Do wyścigu wynagrodzeń dołączyło Tesco, którego pracownicy będą od lipca zarabiać o 130 zł więcej. W walce o klientów nie może konkurować z Lidlem czy Biedronką, ale uległo presji płacowej. Tymczasem zainteresowani pracą w handlu najchętniej wybierają Ikeę.

Najniższe wynagrodzenie dla pracowników Tesco, którzy mają za sobą przynajmniej trzymiesięczny staż, wzrosło w lipcu do 2600 zł brutto - poinformowała firma. Obecnie minimalna płaca w tej sieci wynosi 2345 zł.

Zarobki w Biedronce. Ile tam się zarabia?

Jeronimo Martins wyjaśnia, że rozpoczynający tutaj pracę jako sprzedawcy-kasjerzy na pełen etat mogą zarobić co najmniej 2650 zł brutto miesięcznie, by po trzech latach dojść do poziomu minimum 2950 złotych.


Lidl i polscy dostawcy. "Zaufaniu towarzysz wysoka jakość".

Ponadto osoby na tym stanowisku mogą liczyć na uznaniową premię kwartalną w wysokości do 500 zł brutto w zależności od wyników. W tym roku Biedronka podniosła też wynagrodzenia magazynierów, którzy, w zależności od stanowiska, stażu pracy oraz lokalizacji zarabiają od 3050 zł do 4 tys. zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za brak nieobecności.

Zarobki w Lidlu. Ile tam się zarabia?

Więcej od Biedronki płaci Lidl. Od marca pracownicy sklepów zarabiają od 2 800 do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku sieć gwarantuje wzrost płacy do poziomu od 2950 do 3750 zł brutto, a po dwóch latach stażu od 3150 do 4050 zł brutto. Przedstawiciele Lidla twierdzą, że rosnąca presja płacowa nie jest dla nich wyzwaniem, bo regularnie podnoszą pensje.


TYLE ZARABIAJĄ PRACOWNICY LIDLA CZY BIEDRONKI - KLIKNIJ W GALERIE.

Zarobki w Kauflandzie i Auchan,. Tyle zarabiają!

W Kauflandzie kasjerzy mają wynagrodzenia na poziomie 2600-3400 zł brutto, w zależności od miasta. Po przepracowaniu roku otrzymują podwyżkę o 100 zł brutto, po dwóch i trzech latach pracy dostają kolejne - po 100 zł brutto.

Zarobki w Auchan to na razie 2150 zł brutto miesięcznie plus premia - do 250 zł.

Minimalna pensja w Ikei to z kolei 20 zł brutto za godzinę. Decyzje o podwyżkach dla poszczególnych pracowników są podejmowane indywidualnie, w ramach corocznego procesu oceny wyników pracy. Ikea należy do czwórki najlepszych firm handlowych na terenie Polski, w której kandydaci chcieliby znaleźć zatrudnienie. Wynika to ósmej edycji rankingu najbardziej pożądanych pracodawców, opublikowanego przez firmę Antal.

Lidl, Biedronka, Kaufland. Tyle pracownicy tych sklepów dostaną na święta!

Średnio 400-500 zł na święta otrzymają pracownicy w regionie. Będą też tacy, którym gwiazdor sprezentuje znacznie więcej. Niektórzy nie dostaną nic. Zobacz ile dostaną pracownicy sieci Biedronka, Kaufland i Lidl.
Gwiazdor przyjdzie do pracowników Kauflanda. Dostaną paczki z produktami spożywczymi oraz bony na zakupy w sklepach tej sieci o wartości do 550 zł.

Więcej informacji o świątecznych premiach w artykule: Lidl, Biedronka, Kaufland. Tyle pracownicy tych sklepów dostaną na święta!