Szmyd nie miał wsparcia kolegów

Redakcja
Holender Bauke Mollema (Rabobank) wygrał szósty etap wyścigu Tour de Pologne, z Oświęcimia do Bukowiny Tatrzańskiej o długości 228,5km.

Nie doszło jednak do zmiany lidera. Żółtą koszulkę zachował Irlandczyk Daniel Martin (Garmin-Transistors), który zostanie prawdopodobnie zwycięzcą 67. TdP. Najlepszy z Polaków, Sylwester Szmyd (Liquigas) ze stratą 9 sekund finiszował na dziewiątym miejscu i z czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej zajmowanej po piątym etapie spadł na szóstą (26 sek do lidera).<!** reklama>

Sylwester Szmyd przyznał na antenie TVP Sport, że nie miał już siły, aby zaatakować w końcówce tego etapu. Jeden z najlepszych pomocników w zawodowym peletonie żałował, że nie miał wsparcia kolegów z grupy Liquigas.

Dziś ostatni etap z Nowego Targu do Krakowa o długości 163,9 km.