Trzykrotnie lądował najdalej

rk, PAP
Adam Małysz wygrał kwalifikacje do środowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbędzie się w Klingenthal. W zawodach wystąpi cała czwórka Polaków.

<!** reklama right>Małysz, który był najlepszy w dwóch wtorkowych treningach, w kwalifikacjach także okazał się bezkonkurencyjny. Za skok na odległość 139,5 m otrzymał notę 141,1 pkt i wyprzedził Austriaka Arthura Pauli (138 m). Trzecie miejsce zajął drugi Austriak, wicelider PŚ Gregor Schlierenzauer (137,5 m).

Pozostali też nieźle

W dzisiejszym konkursie wystąpią wszyscy czterej Polacy zgłoszeni do zawodów. W kwalifikacjach Kamil Stoch zajął 17. miejsce, skacząc na odległość 128 m, za co otrzymał 118,4 pkt. Piotr Żyła był 21. ze skokiem 126 m i notą 113,3 pkt. Wśród 50 zawodników, którzy się zakwalifikowali, znalazł się także Robert Mateja, który zajął 32. miejsce po skoku na odległość 120,5 m i notą 103,4 pkt. Dodajmy, że w Klingenthal nie startuje lider klasyfikacji PŚ Norweg Anders Jacobsen.

Dogoni Niemca?

W środę Małysz może zrównać się w zestawieniu zawodników z największą liczbą wygranych PŚ z zajmującym drugie miejsce Niemcem Jensem Weissflogiem. Teraz dzieli trzecią pozycję z Finem Janne Ahonenem. Obaj wygrali dotychczas po 32 konkursy.

Środowe zawody w Klingenthal weszły do kalendarza dosyć niespodziewanie. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała się przeprowadzić je w zastępstwie odwołanych konkursów w czeskim Harrachovie w grudniu.