WODA OKRĄGŁY ROK: debata o bezpieczeństwie bydgoskiej wody -...

WODA OKRĄGŁY ROK: debata o bezpieczeństwie bydgoskiej wody - część pierwsza

Akcja specjalna WODA OKRĄGŁY ROK

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Czy źródła wody na terenie Bydgoszczy są bezpieczne? Czy bydgoszczanom zagraża zanieczyszczenie wody pitnej? M.in. na te pytania w naszej debacie odpowiadali Stanisław Drzewiecki, prezes MWiK i prof. dr hab. Jerzy Gaca z UTP.
Publikujemy dziś pierwszą część debaty pt. „Woda okrągły rok”, w ramach której podsumowaliśmy działania prowadzone przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy. Zaproszeni goście mówią w niej m.in. o bezpieczeństwie bydgoskiej wody.

- Zrealizowaliśmy w minionych latach dużą inwestycję, która miała na celu ochronę ujęć wody, a tym samym zapewnienie jej jakości i bezpieczeństwa. To był nasz główny cel. Nie rozbudowa kanalizacji, tylko ochrona zasobów wodnych jest najważniejszym działaniem, które muszą czynić wodociągi, aby ta woda, która jest dobra dzisiaj, była bezpieczna też w przyszłości. I zapewniam, że nasza technologia oczyszczania wody i bariery, które są postawione na jej trasie, czynią ja absolutnie bezpieczną. Planując tę technologię badaliśmy ją przez 5 lat pod kątem odporności na wszelkie możliwe zanieczyszczenia jakie się mogą w Brdzie pojawić i jestem pewien, że nie ma żadnego zagrożenia - zapewnia Stanisław Drzewiecki, prezes MWiK w Bydgoszczy.

Nasi eksperci rozmawiali też o głośnym wciąż problemie przedostawania się do wód gruntowych zanieczyszczeń z fabryki Nitrochemu. Czy nowa oczyszczalnia rozwiązuje problem? Czy władze robią wszystko, aby zażegnać niebezpieczeństwo? Jakie służby zajęły się tym problemem? Czy woda w naszych kranach jest i będzie bezpieczna? Odpowiedzi na te pytania padają w naszej debacie „Woda okrągły rok”. Zachęcamy do obejrzenia pierwszej części – kolejne pojawią się już wkrótce!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]