Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Bielsko-Biała

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Hałcnów, Biała Północ Dolne Przedmieście, Biała Krakowska

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Urszula Małgorzata Kruczek
    137 (1,00%)
  2. 4 Dominik Paweł Pawiński
    207 (1,51%)
  3. 1 Urszula Jadwiga Szabla
    1 312 (9,56%)
  4. 2 Marek Damian Kózka
    537 (3,91%)
  5. 6 Krzysztof Józef Kiszka
    132 (0,96%)
  6. 3 Bogumiła Maria Burchart
    190 (1,38%)
  7. 7 Beata Jolanta Hajek
    153 (1,12%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „OKRZESIK I NIEZALEŻNI.BB”

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tomasz Marcin Wawak
    922 (6,72%)
  2. 2 Mariusz Przemysław Szymeczek
    562 (4,10%)
  3. 4 Grzegorz Jan Wawrzuta
    132 (0,96%)
  4. 5 Danuta Helena Wylon-Pleśniak
    48 (0,35%)
  5. 6 Agnieszka Zdzisława Wybraniec
    97 (0,71%)
  6. 3 Anita Krystyna Kufel
    196 (1,43%)
  7. 7 Marcin Kaczmarek
    178 (1,30%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Bronisław Jerzy Szafarczyk
    663 (4,83%)
  2. 3 Barbara Anna Marcinkiewicz
    206 (1,50%)
  3. 4 Edward Piotr Kołek
    389 (2,84%)
  4. 1 Przemysław Mieczysław Drabek
    2 668 (19,45%)
  5. 5 Agnieszka Maria Sadowska
    100 (0,73%)
  6. 6 Katarzyna Jolanta Ostrowska
    97 (0,71%)
  7. 7 Paweł Kluska
    189 (1,38%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI SOCHY Z BIELSKA-BIAŁEJ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Janusz Kłos
    20 (0,15%)
  2. 3 Jacek Marek Piecha
    6 (0,04%)
  3. 2 Agnieszka Alina Podejma-Janicka
    8 (0,06%)
  4. 4 Agnieszka Stefania Mąka
    17 (0,12%)
  5. 6 Maria Elżbieta Suliga
    7 (0,05%)
  6. 5 Jacek Tadeusz Klonowski
    1 (0,01%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Adam Henryk Mikrut
    15 (0,11%)
  2. 4 Maria Jolanta Tanistra
    24 (0,17%)
  3. 1 Maciej Krzysztof Grzybowski
    154 (1,12%)
  4. 2 Barbara Podstawek
    49 (0,36%)
  5. 3 Andrzej Cypel
    14 (0,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Dawid Józef Rudnicki
    55 (0,40%)
  2. 3 Grzegorz Paweł Sadowski
    74 (0,54%)
  3. 4 Natalia Maria Bąkowska
    48 (0,35%)
  4. 1 Marek Franciszek Mynarski
    168 (1,22%)
  5. 5 Magdalena Maria Korelin
    22 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA KRYWULTA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Leszek Marian Wieczorek
    340 (2,48%)
  2. 1 Karol Krzysztof Markowski
    2 510 (18,30%)
  3. 4 Stanisław Rudolf Dudzik
    194 (1,41%)
  4. 3 Renata Maria Zuber
    600 (4,37%)
  5. 5 Barbara Małgorzata Tomala
    119 (0,87%)
  6. 6 Ryszard Chodorowski
    60 (0,44%)
  7. 7 Marta Magdalena Pięta
    99 (0,72%)

Okręg 2

Stare Bielsko, Piastowskie, Mieszka I, Polskich Skrzydeł, Wojska Polskiego, Kopernika, Wapienica

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Ryszard Tadeusz Wójcik
    101 (0,68%)
  2. 6 Mateusz Tomasz Wanat
    46 (0,31%)
  3. 1 Krzysztof Jan Jazowy
    1 933 (13,10%)
  4. 2 Elżbieta Małgorzata Rosińska
    849 (5,75%)
  5. 7 Agnieszka Janina Duraj
    318 (2,15%)
  6. 3 Dariusz Stanisław Michasiów
    1 076 (7,29%)
  7. 4 Jolanta Jezierska-Listowska
    164 (1,11%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „OKRZESIK I NIEZALEŻNI.BB”

kandydatliczba głosów

  1. 1 Alina Ewa Kilian
    628 (4,25%)
  2. 6 Katarzyna Piskrzyńska
    79 (0,54%)
  3. 2 Łukasz Starowicz
    261 (1,77%)
  4. 4 Czesław Józef Folek
    221 (1,50%)
  5. 3 Marek Zbigniew Lachowski
    573 (3,88%)
  6. 7 Mariusz Wacław Kudła
    84 (0,57%)
  7. 5 Monika Joanna Gaczyńska
    133 (0,90%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Adam Szczepan Kieliba
    47 (0,32%)
  2. 7 Cecylia Maria Kuk
    63 (0,43%)
  3. 3 Barbara Targosz-Klinowska
    136 (0,92%)
  4. 5 Zofia Kiraga
    131 (0,89%)
  5. 1 Konrad Tomasz Łoś
    3 314 (22,45%)
  6. 6 Agnieszka Maria Haslette
    48 (0,33%)
  7. 2 Piotr Józef Ryszka
    969 (6,56%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI SOCHY Z BIELSKA-BIAŁEJ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Michał Andrzej Szczygieł
    9 (0,06%)
  2. 2 Tomasz Dawid Guszpil
    9 (0,06%)
  3. 3 Kazimiera Czyż
    8 (0,05%)
  4. 1 Rajmund Henryk Pollak
    33 (0,22%)
  5. 5 Amira Halina Hurnowicz
    8 (0,05%)
  6. 6 Zbigniew Antoni Oleńkiewicz
    3 (0,02%)
  7. 7 Klaudia Lidia Cupek
    19 (0,13%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Agnieszka Ewa Głuchacka
    19 (0,13%)
  2. 2 Beata Ryś
    78 (0,53%)
  3. 1 Tadeusz Stefan Dybek
    142 (0,96%)
  4. 3 Andrzej Kowalski
    37 (0,25%)
  5. 5 Stanisław Wacław Płaska
    11 (0,07%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Bożena Grzegorzek
    98 (0,66%)
  2. 4 Jolanta Maria Waszut
    17 (0,12%)
  3. 5 Stanisław Władysław Machalica
    41 (0,28%)
  4. 3 Kazimierz Grzegorz Kania
    74 (0,50%)
  5. 1 Janusz Andrzej Jachnik
    326 (2,21%)
  6. 6 Bożena Maria Szczugiel
    30 (0,20%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA KRYWULTA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Łukasz Artur Czernik
    415 (2,81%)
  2. 5 Czesław Malinowski
    123 (0,83%)
  3. 6 Eugenia Maria Leńczuk
    118 (0,80%)
  4. 1 Adam Robert Ruśniak
    918 (6,22%)
  5. 3 Piotr Józef Kochowski
    645 (4,37%)
  6. 4 Marzena Magdalena Susałko
    270 (1,83%)
  7. 7 Jolanta Ewa Koźmin
    136 (0,92%)

Okręg 3

Górne Przedmieście, Słoneczne, Bielsko Południe, Biała Śródmieście , Śródmieście Bielsko, Grunwaldzkie, Biała Wschód

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Kamila Harlender
    135 (1,05%)
  2. 2 Renata Gruszka
    514 (4,01%)
  3. 1 Przemysław Tomasz Kamiński
    1 709 (13,32%)
  4. 3 Waldemar Mirosław Wysocki
    314 (2,45%)
  5. 6 Mateusz Kos
    105 (0,82%)
  6. 4 Ewa Hanna Szymanek-Płaska
    313 (2,44%)
  7. 7 Piotr Bogusław Cecerski
    153 (1,19%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „OKRZESIK I NIEZALEŻNI.BB”

kandydatliczba głosów

  1. 6 Agnieszka Beata Marek
    132 (1,03%)
  2. 5 Mirosław Tadeusz Kwiatkowski
    56 (0,44%)
  3. 3 Jakub Jan Kopytko
    207 (1,61%)
  4. 1 Małgorzata Marta Zarębska
    1 190 (9,27%)
  5. 2 Stanisław Władysław Biłka
    173 (1,35%)
  6. 4 Iwona Maria Rakowska
    155 (1,21%)
  7. 7 Kazimierz Józef Bieniecki
    152 (1,18%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Aleksandra Joanna Mrzyk-Sylwestrzak
    91 (0,71%)
  2. 7 Leszek Józef Caputa
    502 (3,91%)
  3. 1 Andrzej Jacek Gacek
    1 618 (12,61%)
  4. 2 Marcin Karol Litwin
    718 (5,59%)
  5. 3 Bożena Teresa Kotkowska
    417 (3,25%)
  6. 4 Michał Guzdek
    291 (2,27%)
  7. 6 Sławomiła Brachaczek
    43 (0,34%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI SOCHY Z BIELSKA-BIAŁEJ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Bożena Bogusława Komor
    27 (0,21%)
  2. 2 Mariusz Tomasz Mazur
    4 (0,03%)
  3. 3 Marek Andrzej Kolonko
    4 (0,03%)
  4. 6 Piotr Wincent Smolana
    8 (0,06%)
  5. 1 Modesta Dąmbrowska
    21 (0,16%)
  6. 5 Daria Magdalena Przegalińska-Szewczulak
    5 (0,04%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Grzybowska
    149 (1,16%)
  2. 6 Urszula Maria Jurczyk
    36 (0,28%)
  3. 3 Bogdan Marek Kwiecień
    19 (0,15%)
  4. 5 Zdzisław Edward Jabłoński
    35 (0,27%)
  5. 7 Włodzimierz Władysław Łuszczyn
    18 (0,14%)
  6. 1 Grzegorz Niemczyk
    212 (1,65%)
  7. 4 Janina Maria Lenert
    24 (0,19%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jerzy Roman Kubik
    197 (1,54%)
  2. 2 Joanna Maria Banaś
    123 (0,96%)
  3. 3 Izabela Anna Kopycka
    34 (0,26%)
  4. 5 Andrzej Grzegorz Polański
    25 (0,19%)
  5. 6 Justyna Agnieszka Targowska
    37 (0,29%)
  6. 4 Gracjan Zbigniew Polak
    44 (0,34%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA KRYWULTA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Alina Amalia Porębska-Puszyńska
    33 (0,26%)
  2. 3 Ryszard Roman Batycki
    167 (1,30%)
  3. 2 Katarzyna Maria Balicka
    175 (1,36%)
  4. 1 Jacek Edward Krywult
    2 196 (17,11%)
  5. 6 Grzegorz Stanisław Sikora
    99 (0,77%)
  6. 5 Grzegorz Tomasz Biesok
    42 (0,33%)
  7. 7 Grażyna Beata Markowska
    111 (0,86%)

Okręg 4

Lipnik, Złote Łany, Leszczyny, Straconka, Mikuszowice Krakowskie

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Magdalena Ewa Szczepańczyk-Chrobak
    192 (1,27%)
  2. 2 Adam Wykręt
    639 (4,22%)
  3. 5 Grzegorz Roman Martinek
    31 (0,20%)
  4. 6 Katarzyna Małgorzata Bąk
    166 (1,10%)
  5. 1 Agnieszka Aleksandra Gorgoń-Komor
    2 173 (14,34%)
  6. 7 Magdalena Bogusława Kapela
    233 (1,54%)
  7. 3 Paweł Pajor
    474 (3,13%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „OKRZESIK I NIEZALEŻNI.BB”

kandydatliczba głosów

  1. 4 Józefa Wawak
    682 (4,50%)
  2. 7 Danuta Małgorzata Krywult
    111 (0,73%)
  3. 2 Agnieszka Teresa Łyczko
    737 (4,86%)
  4. 1 Janusz Władysław Okrzesik
    1 496 (9,87%)
  5. 3 Roman Maciej Waluś
    166 (1,10%)
  6. 6 Iwona Maria Szypuła
    108 (0,71%)
  7. 5 Paweł Ludwik Wisła
    133 (0,88%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Maksymilian Tadeusz Pryga
    2 705 (17,85%)
  2. 4 Piotr Michał Pawicki
    482 (3,18%)
  3. 7 Ewa Małgorzata Ochwat
    105 (0,69%)
  4. 5 Barbara Maria Waluś
    585 (3,86%)
  5. 6 Wojciech Kazimierz Dębowski
    79 (0,52%)
  6. 3 Grażyna Maria Nalepa
    472 (3,11%)
  7. 2 Adam Józef Michalski
    417 (2,75%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI SOCHY Z BIELSKA-BIAŁEJ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Aleksandra Zofia Głowacka
    6 (0,04%)
  2. 6 Bogumiła Anna Olejarczyk
    0 (0,00%)
  3. 7 Renata Ewa Wrona
    8 (0,05%)
  4. 2 Adam Rafał Hupałowski-Dąbrowa
    7 (0,05%)
  5. 1 Monika Ewa Socha
    62 (0,41%)
  6. 4 Roman Rudolf Hetnał
    8 (0,05%)
  7. 5 Zygmunt Chmielarz
    2 (0,01%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Tadeusz Dzirba
    24 (0,16%)
  2. 1 Justyna Borowiec
    247 (1,63%)
  3. 5 Małgorzata Blocher
    19 (0,13%)
  4. 3 Renata Jadwiga Cader
    30 (0,20%)
  5. 4 Mariusz Włodzimierz Zimny
    27 (0,18%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Paweł Leszek Szatkowski
    71 (0,47%)
  2. 6 Tomasz Krzysztof Kupilas
    35 (0,23%)
  3. 1 Sławomira Barbara Zastawny
    168 (1,11%)
  4. 4 Bartłomiej Mysiara
    31 (0,20%)
  5. 2 Jadwiga Słowik
    67 (0,44%)
  6. 5 Joanna Katarzyna Borejsza-Polańska
    23 (0,15%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA KRYWULTA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Szczepan Jan Wojtasik
    835 (5,51%)
  2. 2 Irena Danuta Awieruszko-Ptaszkiewicz
    187 (1,23%)
  3. 4 Ireneusz Hetnał
    146 (0,96%)
  4. 3 Kazimierz Jan Czapla
    278 (1,83%)
  5. 5 Anna Halina Kądzielnik
    110 (0,73%)
  6. 6 Barbara Maria Redkowska
    75 (0,49%)
  7. 7 Marek Zenon Krywult
    506 (3,34%)

Okręg 5

Beskidzkie, Karpackie, Aleksandrowice, Kamienica, Mikuszowice Śląskie

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Leszek Jacek Babiński
    53 (0,35%)
  2. 1 Jarosław Jan Klimaszewski
    2 769 (18,28%)
  3. 2 Dorota Maria Piegzik-Izydorczyk
    650 (4,29%)
  4. 3 Katarzyna Aleksandra Adamiec
    215 (1,42%)
  5. 4 Rafał Paweł Ryplewicz
    733 (4,84%)
  6. 7 Lucyna Bardel
    141 (0,93%)
  7. 5 Andrzej Wojciech Listowski
    227 (1,50%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „OKRZESIK I NIEZALEŻNI.BB”

kandydatliczba głosów

  1. 5 Sebastian Patryk Kubica
    297 (1,96%)
  2. 3 Paweł Andrzej Kanik
    334 (2,21%)
  3. 1 Jerzy Antoni Bauer
    902 (5,96%)
  4. 2 Daniel Łukasz Kawka
    415 (2,74%)
  5. 4 Katarzyna Agnieszka Fidyt
    203 (1,34%)
  6. 6 Aneta Maria Moczek-Dziąćko
    130 (0,86%)
  7. 7 Jolanta Ewa Reisch-Klose
    149 (0,98%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Janusz Jan Buzek
    1 809 (11,95%)
  2. 5 Beata Agnieszka Lipowczan
    371 (2,45%)
  3. 7 Ewa Natalia Kucypera
    79 (0,52%)
  4. 2 Roman Bogdan Matyja
    1 686 (11,13%)
  5. 4 Krzysztof Mateusz Roczon
    42 (0,28%)
  6. 6 Stanisław Ryszka
    145 (0,96%)
  7. 3 Aleksandra Maria Woźniak
    659 (4,35%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MONIKI SOCHY Z BIELSKA-BIAŁEJ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Roksana Julia Fabiszewska
    8 (0,05%)
  2. 7 Aleksandra Miodońska-Orecka
    15 (0,10%)
  3. 6 Dariusz Mateusz Bojdys
    6 (0,04%)
  4. 3 Jacek Ireneusz Zarówny
    1 (0,01%)
  5. 1 Tomasz Szewczulak
    52 (0,34%)
  6. 5 Bogumiła Ewa Barcik
    4 (0,03%)
  7. 4 Celina Maria Mazur
    7 (0,05%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Ryszard Wrona
    201 (1,33%)
  2. 3 Jan Jerzy Duszyk
    31 (0,20%)
  3. 2 Izabela Maria Laskowska
    73 (0,48%)
  4. 4 Renata Maria Cendrowska
    14 (0,09%)
  5. 5 Sławomir Piotr Gorzela
    15 (0,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Zbigniew Marian Sikora
    42 (0,28%)
  2. 1 Bronisław Edward Foltyn
    253 (1,67%)
  3. 3 Marcin Cezary Szarek
    64 (0,42%)
  4. 4 Zofia Rudnicka
    34 (0,22%)
  5. 6 Elżbieta Kubica
    64 (0,42%)
  6. 5 Ryszarda Józefa Weigt
    11 (0,07%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA KRYWULTA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Antoni Józef Kruczek
    228 (1,51%)
  2. 6 Agnieszka Nowak
    100 (0,66%)
  3. 1 Marcin Lisiński
    899 (5,94%)
  4. 4 Jerzy Balon
    115 (0,76%)
  5. 3 Joanna Elżbieta Balicka
    154 (1,02%)
  6. 7 Halina Elżbieta Pisowadzka
    199 (1,31%)
  7. 2 Henryk Antoni Juszczyk
    545 (3,60%)