Spis treści
- Zmarszczki na dłoniach to problem wielu kobiet. Mój także. Oto przyczyny ich powstawania
- Jak odmłodzić pomarszczone dłonie? Zrób to, a twoje ręce ci podziękują
- Raz na jakiś czas robię dłoniom domowe SPA i nie zapominam o codziennej pielęgnacji
- Jak pozbyć się zmarszczek na dłoniach? Oto zabiegi medycyny estetycznej
Regularna pielęgnacja oraz ochrona dłoni mogą znacząco opóźnić pojawianie się zmarszczek. Co zrobić, gdy na profilaktykę jest już za późno? Oto domowe sposoby i profesjonalne zabiegi.
Zmarszczki na dłoniach to problem wielu kobiet. Mój także. Oto przyczyny ich powstawania
Zmarszczki na dłoniach są naturalnym efektem starzenia się skóry i mogą być spowodowane kilkoma czynnikami, takimi jak:
Utrata elastyczności i jędrność skóry, które są normalnym procesem jej starzenia.
Ekspozycja na słońce i promienie UV to dwa czynniki, które mają negatywny wpływ na skórę oraz powodują jej starzenie i jednocześnie pojawienie się zmarszczek.
Częsty kontakt z wodą i detergentami, co prowadzi do przesuszenia się skóry i powstawania zmarszczek.
Genetyka. Niektóre osoby mogą być bardziej predysponowane do pojawiania się zmarszczek na dłoniach z powodu genów.
Częste i powtarzalne ruchy, takie jak zginanie i prostowanie palców, mogą powodować z czasem powstawanie zmarszczek.
Jak odmłodzić pomarszczone dłonie? Zrób to, a twoje ręce ci podziękują
Regularna pielęgnacja oraz ochrona dłoni mogą znacząco opóźnić pojawianie się zmarszczek, dlatego staraj się codziennie je kremować odpowiednimi kosmetykami nawilżającymi. Latem nie zapominaj o aplikacji kremu z filtrem. Podczas sprzątania nakładaj rękawiczki ochronne. Wówczas unikniesz kontaktu z detergentami i przesuszeniem delikatnej skóry rąk. Pamiętaj również o diecie bogatej w antyoksydanty, witaminy i minerały.
Raz na jakiś czas robię dłoniom domowe SPA i nie zapominam o codziennej pielęgnacji
Zdradzę ci sekret mojej kuracji przeciwstarzeniowej dłoni. W życie wdrożyłam rutynę pielęgnacyjną, która opiera się na kilku prostych krokach. Raz w tygodniu robię sobie domowe SPA. Po miesiącu zauważyłam różnicę, dzięki temu zmarszczki na dłoniach stały się mniej widoczne. Przede wszystkim po każdym myciu rąk, czy sprzątaniu kremuje dłonie. Czasami jest to dobry krem nawilżający (koniecznie ten zawierający w składzie kwas hialuronowy, glicerynę, mocznik lub masło shea), a czasami sięgam po olejek – w moim przypadku jest to arganowy lub kokosowy, ale równie dobrze można zastosować migdałowy.
Staram się co kilka dni robić delikatny peeling dłoni, który usuwa martwy naskórek i go regeneruje. Dokładnie go zmywam i aplikuje na skórę maskę z miodu, awokado i oliwy z oliwek. Jeśli nie mam na to czasu, to zawsze sięgam do apteczki po maść z witaminą A. Nakładam grubą warstwę na skórę, zakładam bawełniane rękawiczki i idę spać. W ciągu nocy preparat pięknie się wchłonie i rano moje dłonie są cudownie nawilżone. Odkryłam ten patent w czasie pandemii, kiedy to bardzo często na ręce stosowałam środki dezynfekujące.
Świetnym rozwiązaniem jest również parafina, ale na ten zabieg warto wybrać się do kosmetyczki.
Jak pozbyć się zmarszczek na dłoniach? Oto zabiegi medycyny estetycznej
Zabiegi medycyny estetycznej to zbawienie dla wielu kobiet, które walczą ze swoimi niedoskonałościami i kompleksami. Moim są właśnie dłonie, na których pojawiły się zmarszczki. To dlatego ten temat bardzo mnie zainteresował. Jeśli ciebie też, to zaprezentuję ci profesjonalne zabiegi, które są dedykowane właśnie pomarszczonej skórze na rękach. Pamiętaj, że każdy z nich powinien być przedyskutowany z lekarzem i to on ostatecznie podejmie decyzję, który z nich będzie dla ciebie najlepszy.
Z pewnością słyszałaś o mezoterapii. Można ją zastosować również w przypadku dłoni i polega ona na wstrzykiwaniu w skórę koktajli odżywczych, zawierających m.in. kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy i minerały. Zabieg ten nawilża, ujędrnia i sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, co sprawia, że zmarszczki są wygładzone, a dłonie wyglądają młodziej.
Zmarszczki na dłoniach można także wypełnić za pomocą kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem skóry, odpowiedzialnym za jej nawilżenie i elastyczność. Zabieg polega na podaniu preparatu w miejsca, gdzie skóra straciła objętość. Kolejnym polecanym sposobem jest laseroterapia frakcyjna, która poprzez mikrouszkodzenia w skórze, stymuluje naturalne procesy regeneracyjne i produkcję kolagenu. Co jeszcze polecają lekarze medycyny estetycznej? Na przykład radiofrekwencję mikroigłową, która jest połączeniem działania mikroigieł z falami radiowymi oraz terapię osoczem bogatopłytkowym (PRP).
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Niebywałe, jak dziś wygląda gwiazda "Mydełka Fa". Marlena Drozdowska żyje jak królowa
- Zgotowali piekło rodzicom Ewy Wachowicz. Wstrząsające, jak dziś o tym mówi
- Co się stało z Anną Lewandowską? Włosy, jakby piorun w rabarbar strzelił i litry potu
- Edyta Górniak może odetchnąć z ulgą. Paulla Ignasiak wygląda już teraz jak Rozenek