Szarapowa nie wygra w Paryżu

sop
Maria Szarapowa pożegnała się z wielkoszlemowym turniejem Rolanda Garrosa, który rozgrywany jest na paryskich kortach.

Rosjanka, która była rozstawiona z numerem czwartym, została wyeliminowała jej rodaczka Dinara Safina. Szarapowa uległa 5:7, 6:2, 5:7. W decydującym secie Safina, rozstawiona z numerem 12., przegrywała już 1:5, ale od tego momentu zdobyła sześć kolejnych gemów. W ćwierćfinale jej rywalką będzie inna Rosjanka - Swietłana Kuzniecowa (nr 8.), która w niedzielę pokonała 1:6, 6:4, 6:4 Włoszkę Francescę Schiavone (9.).

<!** reklama left>Broniący tytułu Hiszpan Rafael Nadal, rozstawiony z dwójką, pokonał 5:7, 6:4, 6:4, 6:4 grającego z numerem 29 Francuza Paula-Henri Mathieu i awansował do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju na paryskich kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa (z pulą nagród 14,265 mln euro).

W meczu o awans do ćwierćfinału Nadal zmierzy się z Australijczykiem Lleytonem Hewittem (nr 14.).

Porażka polskiego miksta

Polski tenisista Mariusz Fyrstenberg i Kolumbijka Catalina Castano odpadli w drugiej rundzie rywalizacji mikstów .

Fyrstenberg i Castano przegrali w niedzielę 1:6, 3:6 ze Słowenką Katariną Srebotnik oraz Nenadem Zimonjicem z Serbii i Czarnogóry, rozstawionymi z ósemką.

Radwańska gra dalej

Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem drugim, awansowała do drugiej rundy juniorskiego. 17-letnia polska tenisistka pokonała w niedzielę 6:1, 6:4 Valerię Pulido-Velasco z Meksyku.

Mecz trwał 54 minuty, a pierwszego seta tenisistka z Krakowa rozstrzygnęła w ciągu zaledwie 14 minut. Radwańska odnotowała pięć asów i dwa podwójne błędy serwisowe, a także popełniła 17 niewymuszonych błędów w grze.

W II rundzie rywalką Polki będzie Rosjanka Maja Gawerowa.