W Stambule jeszcze nigdy nie stanął na podium

W niedzielę na torze Istanbul Park odbędzie się GP Turcji - siódma eliminacja mistrzostw świata samochodowej Formuły 1.

Dwa tygodnie temu w GP Monako Robert Kubica zajął trzecie miejsce (zwyciężył Australijczyk Mark Webber). Jak będzie tym razem? Polski kierowca studzi optymizm, ale liczy na lepszy wynik niż 9 maja w Hiszpanii (ósma lokata). Kierowcy obiekt w Turcji uważają za najlepszy z nowych torów w Formule 1.

- Najlepszym miejscem do wyprzedzania jest końcówka okrążenia, przed zakrętem numer 12. Można tutaj jechać bok w bok, ale mamy ograniczoną przyczepność. Ktoś musi popełnić błąd, aby możliwe było wyprzedzenie - uważa polski kierowca zespołu Renault. - Jeżeli natomiast chodzi o ustawienie bolidu, to musimy mieć kompromis między pierwszym a ostatnim sektorem - dodaje.

<!** reklama>W Turcji Polak jeszcze nie stanął na podium. Najlepsze miejsce - czwarte - zajął w 2008 roku. W ubiegłym roku był siódmy.

Kubica w klasyfikacji generalnej MŚ zajmuje aktualnie szóste miejsce (59 pkt). Liderem jest Mark Webber - 78 pkt.

Program zawodów o GP Turcji. Sobota: godz. 13.00 kwalifikacje. Niedziela: 14.00 GP Turcji. Relacje w Polsacie.(nad, www.sportowefakty.pl)

Fakty

• Klasyfikacja kierowców Formuły 1 po sześciu eliminacjach mistrzostw świata: 1. Mark Webber (Australi, Red Bull) 78 pkt, 2. Sebastian Vettel (Niemcy, Red Bull) 78, 3. Fernando Alonso (Hiszpania, Ferrari) 75, 4. Jenson Button (Wielka Brytania, McLaren) 70, 5. Felipe Massa (Brazylia, Ferrari) 61, 6. Robert Kubica (Renault) 59.