Wisła Kraków 2 - 2 Jagiellonia Białystok

2 1 połowa

Jagiellonia Białystok

2

0 1 połowa

• Jeszcze strzał Marko Kolara broni Marian Kelemen i sędzia kończy to spotkanie! Jagiellonia zrównała się punktami z Legią, ale nadal zostaje na pozycji nr 3.

• Zdenek Odrasek trafia do notesu sędziego.

• Patryk Klimala zmienia Karola Świderskiego i wszystkie zmiany są już wykorzystane.

• Bartosz Kwiecień posłał piłkę w trybuny. Decyzja o strzale kompletnie nieuzasadniona.

• Lukas Klemenz fauluje rywala i zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

• Novikovas dograł w pole karne rywala, ale spokojnie broni Mateusz Lis. Sędzia natomiast dolicza 5 minut.

• Mateusz Machaj melduje się na murawie, w miejsce Marko Poletanovicia.

• Ależ teraz mógł nastąpić zwrot akcji! Jagiellonia cały czas atakuje, a teraz to Zdenek Ondrasek był bardzo blisko zdobycia bramki! Zabrakło dosłownie centymetrów!

• Kolejne świetne, kierunkowe przyjęcie Poletanovicia. Tym razem jednak zabrakło strzału na bramkę.

• Paweł Brożek zmienia Dawida Korta, czyli wszystkie zmiany w Wiśle zostały wykorzystane.

• Fatalne dośrodkowanie Cilliana Sheridana... piłka nawet nie było blisko jego kolegów z zespołu.

• Arvydas Novikovas wpadł w pole karne, uderzył po krótkim rogu, ale po raz kolejny dzisiaj świetnie broni Mateusz Lis.

• Pierwsza zmiana w ekipie Jagiellonii. Martin Pospisil zmieniony przez Bartosza Kwietnia.

• Tibor Haliliović wchodzi, a schodzi Patryk Plewka.

• Lukas Klemenz doszedł do zagranej piłki, ale jego strzał głową szybuje nad bramką.

• Co teraz zrobił Arvydas Novikovas! Piłka spadła mu na 5 metr i zawodnik Jagiellonii uderzył 10 metrów nad bramką! Teraz może sobie pluć w brodę.

• Kibice gości oczekują trzeciego gola!

• Jakub Bartosz wchodzi na murawę w miejsce Martina Kostala.

• Arvydas Novikovas wchodzi na wyższe obroty! Litwin oddał znakomity strzał, ale Mateusz Lis tym razem zdołał to obronić!

• Arvydas Novikovas zrobił wszystko idealnie. Świetnie pokazał się do podania, opanował piłkę perfekcyjnie, a później dograł prosto na głowę Sheridana!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cillian Sheridan i mamy remis! Zmasowany atak przynosi efekt!

• Arvydas Novikovas minął rywala, uderzał z bardzo daleka, ale piłka znacznie minęła bramkę.

• Marko Poletanović znakomicie opanował piłkę i uderzył bez zastanowienia! Świetny strzał i Mateusz Lis nie miał żadnych szans.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marko Poletanović zdobywa bramkę kontaktową!

• Ależ zamieszanie pod bramką Wisły! Znowu jednak Mateusz Lis stanął na wysokości zadania!

• Martin Pospisil ukarany żółtą kartką.

• Marko Poletanović oddał świetny techniczny strzał, ale piłkę odbił Mateusz Lis. Młody golkiper chwilę później znowu uratował swój zespół parując uderzenie głową Świderskiego!

• Ależ zmarnowana szansa Sheridana! Irlandczyk otrzymał świetne podanie, ale nie trafił w bramkę z 5 metrów!

• Obaj zawodnicy na szczęście wracają do gry. Taras Romańczuk musiał założyć na głowę specjalny opatrunek.

• Vullnet Basha i Taras Romańczuk zderzyli się głowami w walce o górną piłkę. Potrzebna jest pomoc medyczna i jednocześnie trzymamy kciuki, aby nic poważnego się nie stało.

• Marko Kolar ładnie dośrodkował, ale tym razem Lukas Klemenz nie popełnia błędu.

• Jagiellonia rozpoczęła drugą połowę!

• Koniec pierwszej części meczu! Jak na razie Wisła prowadzi zdecydowanie zasłużenie! Punktują wyżej notowanych rywali bez żadnego problemu. Goście mają wiele problemów z grą defensywną.

• Dawid Kort zostaje ukarany żółtą kartką.

• Piłkarze gości mają spore pretensje do sędziego. Wydawało się, że Taras Romańczuk był faulowany pod polem karnym rywala. Gwizdek sędziego milczy.

• Mateusz Lis pewnie wyłapuje wszystkie piłki posyłane w pole karne przez zawodników rywala.

• Zdenek Ondrasek wygrał pojedynek główkowy, piłką przeleciała między nogami Klemenza i Kolar wykorzystał sytuację sam na sam!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marko Kolar znowu wykorzystuje błędy defensorów Jagiellonii!

• Potężne uderzenie Tarasa Romańczuka. Szkoda, że piłka trafiła prosto w Mateusza Lisa.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez zawodników Wisły. Rafał Pietrzak wpadł w pole karne, uderzył, ale świetnie broni Kelemen.

• Taras Romańczuk miał dobry pomysł. Chciał prostopadle wypuścić w bój swojego kolegę. W ostatniej chwili jednak Rafał Pietrzak przerwał tę akcję.

• Jagiellonia ma dzisiaj spore problemy z rozegraniem piłki. Kompletnie brakuje dokładności.

• Karol Świderski dogrywa w pole karne. Piłka ostatecznie zostaje jednak wybita.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Nemanja Mitrović kompletnie pogubił się przy wybiciu piłki i Marko Kolar skierował ją do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marko Kolar wykorzystuje błąd defensywy rywala!

• Oba zespoły na razie "badają się" wzajemnie. Nie widać chęci mocniejszego ataku.

• Dośrodkowanie Sheridana zostało powstrzymane przez Wasilewskiego.

• Martin Kostal wpadł w pole karne, ale jego strzał z ostrego kąta ląduje w rękawicach Kelemena.

• Mateusz Lis uprzedza Novikovasa! Pachniało tutaj golem.

• Przemysław Frankowski notuje ostre wejście na samym początku meczu. Wyglądało to groźnie, ale wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

• Pierwszy gwizdek dał znak do rozpoczęcia meczu!

• "Jak długo na Wawelu..." rozniosło się po trybunach! To oznacza, że zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę!

• Na pierwszy rzut oka w 11 z Białegostoku widać jeden spory problem. Na środku obrony zabraknie Ivana Runje, a zastąpi go Lukas Klemenz. Nie od dziś wiadomo jak ważnym ogniwem w układance Ireneusza Mamrota jest Chorwat.

• Jagiellonia spróbuje dzisiaj wykorzystać fakt, że jutro odbędzie się bezpośredni pojedynek pomiędzy Lechią Gdańsk, a Legią Warszawa. Żółto-czerwoni będą trzymać kciuki, aby tam padł remis, gdyż taki wynik i zwycięstwo nad Wisłą pozwoli im złapać kontakt z Lechią i wyprzedzić mistrzów Polski.

• Serdecznie z Państwem wita się Bartłomiej Modzelewski! Za nieco ponad 20 minut Tomasz Kwiatkowski użyje gwizdka po raz pierwszy!

• Wisła Kraków coraz mocniej pogrąża się w kłopotach finansowych. Mecz z Jagiellonią Białystok, która od dłuższego czasu znajduje się w czołówce zespołów Lotto Ekstraklasy ma być tym, który przełamie sytuację Białej Gwiazdy.