Uniwersjada 2017. Pierwszy polski medal w taekwondo

Paweł Hochstim
Aleksandra Kowalczuk zdobyła srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w taekwondo. Zawodniczka poznańskiego AZS w finale kategorii +73 kg przegrała złotym punktem w dogrywce z Koreanką Saebom An.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam otworzyć worek medalowy dla mojego sportu. Wreszcie mam medal, którym będę mogła się pochwalić, taką wisienkę. Wcześniej zdobywałam medale na Mistrzostwach Europy juniorów - powiedziała Kowalczuk.

Co ciekawe, medal Kowalczuk jest pierwszym w historii zdobytym przez reprezentantów Polski w taekwondo w historii uniwersjad.

Srebrna medalistka uprawia taekwondo od dziewięciu lat. - Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, że mogłabym trenować inny sport. Poszłam kiedyś na trening, spodobało mi się i już zostałam - opowiada.

Materiał oryginalny: Uniwersjada 2017. Pierwszy polski medal w taekwondo - Dziennik Łódzki