Stół wigilijny - DEKORACJA. Jakie ozdoby i obrus wybrać....

Stół wigilijny - DEKORACJA. Jakie ozdoby i obrus wybrać. Jakie potrawy na wigilijnym stole? [16.12.2018]

red

Express Bydgoski

Express Bydgoski

Stół wigilijny - dekoracja. Jak udekorować, jaki obrus i ozdoby wybrać. Jakie kolory. Co z dodatkowym nakryciem? [zdjęcia]
1/15
przejdź do galerii

Stół wigilijny - dekoracja. Jak udekorować, jaki obrus i ozdoby wybrać. Jakie kolory. Co z dodatkowym nakryciem? [zdjęcia] ©123RF

Dekoracje na stół wigilijny. Chcesz pięknie udekorować stół wigilijny i szukasz inspiracji. Jak powinien wyglądać stół wigilijny i co na nim powinno się znaleźć - sprawdź, co mówi na ten temat tradycja. Czy obrus powinien być biały, co z dodatkowym nakryciem na stole. Przeczytaj i zobacz [Stół wigilijny - dekoracja, zdjęcia, potrawy, WIGILIA 2018].
Wigilia to wyjątkowy czas, który spędzamy z rodziną przy stole. On również musi być wyjątkowy! Tradycja dotyczy nie tylko potraw, jakie powinny znaleźć się na stole wigilijnym, ale również tego, jaki powinien być obrus, co powinno się pod nim znaleźć... Zobacz kilka propozycji, dotyczących udekorowania stołu wigilijnego.

STÓŁ WIGILIJNY. ZOBACZ GALERIĘ:
Zobacz galerię


Stół wigilijny, dekoracja. Jaki obrus


Tradycyjny obrus na wigilijnym stole powinien być biały. Trzeba jednak wprowadzić na stole nieco kolorów. Jakie najlepiej będą komponować się z białym obrusem? Do bieli świetnie będzie pasować złoto lub czerwień - można wykorzystać bieżnik, lub tiul oraz - rzecz jasna - serwetki. Jeśli chcesz zrezygnować z tradycyjnego białego obrusu, to możesz połączyć np. niebieski obrus ze srebrnymi elementami (bieżnik, tiul). Do dekoracji wigilijnego stołu świetnie nadadzą się bombki, ozdobne szyszki i świece.

Stół wigilijny - tradycja. Sianko, dodatkowe nakrycie


Według tradycji przy stole nie powinno zabraknąć dodatkowego pustego nakrycia. Dawniej wolne miejsce było zostawiane dla zmarłych. Z czasem zaczęto mówić jednak o dodatkowym nakryciu dla wędrowca. Pod obrusem powinno też znaleźć się sianko. Symbolizuje ono żłobek, w którym Maryja urodziła Jezusa.

Zobacz również: "Flesz Świąteczny catering"


Stół wigilijny - 12 potraw


Jakie potrawy wigilijne powinny znaleźć się na stole 24 grudnia? Jeśli ma być ich - tradycyjnie - 12, wigilijne menu różnić będzie się zapewne od regionu, w którym wigilięł przygotujemy. Każdej potrawy na wigilijnym stole powinniśmy jednak spróbować - to ma zapewnić szczęście przez cały kolejny rok. Zwyczajowo na wigilijnym stole powinny znaleźć się wszystkie płody ziemi - a dokładniej: coś sadu, coś z wody, coś z pola, coś z lasu. Jakich potraw nie powinno zabraknąć na wigilijnym stole? O tym piszemy w osobnym artykule. Znajdziesz tu również kilka ciekawych przepisów.

Potrawy wigilijne [LISTA, przepisy]


Jak będą otwarte sklepy w wigilię 2018?


Do której godziny będą otwarte sklepy w WIGILIĘ, 24 grudnia 2018? Jak tego dnia będą pracować Biedronka, Lidl, Auchan, Carrefour, Tesco> Będziesz musiał się pospieszyć z zakupami ! Sprawdź:

Do której godziny mogą być otwarte sklepy w WIGILIĘ [zakaz handlu]

Zobacz również:


Zobacz również: "FLESZ. Świąteczny catering"


Cieżarówka Coca-Coli 2018 [Miasta, TRASA, program, MAPA]


Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo