Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W poniedziałek Chemik Bydgoszcz rozbił Jastrzębski Węgiel na...

Tak gra Pałac! BKS odprawione z kwitkiem [ZDJĘCIA KIBICÓW]

W poniedziałek Chemik Bydgoszcz rozbił Jastrzębski Węgiel na ich parkiecie 3:0. W środę w "Łuczniczce" Pałac Bydgoszcz także 3:0 odprawił z kwitkiem BKS Bielsko-Biała.
Mecz pałacanek oglądał trener chemików Jakub Bednaruk w towarzystwie prezesa KS Pałac, Piotra Makowskiego.
BKS w trzech ostatnich spotkaniach uzbierał komplet punktów, wygrywając kolejno z PTPS Piła (3:0), KSZO Ostrowiec (3:1) i #Volley Wrocław (3:0). Z kolei Pałac wygrał dwa ostatnie mecze - 3:2 z PTPS Piła i 3:0 w Kaliszu. Zapowiadał się więc ciekawy mecz. I tak też było!
Już I set przyniósł kibicom dużo emocji. Pałacanki przegrywały 2:9, 5:11, 11:15, doprowadziły do 15:16. Ale ambicję i sportową jakość pokazały, gdy od stanu 17:21 wygrały sześć kolejnych piłek (23:21)! Ostatecznie set dla Pałacu.
II set to całkowita dominacja bydgoszczanek - przede wszystkim na zagrywce i w bloku. Od 0:2 do 6:2, od 9:5 do 17:5 (na zagrywce Ewelina Krzywicka!), 20:8, 24:9, ostatnie podrygi bielszczanek (24:11) i 2:0 dla Pałacu.
Trzecia i ostatnia partia meczu była też pod kontrolą bydgoszczanek, choć bielszczanki broniły się jeszcze do stanu 20:19. Najdłuższą wymianę meczu przy stanie 10:6 zakończyła Ewelina Krzywicka.
Trener Piotr Matela o zdobywczyni statuetki MVP: - Po raz ostatni widziałem ją w takiej dyspozycji, gdy grałem przeciwko niej (śmiech).
Szkoleniowiec dodał też, że za zaangażowanie i walkę (zwłaszcza na początku meczu, gdy jego podopieczne odwróciły losy seta i być może meczu) na ten tytuł zasłużył cały zespół!
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:11, 25:21).
Pałac: Polak-Balmas (6), Ziółkowska (10), Misiuna (14), Mazurek (1), Krzywicka (21), Fedusio (6), Jagła (libero).
BKS: Nowicka, Różański (13), Konieczna (4), Herelova (7), Moskwa (4), Mucha (15), Maj-Erwardt (libero) oraz Wellna (2), Jagodzińska (1) i Krajewska.
MVP: Ewelina Krzywicka (Pałac).
Kolejny mecz siatkarki Pałacu rozegrają na wyjeździe z Budowlanymi Łódź - 2 grudnia (niedziela, 14.45, Polsat Sport).