Sukces UKB Szubin

Iwona Matusiak
Lekkoatleci z UKB Szubina spisali się na medal, dumni ze swoich wyników, zadowoleni wracali do domów Nadesłane Piotr Krzywdziński
Na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy odbył się Europejski Festiwal Lekkoatletyczny oraz I Mityng „Dzieci OLA Sztafetowo”.

W imprezie udział wzięło ponad 800 dzieci z różnych stron Polski, nie mogło więc zabraknąć 18-osobowej ekipy UKB Szubin.
Sukces odniosła sztafeta mieszana - 4 dziewczynki i 4 chłopców - rocznika 2003-2002 na 8 x 200 m, która zajęła 1. miejsce, osiągając najlepszy wynik w eliminacjach oraz w finale. Sztafeta biegła w składzie: Weronika Przybylska, Jagoda Kaiser, Wiktoria Siębor, Aleksandra Szczech, Szymon Adamczyk, Filip Brągiel, Jakub Kaiser oraz Dawid Mazur.
W tym samym składzie zawodnicy UKB w Szubinie zajęli 8. miejsce w drużynowym biegu płotkarskim. Drugie miejsce w rzucie dyskiem zajął Filip Brągiel. Reszta uczestników brała udział w sztafecie 8x50 m rocznik 2004, zawodnicy z UKB zajęli 9. miejsce, do finału zabrakło im 0,01 sek.
Opiekunami podczas zawodów byli: Emila Gałgańska, Elżbieta Czarnecka oraz Kazimierz Krzywdziński.