0 1 połowa

Widzew Łódź

1

0 1 połowa

• Widzew nie miał w Boguchwale łatwej przeprawy, ale ostatecznie zgarnął trzy punkty w meczu ze Stalą. Gola na wagę trzech punktów zdobył rezerwowy, Rafał Wolsztyński, który po rzucie rożnym dobijał uderzenie Daniela Tanżyny. Gracze ze Stalowej Woli mogli jeszcze odpowiedzieć, w doliczonym czasie gry szanse na doprowadzenie do remisu mieli Piotr Witasik oraz Łukasz Zjawiński, lecz gospodarzom brakło skuteczności. Widzew wygrał, ale w tabeli 2. Ligi wciąż jest na drugim miejscu - zwyciężyła bowiem także liderująca Resovia. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu! Widzew wygrywa ze Stalą 1:0!

• Żółtą kartką ukarany jeszcze Przemysław Stelmach.

• Jeszcze jedna okazja dla Stali! Główkował Łukasz Zjawiński, ale piłka przeszła obok słupka!

• Jeszcze jedna zmiana w Widzewie. Marcel Pięczek za Konrada Gutowskiego.

• Stal mogła wyrównać! Szymon Jopek zgrał piłkę do Piotra Witasika, a ten uderzył nad poprzeczką!

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Widzew w końcówce zdobywa gola, który powinien dać łodzianom trzy punkty! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Daniel Tanżyna, ten strzał obronił Krystian Kalinowski, lecz przy dobitce Rafała Wolsztyńskiego bramkarz Stali był już bezradny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WIDZEWA! RAFAŁ WOLSZTYŃSKI!

• Pawłowski skiksował przy wybiciu piłki. Mogło być to bardzo kosztowne, gdyby nie przytomna interwencja Sebastiana Rudola.

• Seria rzutów rożnych dla Stali. Gospodarze przycisnęli, lecz nie wykorzystali żadnego z tych stałych fragmentów.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Opuszcza boisko Przemysław Kita, wchodzi Rafał Wolsztyński.

• Okazja dla Stali! Łukasz Zjawiński wpadł z piłką w pole karne i mocno uderzył, lecz zatrzymał go interweniujący Pawłowski!

• Druga zmiana w Widzewie. Kończy występ Mateusz Możdżeń, pojawia się Adam Radwański.

• Ostatnia zmiana w zespole Stali. Schodzi Michał Płonka, za niego Filip Wójcik.

• Strata Poczobuta mogła być brzemienna w skutkach. Niecelnie strzelał jednak Robert Dadok.

• Faulem przerwał akcję Stali Kornel Kordas. Gracz Widzewa z żółtą kartką.

• Kita strzelał z pierwszej piłki po dobrym dograniu Robaka. Znów brakło celności.

• Niezbyt dobre dośrodkowanie Możdżenia. Kalinowski spokojnie złapał futbolówkę.

• Bliski szczęścia był teraz Kita! Pomocnik Widzewa przymierzył z dystansu, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką!

• Gutowski dobrze przyjął sobie piłkę, obrócił się w kierunku bramki i oddał strzał. Z jego celnością było już jednak gorzej.

• Pierwsza zmiana w Widzewie. Opuszcza murawę Daniel Mąka, pojawia się na niej Christopher Mandiangu.

• Dwie świetne sytuacje dla Stali! Najpierw w ostatniej chwili wypił piłkę na rzut rożny, po chwili Michał Płonka miał bardzo dobrą okazję, ale główkował obok słupka!

• Nie ma także Bartłomieja Ciepieli, wchodzi Szymon Jopek.

• Podwójna zmiana w zespole Stali. Schodzi Michał Fidziukiewicz, w jego miejsce Łukasz Zjawiński.

• Strzelał Mąka, ale został zablokowany. Będzie jeszcze korner dla Widzewa.

• Bartłomiej Ciepiela ostro potraktował Kordasa i zarobił żółtą kartkę.

• Kolejna próba z dystansu Możdżenia. Pomocnik Widzewa znów strzelał niecelnie.

• Sobotka dośrodkował w kierunku Krzysztofa Kiercza, ale ten uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Pawłowskiego.

• Kalinowski i Kita zderzyli się w polu karnym Stali. Przewinił gracz Widzewa.

• Stal odpowiada za sprawą uderzenia Bartłomieja Ciepieli. Niewiele brakowało, futbolówka przeszła tuż obok słupka!

• Mąka próbował natomiast szczęścia z rzutu wolnego. Trafił prosto w jednego z rywali.

• Z szesnastego metra strzelał Mateusz Możdżeń. Sporo brakowało do bramki Stali.

• Dobrze zachował się teraz Marcin Robak, który minął obrońcę rywali i dobrze uderzył. Kapitana Widzewa zatrzymał Kalinowski!

• Niewiele dzieje się na początku drugiej połowy. Na razie częściej przy piłce zawodnicy Stali.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Oba zespoły przystąpią do drugiej części meczu bez żadnych zmian.

• Na razie dość rozczarowujące jest spotkanie w Boguchwale. Widzew częściej utrzymuje się przy piłce, atakuje, lecz nie potrafi poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Krystiana Kalinowskiego. Najbliżej gola w pierwszej połowie była Stal, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Mroziński trafił w słupek, a dobitkę wybił z linii bramkowej obrońca Widzewa. Czy w drugiej połowie doczekamy się bramek? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę doliczył arbiter do pierwszej połowy.

• Robak dobrze wypatrzył Gutowskiego, lecz dośrodkowanie tego drugiego pozostawiało wiele do życzenia.

• Padł w polu karnym Stali Kordas, nie ma jednak mowy o jedenastce.

• Małe zamieszanie mieliśmy teraz w polu karnym Widzewa. Ostatecznie łapie piłkę Pawłowski.

• Po stracie Turzynieckiego Bartłomiej Poczobut wybija piłkę na rzut rożny.

• Do wybitej po dośrodkowaniu piłki doskoczył Gutowski i oddał strzał z dystansu. Zablokowali to obrońcy Stali.

• Bartosz Sobotka faulował Przemysława Kitę i zasłużył sobie na żółtą kartkę.

• Na strzał z dystansu zdecydował się teraz Mąka. Piłka przeszła obok bramki Kalinowskiego.

• Zbyt głębokie było dośrodkowanie Kornela Kordasa. Kalinowski spokojnie złapał piłkę.

• Tanżyna prostopadle podał do Gutowskiego, ten zbiegł z piłką do środka i oddał strzał, lecz zablokował go jeden z rywali.

• Mąka nieźle dośrodkował w kierunku Tanżyny, ten drugi w walce o piłkę faulował jednak rywala.

• Piotr Witasik źle zagrał piłkę do własnego bramkarza. Efektem kornet dla Widzewa.

• Widzew atakuje, lecz są to ataki niedokładne. Kalinowski wznowi grę z piątego metra.

• Stal miała okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Dobrze wypiąstkował futbolówkę Wojciech Pawłowski.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ostro potraktował rywala Przemysław Kita.

• Sprzed pola karnego szczęścia próbował Turzyniecki. Strzelał wysoko nad bramką Stali.

• Odpowiada Widzew. Korner dla gości nie przyniósł jednak większego zagrożenia.

• Kolejne uderzenie na bramkę Widzewa. Na drodze piłki stanął Daniel Tanżyna.

• Stal bliska wyjścia na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzał Piotr Mroziński, ale trafił w słupek! Dobitka zatrzymała się natomiast na stojącym na linii bramkowej graczu Widzewa!

• Widzew miał pierwszy rzut rożny, lecz dośrodkowanie Mąki było za mocne. Od bramki wznowi grę Krystian Kalinowski.

• Nieudana dwójkowa akcja Robaka i Konrada Gutowskiego. Ten drugi niecelnie dogrywał do partnera.

• Mamy przerwę w grze. Daniel Mąka potrzebuje pomocy medycznej po tym, jak oberwał w twarz od jednego z rywali.

• Mąka podał ten na skrzydło do Łukasza Turzynieckiego, ten nie dośrodkował jednak zbyt dokładnie.

• Widzew błyskawicznie mógł zdobyć pierwszego gola! Dobrze w pole karne dośrodkował Marcin Robak i niewiele brakowało, aby piłkę do siatki skierował Daniel Mąka! Ten drugi minimalnie minął się jednak z futbolówką.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko. Za moment początek spotkania!

• W zeszłym sezonie Stal potrafiła wygrać u siebie z Widzewem 3:0. Dwie bramki zdobył Dadok. Jedną - Trąbka (dziś to już zawodnik ŁKS-u).

• Zawody poprowadzi sędzia Marek Śliwa (Kielce).

• W ostatniej kolejce Widzew zremisował u siebie 1:1 z GKS-em Katowice. Z kolei Stal podzieliła się punktami z Elaną Toruń (na wyjeździe). Padł identyczny rezultat.

• Widzew (przynajmniej na chwilę) może zostać liderem 2 ligi. Warunek jest jeden: to remis lub zwycięstwo w Boguchwale. Za niecałe 25 minut rozpocznie się spotkanie ze Stalą, która rozgrywa tutaj domowe mecz.e