Trzynastka reprezentanta kraju

Sławomir Pawenta, PAP
Dwie bramki dla drugoligowego Southampton strzelił Grzegorz Rasiak w wyjazdowym spotkaniu z Hull City.

<!** Image 2 align=right alt="Image 39527" sub="Grzegorz Rasiak nie zwalnia tempa. Reprezentant Polski w tym sezonie zdobył dla angielskiego Southampton trzynaście bramek">Zespół Polaka wygrał 4:2 (2:2). Rasiak zdobył już w tym sezonie trzynaście goli.

Zmienił Gravesena

Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 19 i 75 minucie spotkania. Southampton zajmuje w tabeli piąte miejsce tracąc cztery punkty do lidera - Birmingham City.

Maciej Żurawski strzelił w 72 minucie bramkę dla Celticu Glasgow w wygranym (1:0) przez zespół lidera szkockiej ekstraklasy meczu z Aberdeen.

Żurawski, który wszedł na boisko w 67 minucie meczu zmieniając Thomasa Gravesena, pięć minut później wpisał się na listę strzelców. W zespole z Glasgow całe spotkanie rozegrał Artur Boruc.

Celtic jest liderem szkockiej ekstraklasy piłkarskiej, mając 44 pkt. Na drugim miejscu, ze stratą aż 16 pkt do lidera, jest jego lokalny rywal - Glasgow Rangers.

<!** reklama left>Piłkarz reprezentacji Polski Euzebiusz Smolarek zapewnił zwycięstwo Borussii Dortmund w meczu ligowym 15. kolejki Bundesligi z VfL Wolfsburg. Zwyciężył zespół Borussii 1:0, Smolarek strzelił zwycięską bramkę w 90 minucie spotkania.

W drużynie gości zabrakło skrzydłowego naszej kadry Jacka Krzynówka, który zmaga się z kontuzją.

To piąty gol Polaka zdobyty w Bundeslidze w tym sezonie. Pięć bramek na koncie także inny Polak Artur Wichniarek z Arminii Bielefeld.

Drugi gol Niedzielana

Andrzej Niedzielan zdobył bramkę dla NEC Nijmegen w wygranym w sobotę 2:0 (1:0) meczu z ADO Den Haag. Polak strzelił gola w 45 minucie spotkania.

Drugą bramkę dla zespołu Niedzielana zdobył Ferne Snoyl w 67 minucie.

Po 15 kolejkach drużyna Niedzielana zajmuje 9. miejsce w tabeli ekstraklasy, z dorobkiem 18 pkt. Prowadzi PSV Eindhoven - 37 pkt.