Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tak możesz zdemaskować kłamcę. Mowa ciała może zdradzić czy nasz rozmówca jest z nami szczery

OPRAC.: MIKIR
- Każdy z nas ma swój własny zbiór charakterystycznych zachowań, tików, sposobów na interakcję z otoczeniem – a zatem i sposobów na kłamstwo. Dotychczas nie udało się odnaleźć jednego zachowania typowego dla wszystkich oszustów. Przysłowiowego „nosa Pinokia”. Wskazano wprawdzie takie, które są statystycznie częściej obecne u kłamców, ale i one nie pojawiają się zawsze, a tylko w określonych sytuacjach - mówi dr Joanna Ulatowska, badaczka kłamstw i zniekształceń pamięci w rozmowie z Leną Szuster. Na co powinniśmy zwracać uwagę i co może świadczyć, że nasz rozmówca kłamie? Zobacz - przesuń zdjęcie gestem lub kliknij w strzałkę obok fotki >>>
- Każdy z nas ma swój własny zbiór charakterystycznych zachowań, tików, sposobów na interakcję z otoczeniem – a zatem i sposobów na kłamstwo. Dotychczas nie udało się odnaleźć jednego zachowania typowego dla wszystkich oszustów. Przysłowiowego „nosa Pinokia”. Wskazano wprawdzie takie, które są statystycznie częściej obecne u kłamców, ale i one nie pojawiają się zawsze, a tylko w określonych sytuacjach - mówi dr Joanna Ulatowska, badaczka kłamstw i zniekształceń pamięci w rozmowie z Leną Szuster. Na co powinniśmy zwracać uwagę i co może świadczyć, że nasz rozmówca kłamie? Zobacz - przesuń zdjęcie gestem lub kliknij w strzałkę obok fotki >>>Jametlene Reskp/Unsplash
Mowa ciała może zdradzić czy nasz rozmówca jest z nami szczery, czy tez ukrywa swoje myśli i to co od niego słyszymy nie jest prawdą. Jak rozpoznać, że ktoś kłamie?

Słowa często maskują prawdziwe intencje, ale uważna obserwacja rozmówcy pozwoli odgadnąć, czy nasz adwersarz jest z nami szczery. Gdy kłamiemy, nasz organizm ma za zadanie zataić prawdę, odczuwa jednak dyskomfort, a umysł doświadcza dysonansu poznawczego. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, by wychwycić to, czy ktoś kłamie.

Tak zdemaskujesz kłamcę - jego mowa ciała powie prawdę:

To może Cię zainteresować

Stary wytrawny kłamca potrafi kłamać prosto w oczy, początkujący niedoświadczony będzie miał rozbiegany wzrok i zwężone źrenice.

Dlaczego kłamiemy?

Jak wynika z badań ludzie wypowiadają kłamstwa od 1 do 3 dziennie. Ludzie kłamią, by osiągnąć określoną korzyść – materialną, psychologiczną, społeczną lub polityczną, aby osiągnąć zamierzony cel.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera