Piłkarze Zawiszy mają powody do zadowolenia. Pewnie pokonali Gedanię i awansowali na czwarte miejsce w tabeliAby zobaczyć zdjęcia z meczu przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Przemek Świderski
W 30. kolejce II grupy III ligi piłki nożnej Zawisza Bydgoszcz grał w Gdańsku z miejscową Gedanią.

Gedania - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Oczkowski (25), Gabriel Falciano (89), Maciej Koziara (90+3).
Zawisza: Michał Oczkowski - Nowak, Gaczkowski, Urbański, Mateusz Oczkowski (66. Rugowski) - Sochań (73. Sacharuk), Graczyk - Dahms (46. Sobieralski), Koziara, Szczytniewski - Okuniewicz (83. Falciano).

W Gdańsku spotkali się sąsiedzi w tabeli, których dzieliły tylko trzy punkty. To zapowiadało duże emocje.

Spotkanie mogło się kapitalnie zacząć dla bydgoszczan. Po strzale Norberta Gaczkowskiego piłka odbiła się od poprzeczki. W 25. minucie bydgoszczanie objęli prowadzenie. Pomysłowo wykonali rzut wolny. Patryk Urbański zgrał piłkę głową do Mateusza Oczkowskiego, a ten posłał ją do bramki. Po chwili była kołyska dla Patryka Urbańskiego, któremu urodziła się córeczka. Szczęśliwemu tacie i jego małżonce oraz maluszkowi życzmy wszystkiego najlepszego. W 37. minucie popisał się Michał Oczkowski, który obronił rzut karny wykonywany przez Wojciecha Zyskę.

Po przerwie długi czas walka toczyła się w środku pola bez klarownych sytuacji bramkowych. Przez ostatni kwadrans zawiszanie grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył kapitan gdańszczan Krzysztof Bąk. Bydgoszczanie osiągnęli dużą przewagę. Jej efektem były rzuty rożne, ale nie udało zagrozić bramce gdańszczan. Dopiero w samej końcówce Maciej Koziara popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Gabriela Falciano, a ten nie zmarnował okazji. Już w doliczonym czasie gry Koziara swoją dobrą postawę ukoronował indywidualną akcją i zdobyciem gola na 3:0.

Niebiesko-czarni rozdają karty w walce o awans. Najpierw pokonali rezerwy Pogoni Szczecin, ostatnio Olimpię Grudziądz i teraz Gedanię. Nie poszło im tylko z Polonią Środa Wielkopolska. Teoretycznie podopieczni Piotra Kołca mają jeszcze matematyczną szansę na promocję, ale rywale musieliby przegrywać, a bydgoszczanie wszystko wygrywać. Do końce sezonu pozostały cztery kolejki.