Strata, którą można odrobić

(rk)
Sparta Praga pokonała dzisiaj Lecha Poznań 1:0 (0:0) w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy kwalifikacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów.

W pierwszej połowie mistrzowie Polski byli równorzędnym rywalem dla miejscowych. Stworzyli sobie nawet kilka dogodnych sytuacji, których nie wykorzystali jednak Sławomir Peszko, Manuel Arboleda, Kamil Drygas i Siergiej Kriwiec.

Po zmianie stron gospodarze atakowali już groźniej. M.in. w 72. min, po dośrodkowaniu Libora Sionko, Juraj Kucka „główkował” w słupek. Cztery minuty później Erich Brabec, strzałem z bliska zapewnił Sparcie zwycięstwo. Jego rozmiary mogły być wyższe, ale w końcówce świetnie spisał się Krzysztof Kotorowski, broniąc uderzenia Marka Matejovskiego i Sionki.

Rewanż odbędzie się w środę 4 sierpnia w Poznaniu.

Sparta Praga - Lech Poznań 1:0 (0:0). 1:0 E. Brabec (76)
Sparta: Blazek - Kladrubsky, Brabec, Repka, Pamić - Sionko, Hoheneder, Kucka (żk), Matejovskz (90, Hejda), Kadlec (73, Jeslinek) - Wilfried (żk; 87, Tresnak)
Lech: Kotorowski - Wojtkowiak (żk), Bosacki, Arboleda, Gancarczyk - Peszko (żk), Injac, Drygas (żk), Stilić (87, Wilk), Kriwiec (85, Mikołajczak) - Wichniarek (78, Tshibamba).