Trwa dobra passa bydgoszczanek

kris, h
Drugie zwycięstwo z rzędu odniosły zawodniczki Pałacu Wyższej Szkoły Gospodarki.Po tie breaku przegrał Sokół.

Przed tygodniem młode bydgoszczanki pokonały na wyjeździe AZS AR Poznań 3:2, a w sobotę wygrały u siebie z Zawiszą Sulechów 3:1. Zwycięstwo bardzo ważne, bo odniesione nad bezpośrednim sąsiadem w tabeli. Dzięki temu pałacanki awansowały na 8. miejsce.

<!** reklama left>- Z meczu na mecz dziewczyny grają coraz lepiej i dojrzalej - mówił nam Rafał Gąsior, trener Pałacu. - Widać, że zespół stanowi monolit.

Spotkanie mogło zakończyć się wygraną bez straty seta. W inauguracyjnej partii pałacanki przegrywały już 19:24, doprowadziły do remisu po 24, by przegrać ostatecznie 25:27.

- W każdym z setów była huśtawka nastrojów, ale najważniejsze jest zwycięstwo - podsumował Rafał Gąsior.

Po tie breaku przegrał Sokół Mogilno. Rezerwy Gedanii od początku narzuciły swój styl gry i gładko wygrały dwa pierwsze sety. Potem role się odwróciły. Sokół poprawił zagrywkę i przyjęcie. Niestety, na początku tie breaka gdańszczanki odskoczyły na 3 punkty i nie dały wydrzeć sobie zwycięstwa.

Pałac - Zawisza 3:1 (25:27, 25:18, 25:16, 25:22).

Sokół - Gedania II 2:3 (15:25, 19:25, 25:22, 25:20, 10:15).

W sobotę Pałac zagra w Pile, a Sokół podejmie AZS AR.