Wczoraj trzy, wkrótce więcej!

Wczoraj trzy, wkrótce więcej!

Michał Sitarek

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Wczoraj trzy, wkrótce więcej!
Wczoraj otwarto trzy nowe orliki. Jedno z boisk powstało na Miedzyniu. Orliki w pierwszej kolejności budowane są w największych dzielnicach.
Wczoraj trzy, wkrótce więcej!

Wczoraj otwarto trzy nowe orliki. Jedno z boisk powstało na Miedzyniu. Orliki w pierwszej kolejności budowane są w największych dzielnicach.


- Wcześniej też były tu boiska, ale nie takie - mówi Adrian Strzyżyński, uczeń Zespołu Szkół nr 8 przy Pijarów. - Fajnie się tam grało, dopóki nie powstał PoloMarket. Od tego czasu musieliśmy uważać, by piłka nie trafia w szybę. Teraz nie będzie problemu, bo teren jest ogrodzony siatką.


Mieszkańcy Miedzynia chcieliby więcej takich inwestycji. - Nasz dzielnica jeszcze długo nie będzie przypominać miasta - mówi pani Małgorzata z ul. Maciaszka. - Sporo ulic jest dobrze wykonanych. To, oczywiście, ważne. Brakuje jednak możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Można iść na spacer do lasu albo nad Kanał Bydgoski, ale co poza tym? Najbardziej żal mi jednak basenu na Nakielskiej. Kiedyś to do nas przyjeżdżali mieszkańcy innych dzielnic. Dziś to my jeździmy na „Astorię” albo na „Perłę” na Wyżynach.


W przyszłym roku powstaną kolejne orliki. - Wczoraj zajęcia rozpoczęły się na trzech nowych tego typu obiektach - mówi prezydent Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz. - Oprócz Miedzynia, boiska otwarte zostały też w Fordonie na Kromera i na Błoniu przy ul. Stawowej. W przyszłym roku zaplanowaliśmy powstanie kolejnych trzech obiektów. Wytypowaliśmy szkoły na Wyżynach przy Grzymały-Siedleckiego, na Górzyskowie przy Kcyńskiej i w Fordonie - przy ul. Duracza. Podstawowym kryterium jest zawsze liczba młodzieży, która skorzysta z takiego obiektu. Mam świadomość tego, że taki obiekt przydałby się również przy szkole w Opławcu. Niestety, w porównaniu z innymi osiedlami uczęszcza do niej znacznie mniej uczniów. Tymczasem zależy mi, by racjonalnie wydawać pieniądze.


Inwestycje sfinansowały Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski i gmina. W ramach realizacji projektu powstały dwa ogrodzone boiska - piłkarskie oraz wielofunkcyjne, przeznaczone do gry w koszykówkę i siatkówkę. Obiekty wyposażono w sprzęt. Przy orlikach znajdują się również budynki sanitarno-szatniowe.


Powody do zadowolenia mogą mieć również uczniowie z Czyżkówka. Co prawda, nie ma tam na razie szans na nowe boisko, ale kończy się rozbudowa sali gimnastycznej. Nowy parkiet ma wymiary 20 na 40 metrów. Powstała przy nim również niewielka widownia. Uczniowie będą mogli tam ćwiczyć w II semestrze przyszłego roku.


Warto wiedzieć  • Orlik na Miedzyniu jest już 75 tego typu obiektem w Kujawsko-Pomorskiem. W tym roku zbudowano 31 orlików. Do 2012 roku na terenie województwa ma ich powstać około 200.Zobacz galerię: Wczoraj trzy, wkrótce więcej!

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo