Szubin przecież kocha sport!

Szubin przecież kocha sport!

Iwona Matusiak

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Aktywnie spędzony czas? Dzieci i młodzież są specjalistami w tej dziedzinie, starsi powinni brać z nich przykład

Aktywnie spędzony czas? Dzieci i młodzież są specjalistami w tej dziedzinie, starsi powinni brać z nich przykład ©Iwona Matusiak

Już po raz szósty odbył się Europejski Tydzień Sportu i zarazem XX Sportowy Turniej Miast i Gmin, który co roku rozgrywany jest w różnych kategoriach. A że szubinianie lubią aktywnie spędzać czas, stąd miejsce w pierwszej „dziesiątce”.
Aktywnie spędzony czas? Dzieci i młodzież są specjalistami w tej dziedzinie, starsi powinni brać z nich przykład

Aktywnie spędzony czas? Dzieci i młodzież są specjalistami w tej dziedzinie, starsi powinni brać z nich przykład ©Iwona Matusiak

Gmina Szubin od kilku lat bierze udział w rywalizacji, w której wygrywają samorządy mające na swoim koncie największą liczbę zorganizowanych imprez sportowo-rekreacyjnych z udziałem jak największej liczby mieszkańców. Do klasyfikacji zalicza się więc liczbę osób startujących, liczbę imprez i organizacji biegu Coopera.

Zajęliśmy 10. miejsce na 94 miasta

Szubin bierze udział w kategorii miast liczących od 15 do 40 tysięcy mieszkańców.
Wszyscy, którzy na bieżąco śledzą to, co dzieje się w gminie Szubin, doskonale wiedzą, że nie brakuje u nas imprez, w których stawia się na sport i aktywny wypoczynek. Czy to w samym mieście, czy w sołectwach, wszędzie jest wiele osób, które chętnie korzystają z tego typu rozrywki.

- Do klasyfikacji zalicza się wszystkie imprezy sportowo-rekreacyjne, turnieje, zawody, które odbywają się na terenie miasta i gminy, bez spotkań ligowych i zajęć pozalekcyjnych - wyjaśnia Kazimierz Krzywdziński, koordynator z ramienia gminy Szubin.

W tym roku Szubin zajął 10. miejsce (łącznie uzbierał 178 punktów) na 94 miasta ubiegające się o tytuł najbardziej wysportowanej gminy. Wygrała Dąbrowa Tarnowska (207 punktów), druga była Długołęka (205 punktów), a trzecie miejsce zdobyło Pyrzyce (178 punktów). W tej grupie z naszego regionu Żnin zajął 12. miejsce, a Świecie 27. pozycję. Dla miast i gmin przewidziano także nagrody pieniężne, Szubin otrzymał 4 tysiące złotych, które przeznaczone zostaną na sprzęt sportowy.

By zachęcić do ruchu

Głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby osób, które na co dzień nie uprawiają sportów. Imprezą turniejową zaliczaną do klasyfikacji generalnej jest wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym lub turystycznym, będącym formą aktywności ruchowej. Wlicza się tutaj imprezy, zaplanowane dla wszystkich specjalnie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, odbywające się od 17 do 23 maja, zorganizowane przez miasto lub gminę na własnym terenie administracyjnym, trwające co najmniej jedną godzinę.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo