MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te rośliny rekomenduje NASA jako naturalne oczyszczacze powietrza - neutralizują toksyny i trucizny!

MIKIR
Opracowanie:
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, gdzie prezentujemy te polecane przez NASA rośliny, które pomogą oczyścić powietrze w Twoim domu. Poznaj więcej szczegółów na temat każdej z tych roślin i dowiedz się, jak mogą one poprawić jakość powietrza w Twoim otoczeniu. Na kolejnych slajdach informacje ogólne o roślinach, zdjęcia roślin oraz informacje o warunkach uprawy (podlewanie, temperatura, światło i gleba). Zobacz, jak je hodować >>>
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, gdzie prezentujemy te polecane przez NASA rośliny, które pomogą oczyścić powietrze w Twoim domu. Poznaj więcej szczegółów na temat każdej z tych roślin i dowiedz się, jak mogą one poprawić jakość powietrza w Twoim otoczeniu. Na kolejnych slajdach informacje ogólne o roślinach, zdjęcia roślin oraz informacje o warunkach uprawy (podlewanie, temperatura, światło i gleba). Zobacz, jak je hodować >>>pixabay, zdj. ilustracyjne
Jakoś powietrza ma ogromne znaczenie na zdrowie człowieka, dlatego w domu powinno hodować się rośliny, które wpływają na neutralizację toksyn i zanieczyszczeń. Według badań NASA, niektóre rośliny doniczkowe mają wyjątkowe właściwości oczyszczające powietrze. Badanie NASA, które miało na celu znalezienie sposobów na oczyszczanie powietrza w zamkniętych stacjach kosmicznych, wykazało, że rośliny mogą skutecznie absorbować dwutlenek węgla, uwalniać tlen oraz usuwać z powietrza szkodliwe zanieczyszczenia, takie jak benzen, formaldehyd i trójchloroetylen.

Spis treści

Chemikalia zawarte w powietrzu mogą powodować podrażnienia skóry, oczu, nosa i gardła, a także niektóre rodzaje nowotworów, według Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Badanie NASA sugeruje, że co najmniej jedna roślina na każde 10 metrów kwadratowych może skutecznie oczyszczać powietrze. Poniżej przedstawiamy osiem roślin, które NASA poleca do oczyszczania powietrza w domu.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, gdzie prezentujemy te polecane przez NASA rośliny, które pomogą oczyścić powietrze w Twoim domu. Poznaj więcej szczegółów na temat każdej z tych roślin i dowiedz się, jak mogą one poprawić jakość powietrza w Twoim otoczeniu.

Uwaga, niektóre rośliny mogą szkodzić domowym zwierzętom i dzieciom!

Pamiętaj, że niektóre rośliny zawierają naturalne soki, które są toksyczne dla zwierząt i dzieci - nie zalecamy trzymania ich w domu, jeśli jesteście rodzicami lub hodujecie zwierzęta!

Więcej o trujących roślinach w artykule poniżej:

Te toksyny znajdziesz w powietrzu w domu. Skąd się biorą? Spis toksyn

  • Formaldehyd - trujący składnik powietrza, znajduje się i przedostaje się do powietrza z farb ściennych, lakierów do paznokci, szamponów czy odzieży (najwięcej formaldehydu znajduje się w takich materiałach, jak non iron, nylonie i zamszu). Jest również składnikiem dymu tytoniowego, spalin, wyziewów kominowych, dymu powstałego po spalaniu odpadów komunalnych. Działanie formaldehydu porównuje się do działania smogu, organizm ludzki jest w stanie zneutralizować go w niedużych ilościach. W większych stężeniach wywołuje astmę oskrzelową, podrażnia błony śluzowe, wywołuje zapalenie spojówek, wywołuje drapanie w gardle, kaszel, kichanie. Międzynarodowa Agencja Badań nad Nowotworami zakwalifikowała formaldehyd do związków rakotwórczych grupy B1.
  • Ksylen to silnie toksyczny związek z grupy węglowodorów aromatycznych. Ksylen znajdziemy w materiałach drukarskich, w dymie tytoniowym, w produktach malarskich oraz w spalinach. To bezbarwny i bezwonny związek chemiczny. Ksylen jest cięższy od powietrza, dlatego kumuluje się w niższych partiach pomieszczeń. Ksylen uszkadza przede wszystkim wątrobę i nerki, kumuluje się w tkance tłuszczowej, szpiku kostnym, śledzionie, nadnerczach i tkance nerwowej.
  • Benzen jest najprostszym węglowodorem aromatycznym. To składnik spalin, zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego benzenem i jego pochodnymi stanowi istotny problem dużych miast oraz tras komunikacyjnych. Benzen jest związkiem rakotwórczym kategorii 1. Na organizm ludzki działa toksycznie poprzez drogi oddechowe. Wysokie stężenie benzenu powoduje ból głowy, nudności, wymioty, osłabienie. Przebywanie w pomieszczeniu z powietrzem, w którym stężenie benzenu wynosi 61-64 mg/m3 powoduje śmierć po 5-10 minutach.
  • Amoniak - gazowy amoniak (NH3) jest bardzo reaktywnym i jednym z najbardziej zasadowych zanieczyszczeń gazowych w atmosferze. Największym źródłem emisji NH3 jest rolnictwo (powyżej 90%), w tym hodowla zwierząt oraz stosowanie nawozów amonowych. Amoniak przede wszystkim powstaje w wyniku rozpadu i utleniania mocznika. Amoniak działa drażniąco na śluzówkę, podrażnia płuca, skórę i oczy. Długotrwałe przebywanie w środowisku skażonym amoniakiem powoduje choroby i uszkodzenia płuc oraz skutkuje rozwojem astmy.
  • Trichloroeten - znajdziesz go w farbach i rozpuszczalnikach farb, tuszach drukarskich, werniksach, klejach i taśmach klejących, lepiszczach. Ten środek chemiczny podrażnia układ nerwowy, wywołuje uczucie poddenerwowania, zawroty i bóle głowy, wymioty, nudności, senność, a nawet śpiączkę.
  • Toluen - znajduje się w klejach, farbach, zaprawach hydraulicznych, rozpuszczalnikach i materiałach do pielęgnacji i czyszczenia, w tym substancjach odtłuszczających. Toluen powoduje bóle i zawoty głowy, może uszkadzać płód w łonie ciężarnych kobiet. działa szkodliwe na płuca, powoduje wuczucie senności i podrażnia skórę.
  • Benzo(a)piren to rakotwórczy i mutagenny związek chemiczny, składnik smogu, będący przedstawicielem wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA). Benzo(a)piren wykazuje małą toksyczność ostrą, zaś dużą toksyczność przewlekłą co związane jest z jego zdolnością kumulacji w organizmie. To silnie toksyczny związek chemiczny powodujący uszkodzenie wątroby i nadnerczy, uczucie zmęczenia, bólu głowy, utraty łaknienia, depresję, spłycenie oddechu, podrażnienia skórne, osłabienie układu odpornościowego i krwionośnego, problemy z płodnością i odpowiada za rozwój nowotworów.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski