Komisja z Rejonu Dróg Wojewódzkich w Tucholi oceniła oznakowanie na ulicach Kcyni. Być może, zostanie zmienione.
<!** Image 2 align=right alt="Image 44163" sub="Drogowcy z Tucholi uważnie przyjrzeli się znakom na drogach nr 241 i 247">- Na wniosek mieszkańców i radnych wystąpiliśmy do Zarządu Dróg Wojewódzkich z wnioskiem o postawienie znaku „stop” i takiego samego oznaczenia poziomego na ulicy Nakielskiej - mówi Sebastian Stanek, podinspektor do spraw utrzymania dróg w gminie.
Większość kierowców jadących ul. Nakielską ustępuje pierwszeństwa tylko autom nadjeżdżającym drogą główną. Zapominają jednak, że muszą je dać też pojazdom włączającym się do ruchu z ulicy 22 Stycznia. Często dochodzi w tym miejscu do wymuszeń i kolizji.
<!** reklama left>Drogowcy z Tucholi nie znaleźli błędów w oznakowaniu skrzyżowania, obiecali jednak problem potraktować poważnie.
Wniosek obejmował również umieszczenie dodatkowego oznakowania kierunku jazdy na rozwidleniu ul. Dworcowej w kierunku Nakła i Szubina oraz przebudowę wjazdów i zjazdów dla osób niepełnosprawnych na przejściu dla pieszych na ul. Dworcowej.