Wisła Nowe mistrzem piłkarskiej jesieni

TK
Goście z Chełmna trafili na dobrze dysponowaną drużynę Piotra Tomeckiego. Mimo braku pauzującego za kartki Igora Kucenki lider nie miał problemów ze skutecznością.

Worek z bramkami rozwiązał w 15 minucie Jacek Bojarowski wykorzystując podanie Piotra Tomeckiego. Grający trener wiślaków osobiście wpisał się dwukrotnie na listę strzelców.

<!** reklama left>- Za pierwszym razem nie pozostało mi nic innego, jak tylko strzelić gola po doskonałym podaniu od Sławka Sztuby. Drugą bramkę udało mi się zdobyć po zagraniu Wojciecha Cedro - powiedział Piotr Tomecki, grający trener Wisły Nowe.

Na 4:0 dla Wisły podwyższył w 67 minucie Jacek Kalinowski, sprawiając sobie urodzinowy prezent. Piątą bramkę dopisał na konto Wisły w 76 minucie Sławomir Sztuba, potwierdzając swą doskonałą grę w tym spotkaniu. Dziesięć minut przed końcem meczu trener Tomecki dokonał zmiany na bramce, wpuszczając na boisko debiutanta, Mateusza Rauchflausza, który na swoje nieszczęście zdążył w tym czasie wpuścić bramkę.

- Nie miał żadnych szans na obronę tego strzału. Przy takim wyniku, jaki osiągnęliśmy, chciałem po prostu dać mu szansę debiutu - usprawiedliwiał swego bramkarza trener.

Skład Wisły: Mielcarski (80’ Rauchflausz), Petla, Wszołek, Cedro, Biżek, Sztuba (75’ Raczyński), J. Bojarowski, K. Bojarowski (35’ Filip), Grajewski, Kalinowski, Tomecki (65’ Łakiszyk).

Gromowi Osie nie udał się wyjazd do Tucholi. Podopieczni Waldemara Brachuckiego przegrali z Tucholanką 0:1.

- Decydującego gola straciliśmy, gdy jeden z naszych obrońców próbował wybić piłkę piętą i trafiła ona na jedenasty metr do napastnika gospodarzy, który uderzył w poprzeczkę, ale jego strzał dobił kolega - relacjonuje trener.

Grom stworzył sobie kilka okazji, ale żadnej nie potrafił wykorzystać. Binerowski z rogu „piątki” przerzucił piłkę tuż nad poprzeczką, a Pokora próbując lobować bramkarza minimalnie się pomylił.

- W drugiej połowie mieliśmy drobne przestoje. Gdybyśmy zagrali cały czas agresywniej, to mogliśmy wywieźć z Tucholi przynajmniej remis - ubolewa trener Brachucki.