Więcej pociągów do Warszawy....

Więcej pociągów do Warszawy. PKP Intercity przedstawia rozkład jazdy na sezon 2018/2019 dla województwa kujawsko-pomorskiego

Materiał informacyjny PKP

Aktualizacja:

Polska

Więcej pociągów do Warszawy.  PKP Intercity przedstawia rozkład jazdy na sezon 2018/2019 dla województwa kujawsko-pomorskiego
1/4
przejdź do galerii
Więcej pociągów z Bydgoszczy, więcej połączeń z Torunia i Bydgoszczy do Warszawy, nowe połączenia nad morze – to najważniejsze zmiany dla województwa kujawsko-pomorskiego w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać 9 grudnia 2018 r.
PKP Intercity przygotowało dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego kilka nowości w rozkładzie jazdy na sezon 2018/2019. TLK Ustronie relacji Przemyśl – Kołobrzeg będzie kursować trasą okrężną, dzięki czemu przejedzie przez Inowrocław i Toruń. Przywrócony zostanie nocny pociąg TLK Rozewie relacji Gdynia – Bielsko Biała. Skład będzie mieć postoje m.in. w Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

W wakacje PKP Intercity uruchomi nocne połączenie TLK Mierzeja relacji Lublin – Hel, pociąg zatrzyma się m.in. w Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy i Trójmieście. Grupa wagonów z tego składu będzie odłączana w Bydgoszczy i przez Piłę oraz Białogard pojedzie do Kołobrzegu. Sezonowo z Bydgoszczy do Kudowy-Zdroju, prowadząc dodatkową grupę wagonów, pojedzie pociąg TLK Halny.

Zwiększy się liczba połączeń z Torunia i Bydgoszczy do Warszawy, będzie to odpowiednio 10 i 11 par pociągów.

Podróż warto planować z wyprzedzeniem

Osoby, które planują podróże z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne promocje. Oferta Wcześniej obejmuje wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem.

Podróże weekendowe i rodzinne mogą być tańsze

Oferta weekendowa umożliwia wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

Szczegółowe informacje dla pasażerów

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).


………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Każdego dnia uruchamia około 360 pociągów oraz realizuje największy w historii Spółki program inwestycyjny w tabor i zaplecza techniczne. W ramach strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” Spółka wyda ok 7 mld zł na wyższy komfort pasażerów. W ramach strategii Spółka kupi i zmodernizuje wagony, lokomotywy, składy zespolone oraz przebuduje stacje postojowe. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]