Srebrni zawiszanie

(h)
77. mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów rozegrane zostały w Ciechanowie. Startowała cała czołówka polskich siłaczy, wśród nich także zawodnicy Zawiszy.

Nasi siłacze spisali się nieźle, bowiem wywalczyli dwa srebrne medale. W kategorii 62 kg startowało dwóch zawodników z Bydgoszczy. Bardzo dobrze wypadł Bartosz Pindel, zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Uzyskał on w dwuboju rezultat 242 kg, w rwaniu 107 kg i w podrzucie 135 kg. Dzielnie walczył Damian Wiśniewski. W rwaniu zaliczył on rezutat 110 kg i był trzeci, zaś w podrzucie miał tylko 129 kg w pierwszym podejściu. Pozostałe dwa, niestety, spalił. Wynik 239 kg w dwuboju dał mu piąte miejsce. Mistrzem Polski został 39-letni Gorzelniak wynikiem 265 kg (120+145).

<!** reklama left>Krzysztof Fąfara rywalizował w kategorii 94 kg. Mistrzem Polski został Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole), wychowanek Krajny Sępólno. Uzyskał on w dwuboju rezultat 367 kg (167+200). K. Fąfara wywalczył w dwuboju 362 kg (162+200) i zajął drugą lokatę, zapewniając sobie srebrny medal, a na trzeciej pozycji zawody ukończył Sylwester Kołecki (Start OIwock) - 337 kg. Czwarte miejsce w tej wadze zajął zawiszanin Damian Ciesielski, który uzyskał w dwuboju 270 kg (125+145). Startujący w kategorii 56 kg inny zawiszanin, Emil Bobala, wynikiem 162 kg (70+92) uplasował się na ósmej pozycji. Po mistrzostwach Polski 10 najlepszych siłaczy wyjechało na obóz do Spały. Tam przygotowywać się będą do mistrzostw Europy, które odbędą się w Strasbourgu, gdzie ma startować ośmiu polskich sztangistów.

W tym gronie znaleźli się także Damian Wiśniewski i Krzysztof Fąfara. Ostatecznie w mistrzostwach Starego Kontynentu wystąpi ten drugi. Pewnym kandydatem do wyjazdu na mistrzostwa Europy do Strasburga jest natomiast arbiter klasy międzynarodowej Jacek Zawadzki z Bydgoszczy, który już otrzymał nominację.