Tartak Bydgoszcz przestrzega firmę, która ma go eksmitować

  • Express Bydgoski

WM

Tartak Bydgoszcz i jego właściciel, Krzysztof Pietrzak, ujawnili nazwę firmy, która ma dokonać egzekucji działki przy Ujejskiego 44. Pada sformułowanie, że wojewoda "wsadził firmę na minę" i że całe zajście oraz dotyczczasową działalność spółki będzie dogłębnie sprawdzona.
Na 10 grudnia zaplanowana jest egzekucja Tartaku Bydgoszcz.
 Tomasz Czachorowski

Aktualizacja, poniedziałek, 10 grudnia, godzina 12.12:
Do naszej redakcji wpłynęło pismo od spółki MP-Mosty, która informuje, że nie ma nic wspólnego z egzekucją bydgoskiego tartaku. Przypomnijmy, że spółkę tę, jako egzekutora firmy przy Ujejskiego 44 w Bydgoszczy, wskazał Krzysztof Pietrzak.
Sprostowanie:Spółka MP-Mosty Sp. z 0.0. z siedzibą w Krakowie nie ma żadnego związku z ewentualną eksmisją nieruchomości przy ul. Ujejskiego 44 w Bydgoszczy - tzw. Tartaku Bydgoszcz, nie jest podmiotem, który ma tą eksmisję przeprowadzić lub w jakikolwiek sposób w niej uczestniczyć, ani nigdy się o to nie ubiegała, nie będzie brała udziału w ewentualnych czynnościach ani bezpośrednio, ani z pomocą podwykonawców, oraz nie ma żadnej wiedzy o sprawie tej eksmisji, lub o jej planowanym przebiegu. Przeprowadzanie czynności takich jak eksmisja, transport materiałów, rozbiórka budynków lub budowli, w ogóle nie są przedmiotem działalności spółki MP-Mosty Sp. z o.o., która nigdy nie zajmowała się tego typu usługami i nie zamierza rozszerzać swojej działalności w tym kierunku. Informacja o rzekomym planowanym udziale spółki MP-Mosty Sp. z o.o. w czynnościach egzekucyjnych lub też w eksmisji na nieruchomości przy ul. Ujejskiego 44 w Bydgoszczy jest nieprawdziwa.
Prezes zarządu, Paweł Samek

Jak już informowaliśmy, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał - po wielu wcześniejszych nieudanych przetargach - umowę na egzekucję Tartaku Bydgoszcz. Jaka to firma, Adrian Mól, rzecznik wojewody, ujawnić nie chciał z uwagi na "delikatny społeczny charakter sprawy".

Tymczasem dziś Krzysztof Pietrzak, właściciel tartaku, ujawnił nazwę firmy - to krakowska spółka MP Mosty z filią przy ul. Przemysłowej w Bydgoszczy. na tym jednak nie koniec. Okazuje się bowiem, że firma szuka ludzi, którzy wzięliby udział w egzekucji. Oferta pracy dotyczy trzech dni - od 10 do 13 grudnia za stawkę 18 zł na godzinę netto.

"Czyżby nasz ,,oprawca i kat" szukał jeleni?" - pyta z uśmieszkiem na Facebooku Krzysztof Pietrzak. Dalej czytamy: "Mam serdeczną prośbę, jeśli podjęliście się zadania, którego żaden przedsiębiorca nie powinien się NIGDY podjąć wszak jest jakaś granica, której się nie przekracza , tzn. powinna być, to wykonajcie to zadanie bez wbijania ludzi na przysłowiową minę ! Przecież informuję, że podczas czynności my będziemy grzeczni i posłusznie będziemy współpracować, podczas czynności."

Pietrzak przestrzega także MP Mosty, że firma będzie pilnie obserwowana podczas egzekucji. "Nie bierzcie zatem chłopaków z Bydgoszczy wszak będziemy nagrywać cały przebieg nielegalnych czynności wojewody a później KAŻDY kto będzie uczestniczył w wywozie tartaku ( bezpośrednio na placu ale i pośrednio gdzieś tam kierując wszystkim zza biurka ), będzie musiał spodziewać się, że tylko będziemy czekać aby zrobi coś, cokolwiek niezgodnego z prawem!!! Nikt nie jest święty, NIKT" - pisze właściciel tartaku, dodaje także, iż MP Mosty może się spodziewać dogłębnych kontroli własnej działalności: "Będziecie mieli kontrolę we wszystkich filiach, na wszystkich budowach inwestycjach. Przyjrzymy się wszystkim przetargom, w których uczestniczyliście i będziecie uczestniczyć. Przyjrzyjmy się Waszym finansom, sposobie rozliczania kosztów uzyskania przychodów, legalności zatrudnienia, pochodzenia pieniędzy na założenie firmy, Waszym koligacjom, powiązaniom, itd."

Egzekucje działki przy ul. Ujejskiego 44 na bydgoskim Wzgórzu Wolności zaplanowano na najbliższy poniedziałek, na godz 7. tartak Bydgoszcz od początku roku skutecznie blokuje dokończenie II etapu budowy Trasy Uniwersyteckiej. Jego właściciel uznaje, że procedura egzekucyjna przeprowadzana przez wojewodę jest nielegalna, bo podczas postępowania wywłaszczeniowego popełniono szereg błędów. Wycena za działkę także miała zostać zaniżona przez rzeczoznawcę.

Krzysztof Pietrzak ostrzega firmę MP Mosty

Z naszą redakcją skontaktował się adwokat krakowskiej spółki MP-Mosty, którą - jako firmę, mającą przeprowadzić egzekucję tartaku - kilka dni temu wskazał Krzysztof Pietrzak. Okazuje się jednak że to nie ta spółka prowadzi egzekucję! „Spółka MP-Mosty Sp. z 0.0. z siedzibą w Krakowie nie ma żadnego związku z ewentualną eksmisją nieruchomości przy ul. Ujejskiego 44 w Bydgoszczy - tzw. Tartaku Bydgoszcz, nie jest podmiotem, który ma tą eksmisję przeprowadzić lub w jakikolwiek sposób w niej uczestniczyć, ani nigdy się o to nie ubiegała, nie będzie brała udziału w ewentualnych czynnościach ani bezpośrednio, ani z pomocą podwykonawców, oraz nie ma żadnej wiedzy o sprawie tej eksmisji” - informuje Prezes Zarządu, Paweł Samek.

FLESZ - Sklepy wycofują się ze sprzedaży żywych karpi

źródło: TVN/x-news

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

28.12.2018, 19:15

I pozamiatane...

09.12.2018, 17:00

Ostrzega, że pierwsza firma miała eksmitować , to się spaliła dzień przed wgzekucją. Druga może nie przeżyć. Mafiozo wygłasza groźby karalne bezkarnie. Ziobro śpi.

08.12.2018, 00:12

Najwyższy czas zrobić porządek z przestępca.
W jakim państwie my żyjemy. Żeby 1 troglodyta dyktował warunki jak w republice bananowej. Przecież to zwykły bandyta spalili firmę w Gdańsku która miała ich wyprowadzić. Śmieć

07.12.2018, 03:42

Jeszcze trochę i ciebie odjebią pajacu kinoman się k**** znalazł

06.12.2018, 23:57

No to się Pietrzak ośmieszył na całego, ale wynika to z niesprawiedliwości która Go spotyka. Szkoda Jego i Nas którzy czekają na koniec remontu. Niestety to tylko wina prezydenta Bruskiego który przez dwa lata nie próbował z gościem dojść do porozumienia na miękko. Bruski powinien chociaż próbować, a tak nie wiadomo jeszcze co z tego wyniknie. Oby nie jakaś agresja fizyczna.

06.12.2018, 23:08

Pietrzak kim ty chlopku rostropku straszysz kibicami Stowarzyszenia Piłkarskiego....?
W tym mieście od kilku lat prawdziwych kiboli Zawiszy juz NIE MA. A ci co probuja się podszywać to milicjanci i konfidenci.

06.12.2018, 22:07

Dzień 10.12.2018 r. powinniśmy ustanowić świętem w Bydgoszczy !!. Skończy się udręka i pasmo nieszczęść dla tego miasta spowodowana tym Obłąkanym kretynem. Królu Pieczarka, mieszkańcy sami Cię wywiozą z wielką radością. A grozić to możesz u siebie pod dechami. Idę chłodzić szampana !

06.12.2018, 22:03

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwosci ż Pietrzak to nieobliczalny dewiat , uzurpator wydumanej
krzywdy ,zdolny do wszystkiego , a Bruski zrobił to co musiał z racji pełnionego urzędu ,
wnioskował o wywłaszcenie cwaniaczka który już kilka lat temu odgrażał się że jak nie
dostanie 10 milionów ,to pusci miasto z torbami. Cwaniaczek pieniądze wziął i siedzi
okrakiem dalej, licząc że koledzy gangsterzy odstraszą windykatorów ,CO NATO SZERYF
Ziobro.

06.12.2018, 20:32

Trzymam kciuki, by ten drewniany cyrk zniknął z powierzchni ziemii! Najlepsze jest to, że pewna liczba osób wierzy w te paranoje tego człowieka, jakiego to trzeba mieć tictaca w głowie, aby łyknąć taki stek kłamstw. Wystarczy spojrzeć z kim wspolpracuje ten czlowiek.. Na pewno nie są to siostry milosierdzia.. tylko siebie warci koleszcy, lichwiarze i cwaniaczki.. Poza tym plany zagospodarowania od lat przewidywaly trase w tym miejscu, takze widzialy gały co brały!

06.12.2018, 20:04

zaangażować tyle policji jak na miesięcznice kaczora w Warszawie i nareszcie będzie spokój w Bydgoszczy

06.12.2018, 19:58

Ten syf co się zowie tartak to powinien spychacz zrównać z ziemią już dawno!!!
Straszyć Piatrzak to ty możesz swoje dzieci na Heloween!!!
Jak się Bydgoszcz tobie nie podoba to WYPI3RDA7AJ do torunia...tam będziesz pasował jak krowie kopyto do gnoju!!!
Czas oczyścić miasto z tej hałdy śmieci!!!
Jak pamiętam to tam zawsze był SYF!!!!!!

06.12.2018, 19:44

A czy można przyjść w czynie społecznym pomoc posprzątać ten bajzel? Chyba wtedy nie będzie miał co kontrolować.

06.12.2018, 18:53

Ale eseje pisze przednie, widac ze uczeszczanie na wiezienne kolko literackie sie przydalo...

06.12.2018, 18:47

Pietrzak ma lepsza fantazje od Tolkiena

06.12.2018, 17:42

Jak slysze te grozby tego pseudopoprzedsiebiorcy z tym zasyfialym tartakiem to az mam chec wziac urlop i zglosic sie do tej firmy!Proponuje podac gdzie ten idiota bedzie dalej prowadzil swoja dzialalnosc to przynajmniej bedziemy wiedziec skad nie kupowac drewna, aczkolwiek ten tartaczek to i tak pralnia pieniedzy od przestepcow czyli kolegow pietrzaka

06.12.2018, 17:14

Ilosc stosownych opini pod komentarzami do artykułu pokazuje stanowisko bydgoszczan w tej sprawie.
Czas zakończyć już tą sprawę.

06.12.2018, 16:43

To teraz wiem dlaczego moi znajomi robotnicy z Ukrainy chcą urlopy na te dni. 18 zł netto na godzinę to dla nich to super okazja!

06.12.2018, 16:39

Wiele instytucji /podległych rządzącym/ wykazało się bardzo dużą życzliwością
wobec tego pseudoprzedsiębiorcy a wszystko po to by dopiec Bruskiemu,
przecietny obywatel nie opędził by się od skarbówki i innych kontroli .

06.12.2018, 16:17

To to za pajac ... Ile będziecie sie z nim jeszcze przepychać ... Trzymam kciuki za udaną egzekucję tego wyroku!!!

06.12.2018, 16:07

tupet go entej potęgi,własciciel nielegalnego bajzlu, będący na bakier
ze skarbówką,sanepidem,pipem,nadzorem budowlanym z żółtymi papierami
i bratem po wyroku wygaduje takie rzeczy ,dość tego cyrku,GDZIE JEST PAŃSTWO
PRAWA.

06.12.2018, 15:28

Proszę wywieźć tego gościa i jego śmieci jak najszybciej ....
Potrzeba dobrej komunikacj i dróg w naszym mieście ... Nue pozwólcie aby ten facet terroryzował całe miasto ...

06.12.2018, 15:16

Sam bym pomógł wywieźć ten Tartak. Zastraszać to on sobie może swoją głupotę.

06.12.2018, 14:50

zastraszania A poprzednio można się teraz domyślić kto spalił maszyny wykreślić górach na pustynie

06.12.2018, 13:58

masz rację... nieżle ci się w twoim łbie pokręciło...

06.12.2018, 13:54

Czas najwyższy tego gościa wywalić z Bydgoszczy!

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3