Szalony mecz w wykonaniu KS Basket 25 Bydgoszcz. Wciąż jest nadzieja [zdjęcia]

KS Basket 25 Bydgoszcz vs DGT AZS Politechnika Gdańska
KS Basket 25 Bydgoszcz vs DGT AZS Politechnika Gdańska Dariusz Bloch
Bydgoskie koszykarki pokonały we własnej hali akademiczki z Gdańska 77:76 w meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Zespół znad Brdy zajmuje 4. miejsce w tabeli. Ostatnia runda sezonu zasadniczego w środę, 3 marca br.

KS Basket 25 Bydgoszcz - DGT AZS Politechnika Gdańska 77:76

Kwarty: 20:17, 16:23, 21:12, 20:24.
KS BASKET 25: Międzik 2, Burdick 27, McBride 14, Michałek 10, Evans 15 oraz Stankiewicz 2, Faleńczyk 0, Zasada 3, Boonstra 4.
AZS POLITECHNIKA: Rymarenko 17, Pyka 10, Bujniak 9, Davis 12, Hamblin 8 oraz Ossowska 4, Šćekić 7, Strzelczyk 4, Zmierczak 5.

1. połowa była przeciętna w wykonaniu gospodyń. Podopieczne trenera Piotra Kulpekszy przegrywały walkę pod koszem (13:24 w zbiórkach), miały też trudności ze znalezieniem pozycji strzeleckich. Do przerwy oddały 25 rzutów z gry, przyjezdne aż 36. Na szczęście stosunkowo rzadko się myliły (44% skuteczności przy 38% przeciwniczek). To sprawiło, że do szatni bydgoszczanki schodziły ze stratą zaledwie 4 oczek.

Przez 9 minut 3. kwarty wydawało się, że KS Basket 25 opanował nerwy i pewnie zmierza po wygraną (55:46). W końcówce 6-punktową serią popisała się jednak Martyna Pyka i przed finałową częścią spotkania było zaledwie 57:52.

4. kwarta miała szalony przebieg. Akademiczki prowadziły już 69:64, by po chwili na prowadzeniu zmienić się z gospodyniami (72:70 dla KS Basket 25). Ostatnie sekundy to była wojna nerwów. Wygraną zapewniła Shante Evans, która wykorzystała dwa rzuty wolne.

Najskuteczniejszą koszykarką KS Basket 25 była Cierra Burdick (grała z numerem 11 na koszulce), która zaliczyła double-double (27 punktów, 12 zbiórek).

W środę, 3 marca ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet. KS Basket 25 zagra na wyjeździe z liderem tabeli - Arką Gdynia. Wciąż jest nadzieja na zajęcie pozycji, która daje przewagę własnego parkietu w ćwierćfinale play-off. Aby utrzymać 4. miejsce bydgoszczanki muszą wygrać w Trójmieście lub - w przypadku porażki - liczyć na przegraną ekipy z Gorzowa w starciu z CCC Polkowice. Jest też matematyczna szansa na 3. lokatę, ale trudno przypuszczać, by Pszczółka Lublin nie poradziła sobie na własnym parkiecie ze Ślęzą. Wszystkie spotkania rozpoczną się o 18.00.