Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - ostrzeszowski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto i Gmina Ostrzeszów, Gmina Kobyla Góra

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Lech Kazimierz Janicki
    1 665 (13,20%)
  2. 2 Adam Mickiewicz
    549 (4,35%)
  3. 3 Mieczysław Ignacy Matyszkiewicz
    264 (2,09%)
  4. 9 Irena Maria Jurkiewicz
    67 (0,53%)
  5. 6 Zofia Iwańska
    217 (1,72%)
  6. 8 Ewa Aniela Wieczorek
    92 (0,73%)
  7. 5 Ilona Magdalena Brej
    393 (3,12%)
  8. 4 Adam Mieczysław Grzyb
    623 (4,94%)
  9. 10 Małgorzata Anna Ciężka
    98 (0,78%)
  10. 11 Rafał Piotr Łopata
    141 (1,12%)
  11. 7 Anna Teresa Mostek
    286 (2,27%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 8 Maria Aurelia Durka
    39 (0,31%)
  2. 1 Małgorzata Maria Szymoniak-Staniszewska
    612 (4,85%)
  3. 2 Stanisław Adam Hemmerling
    760 (6,02%)
  4. 4 Piotr Krzemienowski
    282 (2,24%)
  5. 3 Tomasz Przemysław Matysiak
    353 (2,80%)
  6. 6 Urszula Szewczyk
    99 (0,78%)
  7. 5 Konrad Żarowski
    157 (1,24%)
  8. 9 Lesław Stanisław Kruczyński
    43 (0,34%)
  9. 7 Barbara Golińska
    74 (0,59%)
  10. 10 Jakub Zadka
    100 (0,79%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEWICY I BEZPARTYJNYCH

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jerzy Jan Kowalski
    109 (0,86%)
  2. 1 Zofia Witkowska
    1 057 (8,38%)
  3. 7 Alojzy Stanisław Kabat
    38 (0,30%)
  4. 6 Łukasz Piotr Kolasa
    140 (1,11%)
  5. 9 Ewelina Anna Zawadka
    84 (0,67%)
  6. 11 Grażyna Maria Kokot-Musiała
    60 (0,48%)
  7. 5 Bolesław Józef Grobelny
    95 (0,75%)
  8. 2 Arkadiusz Józef Suchanecki
    375 (2,97%)
  9. 4 Małgorzata Halina Krawczyk
    106 (0,84%)
  10. 10 Maciej Damian Wypchło
    93 (0,74%)
  11. 8 Marian Stanisław Lamek
    126 (1,00%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI DLA ZIEMI OSTRZESZOWSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Jan Marek Błoch
    350 (2,77%)
  2. 10 Albina Zygfryda Barczak
    28 (0,22%)
  3. 2 Krystyna Sikora
    800 (6,34%)
  4. 1 Kazimierz Obsadny
    461 (3,65%)
  5. 4 Dariusz Krzysztof Świtoń
    749 (5,94%)
  6. 3 Radosław Maciej
    223 (1,77%)
  7. 5 Zbigniew Kamzol
    235 (1,86%)
  8. 8 Marzena Karina Górska
    207 (1,64%)
  9. 6 Marcin Jan Ambroziak
    145 (1,15%)
  10. 9 Anastazja Maria Kula
    89 (0,71%)
  11. 11 Marcin Franciszek Garsztka
    131 (1,04%)

Okręg 2

Miasto i Gmina Grabów n. Prosną, Miasto i Gmina Mikstat, Gmina Czajków, Gmina Doruchów, Gmina Kraszewice

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marianna Józefa Powązka
    763 (7,11%)
  2. 3 Wojciech Bąk
    349 (3,25%)
  3. 2 Ignacy Śmiatacz
    602 (5,61%)
  4. 4 Ewa Renata Kubiak
    580 (5,41%)
  5. 5 Ryszard Jan Mazur
    282 (2,63%)
  6. 6 Magdalena Szkudlarek-Szymczak
    91 (0,85%)
  7. 9 Dorota Maria Małolepsza
    195 (1,82%)
  8. 8 Maksymilian Piotr Janiak
    218 (2,03%)
  9. 10 Karol Stanisław Geppert
    371 (3,46%)
  10. 7 Mariusz Zygmunt Ciechanowski
    252 (2,35%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Waldemar Skrobacz
    106 (0,99%)
  2. 4 Joanna Magdalena Krzyżańska-Hyłka
    122 (1,14%)
  3. 9 Monika Sylwia Janicka
    63 (0,59%)
  4. 7 Danuta Józefa Działak
    66 (0,62%)
  5. 2 Radosław Paweł Gatkowski
    716 (6,68%)
  6. 1 Zenon Szczepan Sztucki
    566 (5,28%)
  7. 8 Marian Puchała
    80 (0,75%)
  8. 6 Zenon Gołdyn
    72 (0,67%)
  9. 3 Katarzyna Sójka
    844 (7,87%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEWICY I BEZPARTYJNYCH

kandydatliczba głosów

  1. 2 Józef Tadeusz Olszewski
    353 (3,29%)
  2. 3 Stefan Hebisz
    738 (6,88%)
  3. 5 Danuta Pacyńska
    100 (0,93%)
  4. 9 Tomasz Franciszek Ślusarek
    11 (0,10%)
  5. 1 Tomasz Sławomir Maciejewski
    534 (4,98%)
  6. 6 Dominika Dera-Kalina
    43 (0,40%)
  7. 4 Ewa Kędzia
    228 (2,13%)
  8. 7 Ireneusz Piotr Jakubiak
    65 (0,61%)
  9. 8 Lidia Teresa Łaska-Domagała
    61 (0,57%)
  10. 10 Robert Andrzej Szyszka
    52 (0,48%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI DLA ZIEMI OSTRZESZOWSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jacek Krzysztof Ibron
    297 (2,77%)
  2. 4 Walenty Marian Okoń
    395 (3,68%)
  3. 1 Zenon Józef Cegła
    388 (3,62%)
  4. 2 Maria Anna Gorzelanna
    334 (3,11%)
  5. 5 Jerzy Mucha
    453 (4,22%)
  6. 10 Zbigniew Kazimierz Broniszewski
    157 (1,46%)
  7. 6 Andrzej Nowak
    43 (0,40%)
  8. 8 Sabina Genowefa Krawców
    20 (0,19%)
  9. 9 Agnieszka Natalia Czemplik
    50 (0,47%)
  10. 7 Wioleta Katarzyna Kozłowska
    66 (0,62%)