W koronie mistrza

Sławomir Ciara
Finał drużynowych mistrzostw Polski na korzyść juniorów i kadetów z naszego regionu, którzy pokonali rówieśników z Wielkopolski 5:4.

W trzydniowym turnieju w zapasach stylu wolnym startowało w Białogardzie 12 wojewódzkich ekip. O mistrzowskie laury zespoły ubiegały się w dwóch grupach (po 6 w każdej).

<!** reklama left>- Trafiliśmy do silnej stawki i nie myślałem, że tak łatwo sobie poradzimy - powiedział Maciej Zakowicz, trener-koordynator Kujawsko-Pomorskiego Związku Zapaśniczego.

Wyniki w grupie uzyskane przez naszych zapaśników: z województwem podkarpackim i warmińsko-mazurskim po 9:0, łódzkim 8:1, opolskim 6:3 oraz podlaskim 7:2. Reprezentancji woj. kujawsko-pomorskiego w grupie zajęli bezapelacyjnie 1 miejsce i w finale spotkali się z woj. wielkopolskim, które pokonali 5:4.

- To był pierwszy złoty medal w historii zapasów w stylu wolnym w naszym regionie - z zadowoleniem podsumowała występ młodych zawodników Wiesława Strzelecka, kierownik zespołu.