Turniej jesienny zakończył rok zmagań

Iwona Matusiak
Organizator zawodów, Henryk Dera (trzeci od prawej) wraz z nagrodzonymi osobami
Organizator zawodów, Henryk Dera (trzeci od prawej) wraz z nagrodzonymi osobami Iwona Matusiak
W Szubińskim Domu Kultury odbył się czwarty w tym roku, tym razem jesienny, Turniej Par w Brydżu Sportowym na zapis maksymalny.

Do Szubina tradycyjnie już zjechali brydżyści z całego regionu, którzy rywalizowali w turnieju jesiennym. Wystartowało łącznie 27 par z: Bydgoszczy, Nakła, Włocławka, Koronowa, Solca Kujawskiego, Rogowa, Kcyni i Szubina. Turniej był jednocześnie ostatnim z zawodów w klasyfikacji długofalowej, obejmującej cały rok.

Pierwsze miejsce zajęła para Henryk Dera i Konrad Grempka (SDK Szubin), mając na koncie 39 punktów. Drugie miejsce zdobył duet Bogusz Nalazek i Tadeusz Wasilewski (Forta Rogowo), którzy zdobyli 36 punktów, natomiast na trzecim miejscu znaleźli się Zdzisław Zachwieja i Andrzej Jarmużek (MLKS Solec Kujawski) - 33 punkty.

- Zawody są zawsze świetnie przygotowane, a rywalizacja jest na wysokim poziomie i to są główne powody, dla których chce się tutaj przyjeżdżać cztery razy do roku. Czasami chciałoby się tu być nawet częściej - mówili zadowoleni brydżyści.

W rywalizacji długofalowej za 2014 rok zwycięzcami zostali: Dariusz Bartoś, Aleksander Tomczak (obaj TKKF Szubin) i Bogdan Najmrodzki (Czarni Nakło). Kolejne miejsce ex aequo zajęli Bogusz Nalazek (Forta Rogowo) i Mariusz Błażyński (TKKF Szubin).

Z zawodników sekcji brydża przy SDK najwyżej w tej klasyfikacji uplasowali się Zbigniew Pełka (24. miejsce), Henryk Dera (25. lokata), Tomasz Gryglewicz (28. pozycja).

Puchar za pierwsze miejsce w punktacji długofalowej turniejów brydżowych 2014 roku, w drodze losowania wśród zajmujących pierwsze miejsca, otrzymał Dariusz Bartoś. Kolejny turniej w Szubińskim Domu Kultury, organizowany przez działająca tam sekcję brydżową, odbędzie się w roku 2015, będzie to zimowa edycja turnieju.