Trzy kolory Kujawsko-Pomorskiego

Sławomir Kabat
Fantastycznie spisują się przedstawiciele gier zespołowych na halowej OOM. Po złotym medalu koszykarek, brązowym koszykarzy, srebrny medal wywalczyły siatkarki.

<!** Image 2 align=right alt="Image 83361" sub="Zawodnicy i trenerzy w taekwondo olimpijskim co roku osiągają jeszcze większe sukcesy. Mamy nadzieję, że już niedługo z prezentowanej grupy doczekamy się reprezentantów kraju. Fot. Archiwum">Wyjątkowo udany rok w karierze trenerskiej ma szkoleniowiec Pałacu Rafał Gąsior, który prowadzi kategorie juniorek i kadetek. W II lidze zawodniczki zajęły 3. miejsce, w mistrzostwach Polski juniorek 6., a kadetki awansowały do finału mistrzostw Polski.

Decydowały małe punkty

Siatkówka dziewcząt. W niedzielę zespół województwa kujawsko-pomorskiego (8 z 12 zawodniczek z Pałacu) zdobył srebrny medal w finałach olimpiady, które odbyły się w Jaworze. W grupie nasza ekipa pokonała Śląskie 3:2 (24:26, 25:18, 25:23, 16:25, 15:12), Łódzkie 3:0 (25:23, 25:21, 25:16) i uległa Pomorskiemu 1:3 (20:25, 20:25, 25:18, 20:25). Pozostałe wyniki Pomorskie - Łódzkie 3:1, Pomorskie - Śląskie 1:3, Śląskie - Łódzkie 3:1.

1.Śląskie358:5
2.Kujawsko-Pomorskie357:5
3.Pomorskie357:5
4.Łódzkie332:9

O awansie naszej drużyny decydowało 8 punktów więcej zdobytych w setach niż uzyskało Pomorskie. W półfinale K-P zwyciężyło Małopolskie 3:0 (16, 15, 21), a w finale uległo Mazowieckiemu 0:3 (24:26, 18:25, 19:25). Brązowy medal wywalczyło Śląskie pokonując Małopolskę 3:1.

<!** reklama>Skład naszej drużyny: Izabela Cieśnik, Justyna Sosnowska, Ewelina Krzywicka, Agata Skiba, Anna Wodrowska, Paulina Cała (libero), Zuzanna Czyżnielewska, Marta Kotarska - wszystkie Pałac, Patrycja Polak, Aurelia Pałyga, Natalia Duda, Aleksandra Radzikowska - wszystkie Budowlani Toruń. Trenerzy Rafał Gąsior i Mariusz Soja.

- To sukces całego zespołu, a także klubów i trenerów pracujących w województwie - podsumowuje Rafał Gąsior. - Drużyna odbyła ze sobą raptem cztery treningi i jeden sparing, i zdobyła srebrny medal.

Szybko się uczą

Taekwondo olimpijskie. - To był najlepszy występ w historii. Procentuje szkolenie w klasach sportowych w liceum i gimnazjum w Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego i Zespole Szkół nr 10 - tak Grzegorz Giełdon, trener kadry wojewódzkiej taekwondo olimpijskiego podsumował występy naszej reprezentacji na matach OOM w Bolesławcu. Bydgoszczanie wywalczyli aż 9 medali (3, 3, 3), w ubiegłym roku było sześć. Złote medale zdobyli: Patryk Pepeta, Natalia Stawińska (oboje Bydgoski Klub Taekwondo), Monika Hamerska (Karor); srebrne Michał Ratkowski (Karor), Katarzyna Lis (Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego), Agnieszka Belter (Zespół Szkół nr 10); brązowe: Zuzanna Lis (ZS nr 5 MS), Jan Ratajczak, Jakub Dopke (ZS nr 10).

Pozostałe miejsca w czołówce: 7. Hubert Rydlewski (Karor), 6. Patrycja Czeszejko, 9. Patryk Bojarski, 11. Patryk Leśniak (wszyscy ZS nr 5 MS), 7. Magdalena Lewandowska, 5. Agnieszka Zawadzka, 7. Dagmara Krause, 7. Krystian Kaszowicz (ZS nr 10). W klasyfikacji końcowej Kujawsko-Pomorskie zajęło 5. miejsce.

Trenerami zawodników są: Dariusz Ćwikliński (Bydgoski Klub Taekwondo), Dariusz Głowacz, Aba Toure (ZS nr 5 MS), Dariusz Wesołek (Karor), Grzegorz Giełdon i Grzegorz Jagodziński (ZS nr 10).