WODA OKRĄGŁY ROK: o tym jak wodociągi wpływają na kulturę - część trzecia

Akcja specjalna WODA OKRĄGŁY ROK
Wideo
od 16 lat
Co ma woda wspólnego z kulturą? Dlaczego MWiK postanowił zainwestować w renowację zabytkowych obiektów na terenie Bydgoszczy? M.in. na te pytania w naszej debacie odpowiadali Marek Jankowiak, rzecznik MWiK i dr inż. Franciszek Bromberek z UTP.

Publikujemy dziś trzecią część debaty pt. „Woda okrągły rok”, w ramach której podsumowaliśmy działania prowadzone przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy. Zaproszeni goście mówią w niej m.in. o społecznej odpowiedzialności bydgoskich wodociągów.

- Przez 12-13 lat prowadziliśmy bardzo uciążliwe dla bydgoszczan roboty drogowe związane z realizacją dwóch dużych projektów inwestycyjnych. Przyszło nam do głowy, że w ramach rekompensaty zrobimy coś fajnego dla mieszkańców. I postanowiliśmy odnowić nieczynną fontannę przed Filharmonią Pomorską. Pomyśleliśmy, że skoro już mamy ją odnowić, to niech to będzie atrakcyjne miejsce – nie tylko woda, ale także światło i dźwięk. Tak narodziły się nasze koncerty przy fontannie - wspomina Marek Jankowiak, rzecznik MWiK.

Nasi eksperci rozmawiali też o innych działaniach miejskich wodociągów, dzięki którym oferta kulturalna Bydgoszczy jest coraz ciekawsza. Czego młodzież oczekuje od miasta w zakresie kultury? Czy te działania są w stanie zmienić mentalność bydgoszczan i przyczynić się do oszczędzania wody? Odpowiedzi na te pytania padają w naszej debacie „Woda okrągły rok”. Zachęcamy do obejrzenia ostatniej części naszej rozmowy w Muzeum Wodociągów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!