W niedzielę 27. Finał Wielkiej Orkiestry. Jakie atrakcje...

W niedzielę 27. Finał Wielkiej Orkiestry. Jakie atrakcje zaplanowano w Bydgoszczy?

jt

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Koncert 27. Finału WOŚP odbędzie się przed Torbydem

Koncert 27. Finału WOŚP odbędzie się przed Torbydem ©Dariusz Bloch/kolaż

Seanse filmowe czy wymyBAJA w MCK, zwiedzanie i granie w Muzeum Konsol i Gier Wideo Prehistoria.pl, taneczne warsztaty oraz bezpłatne badania w Studio Tańca Bailamos, otwarty trening w As Box oraz dwa dni koncertowania uczniów Szkoły Yamaha w Muzeum Wodociągów. Koncert, pokazy, kuchnia polowa, militaria i motocykliści przed Torbydem, a na tafli lodowiska towarzyski mecz hokeja - tak zapowiada się 27. Finał WOŚP w Bydgoszczy. Wszędzie wstępem na wydarzenia jest datek do orkiestrowej puszki.
Koncert 27. Finału WOŚP odbędzie się przed Torbydem

Koncert 27. Finału WOŚP odbędzie się przed Torbydem ©Dariusz Bloch/kolaż

„Pomaganie jest dziecinnie proste” - pod takim hasłem w niedzielę odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane są na zakup urządzeń medycznych dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Na jakie atrakcje można liczyć w Bydgoszczy?

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty taneczne dla dzieci (godz. 10), pokaz najnowszych polskich filmów animowanych dla przedszkolaków (Małe Animocje, godz.
11.30) czy film „Na linii wzroku” (dla widzów w wieku 9+), a także wymyBAJĘ (spektakl improwizowany dla dzieci, godz. 12.45). Uwaga, na seanse filmowe i wymyBAJĘ obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MCK.

Na zwiedzanie w godz. 12-17 zaprasza Muzeum Konsol i Gier Wideo Prehistoria.pl (ul. Grzymały-Siedleckiego 27), gdzie będzie można nie tylko zobaczyć unikatowe eksponaty, ale i zagrać w dawne gry jak Super Mario Bros., Chip ‘n’ Dale, Contra, Pac-Man i wiele innych.


27. Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Czy będzie kolejny rekord?Już w sobotę od 13.00, a w niedzielę od 12.30 w Muzeum Wodociągów (ul. Gdańska 242) trwać będzie Festiwal Uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha.

W niedzielne południe As Box zaprasza na otwarty trening przygotowujący do biegów z przeszkodami.

Na zajęcia taneczne w niedzielę od 14.00 zaprasza Studio Tańca Bailamos, którego tancerze dadzą też pokazy na scenie koncertu WOŚP, jaki odbędzie się przed Torbydem w godz. 12-20.20. Na scenie wystąpią, m.in.: So Let’s Chunky (godz. 15), Bzyk i Sztajemka (godz. 16), Mjut (godz. 17), BydziaComBand (godz. 18). Tradycyjnie o godzinie 20 będzie puszczone Światełko do nieba.

Przed Torbydem pojawią się też militarne auta, będzie kuchnia polowa z grochówką i barszczem, a także motocykliści z Bydgoskiego Bractwa HD oraz Moto DawcyUśmiechu. Natomiast o 13.00 na lodowisku Torbydu zacznie się mecz hokeja BTH Bydgoszcz - BKS Bydgoszcz.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland zagości w Szkole Tańca Bailamos, gdzie młodzi medycy bezpłatnie zbadają poziom cukru, zmierzą ciśnienie oraz wyjaśnią, dlaczego palenie papierosów jest szkodliwe i co możesz zrobić, żeby je rzucić. Medycy będą też zachęcać, by rejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Na maluchów tradycyjnie będzie czekał Szpital Pluszowego Misia, gdzie najmłodsi będą mogli wyleczyć swojego pluszaka, by przekonać się, że wizyta u lekarza i badania to nic strasznego.

Szczegółowy program TUTAJ

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo