof Nahajewski
    722 (3,04%)
  3. 3 Zbigniew Tomasz Klimaszewski
    906 (3,82%)
  4. 4 Marzena Aneta Zubrycka
    801 (3,38%)
  5. 7 Bartosz Sokołowski
    633 (2,67%)
  6. 6 Sylwia Anna Sadłowska
    161 (0,68%)
  7. 1 Mariusz Krzysztof Gromko
    4 291 (18,08%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Katarzyna Jamróz
    2 048 (8,63%)
  2. 1 Łukasz Prokorym
    2 626 (11,07%)
  3. 4 Anna Maria Dobrowolska-Cylwik
    913 (3,85%)
  4. 3 Stefan Nikiciuk
    2 252 (9,49%)
  5. 5 Zbigniew Wojciech Zwierz
    445 (1,88%)
  6. 6 Małgorzata Markiewicz-Męczkowska
    226 (0,95%)
  7. 7 Szymon Jakub Wanczewski
    251 (1,06%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZA ARŁUKOWICZA "BIAŁYSTOK NA TAK"

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Tarasik
    118 (0,50%)
  2. 3 Tomasz Romanowski
    81 (0,34%)
  3. 5 Ewa Bartoszewicz
    50 (0,21%)
  4. 1 Tadeusz Arłukowicz
    1 271 (5,36%)
  5. 6 Adam Czapiewski
    28 (0,12%)
  6. 4 Wiesława Bożenna Płońska
    29 (0,12%)
  7. 7 Wojciech Żukowski
    263 (1,11%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA DLA BIAŁEGOSTOKU

kandydatliczba głosów

  1. 6 Iwona Anna Mońdziel
    90 (0,38%)
  2. 2 Ewa Elżbieta Korolczuk
    341 (1,44%)
  3. 7 Wojciech Janusz Koronkiewicz
    1 507 (6,35%)
  4. 3 Konrad Mateusz Górnicki
    68 (0,29%)
  5. 4 Beata Kardasz
    182 (0,77%)
  6. 5 Jakub Jerzy Macewicz
    64 (0,27%)
  7. 1 Mateusz Marek Tymura
    653 (2,75%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Greta Halina Ellmers
    19 (0,08%)
  2. 3 Jolanta Kruszewska
    106 (0,45%)
  3. 2 Tadeusz Rutkowski
    165 (0,70%)
  4. 1 Janusz Ryszard Kochan
    526 (2,22%)
  5. 5 Mateusz Dudzicz
    72 (0,30%)
  6. 6 Małgorzata Magdalena Król
    56 (0,24%)
  7. 7 Bazyl Nazaruk
    438 (1,85%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOZA SITWY

kandydatliczba głosów

  1. 2 Izabela Stanisława Bielawska
    87 (0,37%)
  2. 4 Jolanta Maria Bartnik
    88 (0,37%)
  3. 3 Marek Czarniawski
    62 (0,26%)
  4. 5 Piotr Tomasz Jakimowicz
    63 (0,27%)
  5. 1 Krzysztof Zbigniew Nowakowski
    223 (0,94%)

Okręg 4

Osiedla: Nr 7 - Młodych Nr 19 - Zielone Wzgórza Nr 20 - Starosielce Nr 21 - Słoneczny Stok Nr 22 - Leśna Dolina

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Kamilla Łaguna-Raszkiewicz
    223 (1,13%)
  2. 3 Przemysław Adam Sarosiek
    393 (1,98%)
  3. 6 Małgorzata Mitura
    129 (0,65%)
  4. 7 Sebastian Jakub Putra
    2 199 (11,10%)
  5. 5 Cezary Stanisław Zugaj
    180 (0,91%)
  6. 2 Tomasz Stefan Madras
    1 928 (9,73%)
  7. 1 Katarzyna Siemieniuk
    2 100 (10,60%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Aleksandra Teresa Warzyńska
    605 (3,05%)
  2. 1 Maciej Biernacki
    2 991 (15,10%)
  3. 4 Karol Konrad Masztalerz
    2 285 (11,54%)
  4. 3 Ksenia Juchimowicz
    1 287 (6,50%)
  5. 5 Monika Dorota Kamińska
    1 048 (5,29%)
  6. 6 Krzysztof Marian Maleszewski
    655 (3,31%)
  7. 7 Adam Mucha
    262 (1,32%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZA ARŁUKOWICZA "BIAŁYSTOK NA TAK"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marcin Sawicki
    366 (1,85%)
  2. 2 Łukasz Muszyński
    88 (0,44%)
  3. 4 Elżbieta Teresa Krasowska
    54 (0,27%)
  4. 3 Marcin Grześ
    104 (0,53%)
  5. 5 Urszula Nikołajuk
    97 (0,49%)
  6. 6 Helena Galicka
    34 (0,17%)
  7. 7 Krzysztof Stanisław Żuk
    32 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA DLA BIAŁEGOSTOKU

kandydatliczba głosów

  1. 1 Karol Mocniak
    324 (1,64%)
  2. 5 Piotr Tarasiuk
    145 (0,73%)
  3. 7 Filip Koneczny
    61 (0,31%)
  4. 6 Agnieszka Dąbrowska
    210 (1,06%)
  5. 3 Maciej Dąbrowski
    213 (1,08%)
  6. 2 Alina Wawrzeniuk
    197 (0,99%)
  7. 4 Aneta Barbara Dakało
    56 (0,28%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Mariusz Laskowski
    118 (0,60%)
  2. 1 Wacław Rekść
    375 (1,89%)
  3. 4 Renata Średnicka
    55 (0,28%)
  4. 5 Henryk Edward Nowak
    42 (0,21%)
  5. 2 Barbara Maria Jakubowska
    214 (1,08%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOZA SITWY

kandydatliczba głosów

  1. 4 Mariusz Mnich
    62 (0,31%)
  2. 5 Anna Irena Krasowska
    106 (0,54%)
  3. 2 Cezary Juliusz Łaski
    135 (0,68%)
  4. 1 Stanisław Bartnik
    372 (1,88%)
  5. 3 Urszula Agnieszka Jakimowicz-Koziak
    60 (0,30%)

Okręg 5

Osiedla: Nr 8 - Antoniuk Nr 23 - Wysoki Stoczek Nr 24 - Dziesięciny I Nr 25 - Dziesięciny II Nr 26 - Bacieczki Nr 27 - Zawady

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Tomasz Szeweluk
    143 (0,52%)
  2. 7 Krzysztof Wilman
    334 (1,21%)
  3. 9 Mateusz Sawicki
    3 684 (13,30%)
  4. 8 Halina Trawińska
    196 (0,71%)
  5. 6 Sylwia Katarzyna Wyszkowska
    218 (0,79%)
  6. 5 Andrzej Księżopolski
    588 (2,12%)
  7. 2 Anna Kamieńska
    927 (3,35%)
  8. 3 Paweł Myszkowski
    1 566 (5,65%)
  9. 1 Agnieszka Małgorzata Rzeszewska
    3 473 (12,53%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Jarosław Grodzki
    1 733 (6,25%)
  2. 2 Andrzej Perkowski
    1 531 (5,53%)
  3. 3 Joanna Misiuk
    2 293 (8,28%)
  4. 4 Cezary Jan Mielko
    685 (2,47%)
  5. 6 Magdalena Katarzyna Zamierowska
    182 (0,66%)
  6. 7 Anna Todorczuk
    1 059 (3,82%)
  7. 8 Jacek Brzozowski
    666 (2,40%)
  8. 9 Łukasz Targoński
    435 (1,57%)
  9. 1 Katarzyna Kisielewska-Martyniuk
    2 749 (9,92%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZA ARŁUKOWICZA "BIAŁYSTOK NA TAK"

kandydatliczba głosów

  1. 2 Adam Citko
    288 (1,04%)
  2. 3 Wioletta Jakubowicz
    71 (0,26%)
  3. 7 Paweł Jarosz
    36 (0,13%)
  4. 5 Kamil Czechowski
    35 (0,13%)
  5. 4 Celestyna Róża Sienkiewicz
    42 (0,15%)
  6. 1 Adrian Nikołajuk
    673 (2,43%)
  7. 6 Katarzyna Ławyszko
    30 (0,11%)
  8. 8 Magdalena Zajko
    82 (0,30%)
  9. 9 Tomasz Kruszewski
    170 (0,61%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA DLA BIAŁEGOSTOKU

kandydatliczba głosów

  1. 4 Emilia Magdalena Gieniusz
    122 (0,44%)
  2. 3 Tomasz Bielawski
    123 (0,44%)
  3. 5 Michał Saniewski
    80 (0,29%)
  4. 1 Piotr Maciej Kempisty
    622 (2,24%)
  5. 2 Alicja Brysiewicz
    204 (0,74%)
  6. 8 Agata Roksana Preuss
    66 (0,24%)
  7. 7 Kamil Mrozowicz
    63 (0,23%)
  8. 9 Łukasz Leoniuk
    209 (0,75%)
  9. 6 Barbara Małgorzata Tomecka
    147 (0,53%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Wiesław Kobyliński
    469 (1,69%)
  2. 7 Mikołaj Mironowicz
    325 (1,17%)
  3. 4 Robert Jan Panek
    82 (0,30%)
  4. 5 Alina Worobiej
    93 (0,34%)
  5. 3 Lucyna Zajkowska
    113 (0,41%)
  6. 2 Jarosław Mroczko
    91 (0,33%)
  7. 6 Karolina Urszula Łozowska
    50 (0,18%)
  8. 8 Bogdan Kazimierz Wiktorko
    39 (0,14%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOZA SITWY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Robert Lisowski
    472 (1,70%)
  2. 2 Michał Eugeniusz Wais
    22 (0,08%)
  3. 4 Anna Wiszowata
    168 (0,61%)
  4. 5 Leszek Zankiewicz
    80 (0,29%)
  5. 3 Marta Mielnicka
    178 (0,64%)