1 1 połowa

Wisła Kraków

1

1 1 połowa

• Wisła Płock po ponad 20 latach wygrywa domowe starcie z Wisłą Kraków! Druga połowa spotkania była dużo słabsza od pierwszej, ale gospodarze zdołali zdobyć gola na wagę trzech punktów - do siatki po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego trafił Damian Michalski. "Nafciarze" wygrali czwarty z ostatnich pięciu meczów i są już w grupie mistrzowskiej PKO Ekstraklasy. Wisła Kraków w tym sezonie wciąż pozostaje natomiast bez zwycięstwa na wyjeździe. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Wisła Płock wygrywa z Wisłą Kraków 2:1!

• Zderzenie Thomasa Daehne z Marcinem Wasilewskim. Potrzebuje pomocy medycznej gracz Wisły Kraków.

• Stefańczyk faulował Maka, w pole karne Wisły Płock wędruje nawet Michał Buchalik.

• Kontra Wisły Płock zakończona uderzeniem Kwietniewskiego. Złapał piłkę Buchalik.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Giorgi Merebaszwili, za niego Maciej Ambrosiewicz.

• Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Nieudane zagranie Savicevicia przed bramkę Wisły Płock. Piłka w rękach Daehne.

• Kontra Wisły Płock, Olaf Nowak padł w polu karnym po starciu z Rafałem Janickim, ale nie było tam mowy o faulu.

• Michał Mak dośrodkował z lewej strony na nogę Klemenza, obrońca Wisły Kraków posłał jednak piłkę bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Odpowiedź Wisły Kraków - mocne uderzenie Krzysztofa Drzazgi z powietrza zostało zablokowane przez Rzeźniczaka!

• Dominik Furman minął Jeana Carlosa i zagrał na prawą stronę do Kwietniewskiego, ale młody piłkarz gospodarzy wyszedł z piłką poza linię końcową.

• 4.317 kibiców ogląda dziś spotkanie z trybun stadionu w Płocku.

• Wisła Płock znów prowadzi! Po dośrodkowaniu Dominika Furmana piłka odbiła się od Marcina Wasilewskiego i trafiła do Damiana Michalskiego. Młody obrońca gospodarzy z najbliższej odległości wpakował natomiast futbolówkę do siatki!

• Mamy jeszcze analizę VAR - przy golu Michalskiego mógł być spalony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY PŁOCK! DAMIAN MICHALSKI!

• Michał Mak faulował Mikołaja Kwietniewskiego i zobaczył żółtą kartkę.

• Jean Carlos Silva dośrodkowywał z prawej strony boiska, po interwencji Rzeźniczaka złapał piłkę Daehne.

• Zmiana także w Wiśle Kraków. Za Macieja Sadloka na boisku melduje się Marcin Grabowski.

• Druga zmiana w Wiśle Płock. Kończy dzisiejszy występ Angel Garcia, wchodzi Mikołaj Kwietniewski.

• Wreszcie zrobiło się groźniej pod którąś z bramek! Angel Garcia popędził lewym skrzydłem, dograł do Dominika Furmana, ten podał piłkę Olafowi Nowakowi, lecz uderzenie rezerwowego wyłapał Buchalik!

• Nieudane zagranie Rasaka w pole karne. Futbolówka wylądowała w rękach bramkarza.

• Druga zmiana w Wiśle Kraków. Schodzi Chuca, za niego Jean Carlos Silva.

• Rasak dośrodkowywał przed bramkę z lewej strony boiska. Złapał futbolówkę Buchalik.

• Stefańczyk czysto wybił piłkę spod nóg Maka. Trzeba przyznać, że bardzo dobry mecz rozgrywa dzisiaj obrońca Wisły Płock.

• Bardzo słabe spotkanie rozegrał dziś Ricardinho. Zastąpił go Olaf Nowak.

• Rasak celnie uderzył z dystansu, lecz spokojnie złapał piłkę Buchalik.

• Kompletnie nieudane zagranie w pole karne gości z prawej strony boiska. Wisła Płock nie ma dziś pomysłu na sforsowanie obrony rywala.

• Ucierpiał w starciu z rywalem Damian Rasak, mamy przerwę w grze.

• Giorgi Merebaszwili uderzył sprzed pola karnego, ale piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Lukas Klemenz świetnie zatrzymał kontrę Wisły Płock, przecinając podanie Furmana.

• Daleko z bramki musiał teraz wychodzić Daehne. Bramkarz Wisły Płock nie popełnił błędu.

• Na początku drugiej połowy piłkarzom obu drużyn brakuje dokładności. Obrońcy gospodarzy poradzili sobie bez problemu z kolejnym dośrodkowaniem Maka.

• Furman dośrodkowywał z rzutu rożnego, niecelnie główkował jednak Michalski.

• Michał Mak dośrodkował w pole z lewej strony, ale wybił piłkę Rzeźniczak.

• Składna akcja Wisły Płock zakończona uderzeniem Ricardinho sprzed pola karnego. Po rykoszecie piłka przeszła nad poprzeczką.

• Od środka mecz wznowiła Wisła Płock. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końca pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Całkiem niezły mecz oglądamy na razie w Płocku. Gospodarze wyszli na prowadzenie na początku drugiego kwadransa dzięki uderzeniu z dystansu Dominika Furmana. W kolejnych minutach do Wisła Kraków miała jednak bardzo dużą przewagę. Stan meczu wyrównał Paweł Brożek, który w końcówce pierwszej połowy opuścił boisko z powodu kontuzji. Dwie bardzo dobre sytuacje miał także Michał Mak, ale jego uderzenia bardzo dobrze bronił Thomas Daehne. Czy w drugiej połowie "Biała Gwiazda" także zdominuje rywala? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Jakub Rzeźniczak wybił piłkę spod nóg Sadloka. Rzut rożny dla Wisły Kraków.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Paweł Brożek już poza boiskiem. Zastępuje go Krzysztof Drzazga.

• Paweł Brożek nie będzie mógł dokończyć tego spotkania. Kapitan Wisły Kraków doznał kontuzji i konieczna będzie zmiana.

• Michał Mak zagrał do Chuki, Hiszpan zdecydował się na uderzenie, ale nie była to udana próba.

• Giorgi Merebaszwili wpadł z prawej strony w pole karne, dograł do Mateusza Szwocha, lecz ten w dobrej sytuacji uderzył nieczysto i obok słupka!

• Wreszcie odpowiedzieli gospodarze. Po dośrodkowaniu w pole karne niecelnie główkował jednak Damian Michalski.

• Świetny strzał Maka i jeszcze lepsza interwencja Daehne! Gracz Wisły Kraków uderzył z linii pola karnego praktycznie w samo okienko bramki rywali, lecz golkiper gospodarzy przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Kamil Wojtkowski dośrodkował w pole karne na głowę Brożka, lecz tym razem napastnik Wisły Kraków uderzył w Daehne.

• Szybka akcja Wisły Kraków! Vullnet Basha zagrał długą piłkę do Brożka, ten świetnie obrócił się z piłką i zagrał do Michała Maka, lecz uderzenie ostatniego z graczy gości obronił Daehne!

• Po jednym celnym strzale oddali na razie piłkarze obu drużyn. Oba zakończyły się na golami!

• Mamy wyrównanie! Znakomity przerzut na lewą stronę boiska do Michała Maka, ten przyjął futbolówkę i minął od razu obrońcę, dośrodkował przed bramkę rywali, a Paweł Brożek z bliska wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY KRAKÓW! PAWEŁ BROŻEK!

• Blisko wyrównania "Biała Gwiazda"! Savicević zagrał prostopadłą piłkę do Sadloka na lewą stronę, ten dośrodkował do Kamila Wojtkowskiego, lecz strzał ostatniego z graczy Wisły Kraków zablokował Alan Uryga!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgrywał piłkę głową Janicki, lecz skończyło się niecelnym uderzeniem innego z krakowian.

• Szczęścia próbował także Sadlok, a po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Uderzał sprzed pola karnego Savicević, ale został zablokowany przez obrońcę.

• Marcin Wasilewski nieczystym wślizgiem przerwał kontrę Wisły Płock. Obrońca gości z żółtą kartką.

• Rafał Janicki dość przypadkowo mógł stanąć przed świetną szansą na wyrównanie, lecz bardzo dobrze w obronie zachował się Stefańczyk, wybijając piłkę, zanim ta dotarła do rywala.

• Prawą stroną ruszył Lukas Klemenz. Po jego dośrodkowaniu Wisła Kraków ma jeszcze rzut rożny.

• Nieudane dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gospodarzy. Bez problemu złapał piłkę Thomas Daehne.

• Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Wisła Płock długo rozgrywała piłkę, w końcu ta trafiła do Dominika Furmana, a kapitan "Nafciarzy" uderzył lewą nogą zza pola karnego. Zasłonięty Michał Buchalik nie miał większych szans, aby odbić lecącą tuż przy słupku piłkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY PŁOCK! DOMINIK FURMAN!

• Dwójkowa akcja Merebaszwiliego i Szwocha prawą stroną. Obrońcy Wisły Kraków poradzili sobie z dośrodkowaniem tego drugiego.

• Niezłe dośrodkowanie z prawej strony Cezarego Stefańczyka, piąstkuje piłkę Buchalik.

• Dominik Furman dośrodkowywał z rzutu wolnego, lecz posłał piłkę zdecydowanie zbyt nisko.

• Miał piłkę w polu karnym Mateusz Szwoch, lecz nie zdołał minąć obrońcy. Ostatecznie Vullnet Basha zagrał piłkę do Michała Buchalika, a ten wybił futbolówkę z pola karnego.

• Głębokie dośrodkowanie w pole karne Wisły Płock, łapie piłkę Thomas Daehne.

• Groźnie pod bramką gospodarzy! Vukan Savicević zagrał piętką do Macieja Sadloka, ten dośrodkował w pole karne, a Michał Mak uderzył z kilku metrów obok słupka!

• Na razie gospodarze częściej utrzymują się przy piłce, ale robią to głównie na własnej połowie.

• Przewrócił się w polu karnym Michał Mak, lecz nie było tam mowy o faulu - piłkarz "Białej Gwiazdy" po prostu stracił równowagę.

• Od środka rozpoczęła Wisła Kraków. Goście w czerwono-białych strojach, gospodarze na biało-niebiesko.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Łukasz Szczech. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie, a każde ze spotkań było wyrównane. Raz padł remis, po razie wygrywali piłkarze z Krakowa oraz Płocka. W obu przypadkach zwyciężała jednak drużyna, która akurat grała na wyjeździe.

• Wisła Kraków spisuje się w tym sezonie w kratkę - "Biała Gwiazda" balansuje na granicy pierwszej ósemki. Krakowianie wygrywali trzykrotnie, ale wszystkie trzy mecze rozgrywali przy Reymonta. Na wyjazdach drużyna Macieja Stolarczyka zdobyła tylko dwa punkty. Czy dziś przyjdzie przełamanie?

• Wisła Płock słabo rozpoczęła obecne rozgrywki. "Nafciarze" byli w strefie spadkowej, a z powodów osobistych po dwóch kolejkach z posady szkoleniowca zrezygnował Leszek Ojrzyński. Pod wodzą Radosława Sobolewskiego płocczanie spisują się ostatnio całkiem nieźle. Zaczęło się od przełamania w Szczecinie, później była wygrana nad ŁKS-em, bolesna i bardzo wysoka porażka z Zagłębiem Lubin, lecz także zwycięstwo nad Legią Warszawa. Jaką odsłonę drużyny zobaczymy dzisiaj? Dla Sobolewskiego dzisiejszy mecz będzie szczególny, bo jeszcze do niedawna był asystentem Macieja Stolarczyka w Wiśle Kraków.

• Tak prezentuje się wyjściowy skład oraz ławka Wisły Kraków:

• Oto pierwsza jedenastka oraz ławka rezerwowych Wisły Płock. Brakuje przede wszystkim strzelca zwycięskiej bramki z ostatniego meczu z Legią, Grzegorza Kuświka:

• Wczesnym niedzielnym popołudniem odbędzie się szóste spotkanie 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Wisła Płock zmierzy się w nim z Wisłą Kraków. Początek tego meczu o 12:30, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!