WODA OKRĄGŁY ROK: o tym jak wodociągi wpływają na kulturę -...

WODA OKRĄGŁY ROK: o tym jak wodociągi wpływają na kulturę - część trzecia

Akcja specjalna WODA OKRĄGŁY ROK

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Co ma woda wspólnego z kulturą? Dlaczego MWiK postanowił zainwestować w renowację zabytkowych obiektów na terenie Bydgoszczy? M.in. na te pytania w naszej debacie odpowiadali Marek Jankowiak, rzecznik MWiK i dr inż. Franciszek Bromberek z UTP.
Publikujemy dziś trzecią część debaty pt. „Woda okrągły rok”, w ramach której podsumowaliśmy działania prowadzone przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy. Zaproszeni goście mówią w niej m.in. o społecznej odpowiedzialności bydgoskich wodociągów.

- Przez 12-13 lat prowadziliśmy bardzo uciążliwe dla bydgoszczan roboty drogowe związane z realizacją dwóch dużych projektów inwestycyjnych. Przyszło nam do głowy, że w ramach rekompensaty zrobimy coś fajnego dla mieszkańców. I postanowiliśmy odnowić nieczynną fontannę przed Filharmonią Pomorską. Pomyśleliśmy, że skoro już mamy ją odnowić, to niech to będzie atrakcyjne miejsce – nie tylko woda, ale także światło i dźwięk. Tak narodziły się nasze koncerty przy fontannie - wspomina Marek Jankowiak, rzecznik MWiK.

Nasi eksperci rozmawiali też o innych działaniach miejskich wodociągów, dzięki którym oferta kulturalna Bydgoszczy jest coraz ciekawsza. Czego młodzież oczekuje od miasta w zakresie kultury? Czy te działania są w stanie zmienić mentalność bydgoszczan i przyczynić się do oszczędzania wody? Odpowiedzi na te pytania padają w naszej debacie „Woda okrągły rok”. Zachęcamy do obejrzenia ostatniej części naszej rozmowy w Muzeum Wodociągów.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]