Wiemy, kiedy i z kim Zawisza zacznie wiosnę. Ale gdzie? [TERMINARZ]

Fragment meczu na stadionie przy ul. Sielskiej na inaugurację sezonu B klasy: Wisła Fordon - SP Zawisza Bydgoszcz 2:1. Filip Kowalkowski
SP Zawisza Bydgoszcz, współlider rozgrywek B klasy (grupa III), w rundzie jesiennej swoje mecze jako gospodarz rozgrywał w Potulicach. Wiosną ma w Bydgoszczy - tylko gdzie? Na razie znamy terminarz.

Na inaugurację sezonu SP Zawisza przegrał pechowo po samobójczym golu 1:2 z Wisłą Fordon. Spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Sielskiej w Fordonie. Kto wie, czy tam też nie dojdzie do rewanżu?

Przypomnijmy, że jesienią SP Zawisza swoje mecze jako gospodarz rozgrywał na boisku Dębu Potulice. Po negocjacjach powołanego w ratuszu specjalnego zespołu radnych, prezydent Rafał Bruski zmienił swoje stanowisko na „nie” dla ligowego zespołu SP Zawiszy.

Zaproponował do wyboru jedno z pięciu boisk następujących klubów:

CWZS (przy ul. Gdańskiej, ew. Sielskiej), Polonii (przy ul. Sportowej), Chemika (przy ul. Glinki), Gwiazdy (przy ul. Bronikowskiego) i KKP (przy ul. Słowiańskiej).

Wiadomo już, że pod uwagę nie będzie brana Polonia.

O tym, gdzie zagrają w Bydgoszczy piłkarze SP Zawiszy, zadecydować ma jeden z administratorów obiektów. Na razie wszyscy wymienieni mają dostać od zespołu negocjacyjnego zaproszenie do rozmów.

A tymczasem seniorzy SP Zawiszy przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną w połowie stycznia. Ale już teraz wiedzą, że pierwszy mecz – z Wisła Fordon - rozegrają w pierwszy weekend kwietnia (1/2). W rozgrywkach będzie mała przerwa - 15/16 kwietnia to weekend świąteczny. Koniec ligi zaplanowano na 17/18 czerwca 2017 roku.